Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha már elmúltam 18, továbbra...

Ha már elmúltam 18, továbbra is engedélyt kell kérnem a szüleimtől mindenre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Egy jó fiú barátom a családjával meghívtak külföldre nyaralni. Horvátországba mennénk. Mi tényleg csak barátok vagyunk, de már évek óta. Még nem voltunk együtt nyaralni. Én az édesanyámmal élek, ő elenged. Viszont édesapámtól is megkérdeztem aki külön él tőlünk már kis korom óta, viszont ő nem adott rá engedélyt, mondván hogy nem ismeri ezt a családot, valamint állította hogy én is alig ismerem őket. Az az igazság hogy a sráccal elég messze élünk egymástól (kb 300 km-re), néhányszor már találkoztunk ez alatt a pár év alatt de szinte minden nap beszélünk, tartjuk a kapcsolatot virtuálisan. Ezért bizalmatlan az édesapám. Szerintetek jogosan? Valamint tényleg az ő engedélyére is szükségem van hogy elmehessek, hiába már hivatalosan felnőttnek számítok?

21/l


jún. 29. 08:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%
Na, pont ugyanezt írtam én is privátban a kérdezőnek.
jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
67%
Na jó azért sokkal nagyobb az esélye, hogy azért visznek magukkal, hogy legyen a fiuknak társasága, minthogy eladnak prostinak. De aki leírta ezt a nagyon rossz lehetőséget, annak igaza van, ilyen is megtörténhet, de azok nem évekig fognak magukhoz edesgetni. Nekem csak simán kellemetlen lenne, ha mindent a szülők fizetnének, bár lehet hogy 21 évesen nem érdekelt volna.
jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
80%

A kérdésedre válaszolva: igen, szerintem mondd le a nyaralást. Találkoztatok párszor, de az nem ugyanolyan, mint egy hét együtt, a szüleivel. Lehet, hogy nem jöttök ki annyira jól, és mivel mindent ők állnak, az utazást is, nem biztos, hogy olyan könnyen haza tudsz jönni, ha nem tetszik. Meg tényleg fura, hogy ők állnák a költségeid. Ha meg akar ismerni a fiatalember, belföldre is lehet szervezni programokat.


A szüleidnek amúgy nem kell az engedélye.

jún. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
65%

Milyen cukik vagytok válaszolók a kis naivitásotokkal, csak mert nem ismertek hasonló esetet…

Esélyeket latolgattok mindenre, miközben nem veszitek észre a teljesen nyilvánvalót: egyidős vele a srác, de a szülők fizetnének mindent, évek óta “ismerik” egymást, de szinte sosem találkoztak.. Na hagyjuk már. Manapság 300 km nem a világ.

Én még emlékszem arra, amikor tele volt minden újság azzal a fiatal csajjal, aki kiment egy ilyen nyaralásra a “barátjával” meg a “rokonokkal”. Azóta sem jött haza, pedig eltelt 10 év.

jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, max. úgy mennék, hogy az én részemet kifizetem a szülőknek, amúgy nem, mert simán felhánytorgathatják, hogy "ingyen utaztattuk a valagadat, erre lepattintod a fiunkat,te cemende". Nem tudhatod, éppen, ki mit fog a fejedre olvasni.
jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
89%

Nekem kicsit hihetetlen, hogy a szülők akarnak fizetni mindent. Gondolj bele, te fizetnéd a gyereked haverjának akivel találkozott életében kétszer és csak a neten beszéltek, de ti sosem találkoztatok?

Egy ilyen nyaralás alsó hangon is 100 ezer/fő, te kifizetnéd egy idegennek csak úgy?

jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:
Rendben akkor el fogok számolni velük.
jún. 29. 16:08
 48/62 anonim ***** válasza:
83%
Úgy érzem írhatunk akármit te menni fogsz. Anyukádnak van másik gyereke ha veled bármi történne Horvátországban?
jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:
Szerintem kiakadnának ha indulás előtt pár nappal lemondanám...
jún. 29. 16:13
 50/62 anonim ***** válasza:
82%

Anyukádat nagyon ölelgesd meg indulás előtt, sose tudni. Elég sok szomorú eset kezdődik így. De gyerek vagy még, megértem hogy nincs benned félelmérzet és realitásérzék.


Nem értem minek tetted fel a kérdést ha már eldöntötted. Én azért drukkolok hogy épségben hazagyere, akkor is ha minden az ellenkezőjére mutat.

jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!