Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha már elmúltam 18, továbbra...

Ha már elmúltam 18, továbbra is engedélyt kell kérnem a szüleimtől mindenre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Egy jó fiú barátom a családjával meghívtak külföldre nyaralni. Horvátországba mennénk. Mi tényleg csak barátok vagyunk, de már évek óta. Még nem voltunk együtt nyaralni. Én az édesanyámmal élek, ő elenged. Viszont édesapámtól is megkérdeztem aki külön él tőlünk már kis korom óta, viszont ő nem adott rá engedélyt, mondván hogy nem ismeri ezt a családot, valamint állította hogy én is alig ismerem őket. Az az igazság hogy a sráccal elég messze élünk egymástól (kb 300 km-re), néhányszor már találkoztunk ez alatt a pár év alatt de szinte minden nap beszélünk, tartjuk a kapcsolatot virtuálisan. Ezért bizalmatlan az édesapám. Szerintetek jogosan? Valamint tényleg az ő engedélyére is szükségem van hogy elmehessek, hiába már hivatalosan felnőttnek számítok?

21/l


tegnapelőtt 08:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy leírod, teljesen jogosan bizalmatlan az apád, hisz alig ismered ezt az embert. Fater aggódik érted és ebben igaza is van. Azt viszont tökre nem értem, hogy őt egyáltalán minek kellett megkérdezni, hogy "elenged"-e. Felnőtt vagy, nem kell engedélyt kérned ahhoz, hogy a saját pénzedből (ugye?) elutazz. Főleg olyan ember engedélye nem, akivel nem is élsz egy fedél alatt.
tegnapelőtt 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Azt azért nem mondanám hogy alig ismerem. Ez alatt a néhány év alatt a mindennapi beszélgetéssel elég jól megismertük egymást. Tudom a személyes beszélgetés más, de szerintem ez sem semmi. A távolság miatt nem tudunk minden nap vagy minden héten találkozni. Igazából már tavaly is hívtak, akkor német mondtam. Idén viszont már szeretnék menni. Mi a legrosszabb ami történhet?
tegnapelőtt 08:47
 3/61 L.. István ***** válasza:
96%
Férjhez is mehetsz hozzá, ha akarsz, semmi köze hozzá senkinek.
tegnapelőtt 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
62%

A legrosszabb ami történhet? Például az, kicsi lány, hogy elveszik a pénzedet és az útleveledet, aztán eladnak szexrabszolgának. Ha az ezzel foglalkozókon látszana, hogy ezzel foglalkoznak és nem tűnnènek megbízhatónak, akkor sose történne ilyesmi senkivel - márpedig szokott.

Annyit tudsz a csávóról, amennyit ő állít magáról. Egészen biztos, hogy az mind igaz?

tegnapelőtt 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
100%

Onnantól, hogy engedélyt kérsz, azt az engedélyt vagy megkapod, vagy nem. Ilyen egyszerű.


Egyébként agyrém, hogy valaki olyantól kérjek engedélyt, aki egyébként nem is vesz részt az életemben, de Te döntöttél így. Innentől a Te döntésed az is, mit kezdesz ezzel.

tegnapelőtt 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
#4-es Hagyjuk már.. ez itt nem az Elrabolva című film.. Ennyi erővel akkor senkivel ne ismerkedjek mert mivan ha emberrabló?
tegnapelőtt 09:09
 7/61 anonim ***** válasza:
70%
#6: szerintem olvasd el még egyszer a válaszokat.
tegnapelőtt 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
95%
Menj el egyedül. Apád véleményével ne foglalkozz, hiszen nem is ő nevelt fel, hanem elhagyott téged. Felnőtt nő vagy. Éljél, ha van lehetőséged rá.
tegnapelőtt 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
#7 csak a 4-esnek szólt a válaszom.
tegnapelőtt 09:16
 10/61 anonim ***** válasza:
56%

#9: rendben, csak árnyaltabb képet kapsz, ha hozzáveszes pl. az első választ. Nem az ismerkedésről van szó, hanem hogy valakivel nem találkoztál személyesen, de amikor igen, akkor hosszabb időre, külföldre mentek. Igen, ebben igenis van kockázat. Ha nincs is semmi gond ezzel, akkor is furcsa, hogy a fiú szüleinek ez természetes.


Ha szerinted ebben semmi furcsa nincs, akkor borzasztóan naív vagy.

tegnapelőtt 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!