Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha már elmúltam 18, továbbra...

Ha már elmúltam 18, továbbra is engedélyt kell kérnem a szüleimtől mindenre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Egy jó fiú barátom a családjával meghívtak külföldre nyaralni. Horvátországba mennénk. Mi tényleg csak barátok vagyunk, de már évek óta. Még nem voltunk együtt nyaralni. Én az édesanyámmal élek, ő elenged. Viszont édesapámtól is megkérdeztem aki külön él tőlünk már kis korom óta, viszont ő nem adott rá engedélyt, mondván hogy nem ismeri ezt a családot, valamint állította hogy én is alig ismerem őket. Az az igazság hogy a sráccal elég messze élünk egymástól (kb 300 km-re), néhányszor már találkoztunk ez alatt a pár év alatt de szinte minden nap beszélünk, tartjuk a kapcsolatot virtuálisan. Ezért bizalmatlan az édesapám. Szerintetek jogosan? Valamint tényleg az ő engedélyére is szükségem van hogy elmehessek, hiába már hivatalosan felnőttnek számítok?

21/l


jún. 29. 08:34
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem nézném ki belőlük hogy bántanának. Édesanyám se. Találkoztunk már a szülőkkel is. Rendes, kedves emberek. Tudom valaki írta hogy a rossz emberek megjátszák magukat hogy ne tűnjenek annak de róluk tényleg nem tudom elképzelni hogy ilyet tennének.
jún. 29. 09:21
 12/62 A kérdező kommentje:
#10-es inkább te olvasd el még egyszer a kérdést. Találkoztam már vele/velük. Többször is.
jún. 29. 09:24
 13/62 anonim ***** válasza:
59%
Rajtam meg 62 evesen is uralkodnak szülök sajnos durvabban kellett elmagyarazni , elég volt! 18 eves felnőtt, de a féltés jogos, a túlzott aggodalom árt
jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
84%
Felnőtt nő vagy, nem kell engedélyt kérned senkitől. Azon elgondolkodnek, hogy miért fizetik ki nekem a nyaralást a szülők. Talán azt gondolják majd összejössz a fiúval.
jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy meghívtak, azt jelenti, hogy ők fizetik?
jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
15%

Nem kell az engedélye, viszont nem is köteles finanszíroznia téged.


Ha szerencséd van, nem a tengerből fognak kihúzni félig lebomlott hullaként. 😊

jún. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
73%
16-os: SEHOL NEM VOLT arról szó, hogy az apa finanszírozna bármit is, söt még csak nem van igazán kapcsolata a kérdezöhöz!
jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
13%
Magyarországon az emberek nagy részének üldözési mániája van???
jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell engedély egyik szülötöl sem.

Az apától föleg nem, ha nem él/élt veletek, töle akkor sem kellene, ha még kiskorú lennél

jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
74%

18 felett nagykorú vagy, nem felnőtt. Felnőtt akkor leszel, mikor önállóan eltartod magad, nem szorulsz a szüleidre anyagilag, és nem kell az engedélyüket kérned.

Nem is értem, miért kérsz engedélyt az apádtól, aki nem is él veletek?

jún. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!