Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha már elmúltam 18, továbbra...

Ha már elmúltam 18, továbbra is engedélyt kell kérnem a szüleimtől mindenre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Egy jó fiú barátom a családjával meghívtak külföldre nyaralni. Horvátországba mennénk. Mi tényleg csak barátok vagyunk, de már évek óta. Még nem voltunk együtt nyaralni. Én az édesanyámmal élek, ő elenged. Viszont édesapámtól is megkérdeztem aki külön él tőlünk már kis korom óta, viszont ő nem adott rá engedélyt, mondván hogy nem ismeri ezt a családot, valamint állította hogy én is alig ismerem őket. Az az igazság hogy a sráccal elég messze élünk egymástól (kb 300 km-re), néhányszor már találkoztunk ez alatt a pár év alatt de szinte minden nap beszélünk, tartjuk a kapcsolatot virtuálisan. Ezért bizalmatlan az édesapám. Szerintetek jogosan? Valamint tényleg az ő engedélyére is szükségem van hogy elmehessek, hiába már hivatalosan felnőttnek számítok?

21/l


jún. 29. 08:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
32%
És ha kiakadnak, akkor mi van? Ez mennyiben érint téged?
jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem kiakadnának ha indulás előtt pár nappal lemondanám..."


Ha elbizonytalanodtál, és inkább már nem mennél, akkor ne foglalkozz vele, ki akad ki min. Azért sose tegyél dolgokat, mert valaki kiakad, ha nem teszed. Ez az utazás kicsit kellemetlen előérzetet kelt itt sokakban. Ha nem vagy a párja a fiúnak, meg nem is gyerekkori jóbarát, akkor honnan jön ez, hogy állják az egész utazást? Felnőttként az ember csak olyat vállaljon be, amit ki tud fizetni.

jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
88%
Ez kicsit nekem is furcsa hogy a gondolom szintén felnőtt fiuk netes barátjának, akivel párszor ha találkoztak kifizetnenek egy ilyen utat. Miért? Ennyire gazdagok hogy ez apropenz? Nem hiszem mert akkor nem Horvátországba mennének. És miért nincs a srácnak helyben közelebbi barátja akit vihetnenek?
jún. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
26%

Igazabol h a kocsiban 3an vagy 4en ulnek nem jellentos kiadas a benzin ugyan annyi lesz.

A szallas meg a legtobb 4 szemelyes. Ott sem egervero koltseg.

Mi most voltunk 4es egy 5szemelyes apartmanban. 4 szemelyes arat fizettunk volt 3 halo.

jún. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
80%

6-os, engem mondjuk x év ismeretség után próbált megerőszakolni a találkán a srác - aki amúgy chatben egy kedves, jófej, nyitott, laza férfinak adta el magát.


És mi publikus helyen voltunk - hogyha elmegyek hozzá (mint mellesleg kérte, de ennyire nem vagyok ostoba), akkor nem jövök haza egészben. HA elenged.


Amúgy meg mit kell kérdezni? Elvégre nagylány vagy, felnőtt!, a saját pénzedből mész, szóval bejelented, mész.

jún. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
74%

Oké, látom, hogy nem a te pénzed, hanem fizetik neked.


1. FELNŐTTKÉNT eszem ágában nem lenne engedni hogy egy random internetes haver anyja fizessen bármit

2. ez nem lesz ingyen, az fix

3. std szűrésre jelentkezz be már most, mert ki tudja, mi lesz az "ára" annak, hogy ők állnak mindent


Amúgy meg ne legyél ostoba, hogy bedőlsz ennek, ez úgy kamu, ahogy van. Valamiért épp te kellesz nekik - lehet szex, lehet bármi, simán elrabolhatnak, kényszeríthetnek bármire és sorolhatnám.


Felejtős, ha felnőtt vagy, viselkedj úgy - felelősségteljesen, hogy nem kevered magad szrba.

jún. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
88%

De visszatérve az eredeti kérdésre, amitől már jócskán eltértünk: ha szerinted 21 évesen engedélyt kell kérned, mert hiszen azt tetted, akkor úgy mégis hány éves korra tennéd, amikor már nem? Vagy esetleg egész életükben? És ezt szerinted mi szabályozza? A polgári törvénykönyv?

Felhívom a figyelmedet az engedélykérés és a tanácskérés különbségére. Az utóbbinak bármikor lehet helye.

jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
86%

Azt is el tudom képzelni, hogy a srác egy tejbetök, és a szülők örülnek, hogy végre lett valami internetes barátnője, és reménykednek, hogy a közös utazáson összejönnek. És nem akkora költség nekik még egy főt meghívni.


Meg olyan is van, aki egyedül utazik külföldre. Ha a kérdező is ilyesmit tervezne Horvátországba saját pénzből, akkor jól is jöhet, hogy a barát családja szintén ott van, és szervezhetnek együtt programokat. De aki egyedül utazik, általában sokkal felkészültebb meg kicsit érettebb gondolkodású. Itt furcsa a kérdező teljes ráutaltsága a családra, meg az a megjegyzés, hogy rajta múlik, visz-e költőpénzt, hogy megvehesse, ami megtetszik neki. Ez kicsit gyerekes gondolkodás a kérdezőtől. Még jó, hogy van nálad pénz, ha külföldre mész és nem feltétlenül vásárolgatni, hanem mert bármikor felmerülhet valami fontos, amit fizetni kell.


Na mindegy, szerintem a kérdező már pakol a bőröndbe :)

jún. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
50%
Mikor van az utazás? Csak hogy mikor izguljunk érted?
jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
67%
Ezért a buta barackért nem kell izgulni…
jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!