Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha már elmúltam 18, továbbra...

Ha már elmúltam 18, továbbra is engedélyt kell kérnem a szüleimtől mindenre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Egy jó fiú barátom a családjával meghívtak külföldre nyaralni. Horvátországba mennénk. Mi tényleg csak barátok vagyunk, de már évek óta. Még nem voltunk együtt nyaralni. Én az édesanyámmal élek, ő elenged. Viszont édesapámtól is megkérdeztem aki külön él tőlünk már kis korom óta, viszont ő nem adott rá engedélyt, mondván hogy nem ismeri ezt a családot, valamint állította hogy én is alig ismerem őket. Az az igazság hogy a sráccal elég messze élünk egymástól (kb 300 km-re), néhányszor már találkoztunk ez alatt a pár év alatt de szinte minden nap beszélünk, tartjuk a kapcsolatot virtuálisan. Ezért bizalmatlan az édesapám. Szerintetek jogosan? Valamint tényleg az ő engedélyére is szükségem van hogy elmehessek, hiába már hivatalosan felnőttnek számítok?

21/l


jún. 29. 08:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
56%

Felnőtt akkor leszel, ha önellátó vagy és külön élsz. Nem a szüleid finanszíroznak, nem fügsz semmilyen szinten.

Ez valakinek csak 30 évesen sikerül. Más meg 40 évesen is mamahoteles. 18 év felett csak nagykorú vagy, nem felnőtt.

jún. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
16%

Horvatba mem kell utlevel. Spec hatarellenorzes sem volt. Ures mind aket oldalon az allaomas. Ugy mesz at ahogy akarsz.

Szemelyi eleg.


A lanyom tavaly volt 4 napot a baratnojevel. 19 es 20 evesek.

jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
66%
Bírom az ilyet amúgy, hogy megkérdezi, mi a legrosszabb, ami történhet, aztán amikor leírják neki, halálosan megsértődik 😂
jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim válasza:
73%
Már nem kell, hiszen szabad ember vagy.
jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem otthon élsz és magad tartod el akkor természetesen nem kell.
jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
26%
25.. a mamaotelben lakik hogy lenen már szabad? Akkor lesz szabad ha felnőtt ember módjára elköltözik és önmagát tartja el.
jún. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
18%

Ha az én lányom lennél és egy ilyen szipiszupi család lenne, semmi negatívum, akkor sem engednélek el, ha nem 300 kmre laknának. Ha van pénzed, akkor menj, de más költségén ne.

Mi történhet? Például rákényszerítenek utána arra, hogy hozzámenj a pasihoz, esetleg eladnak szépen prostinak, stb.. Nem alaptalanok ezek a filmek, ez nem paranoia.

jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:
Akkor mondjam le az utat?
jún. 29. 12:16
 29/62 anonim ***** válasza:
36%

Úgy mégis hogy mégis hogy lehet arra kényszeríteni valakit, hogy aláírjon házassági papírt? És minek? És éveken át napi szinten levelezik valaki valakivel, plusz bemutatja a családját, hogy egyszer egy végre összejött horvátországi nyaraláson eladhassa prostinak! Ez tényleg teljesen életszerű!

A költségekről egy fél szó se esett. Nem az a kérdés témája.

jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
27%
#29 Ezt most komolyan kérdezed? Idegen emberek véleményétől teszed függővé, hogy mit csinálj? Agyam dobom, de rögtön...
jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!