Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha már elmúltam 18, továbbra...

Ha már elmúltam 18, továbbra is engedélyt kell kérnem a szüleimtől mindenre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Egy jó fiú barátom a családjával meghívtak külföldre nyaralni. Horvátországba mennénk. Mi tényleg csak barátok vagyunk, de már évek óta. Még nem voltunk együtt nyaralni. Én az édesanyámmal élek, ő elenged. Viszont édesapámtól is megkérdeztem aki külön él tőlünk már kis korom óta, viszont ő nem adott rá engedélyt, mondván hogy nem ismeri ezt a családot, valamint állította hogy én is alig ismerem őket. Az az igazság hogy a sráccal elég messze élünk egymástól (kb 300 km-re), néhányszor már találkoztunk ez alatt a pár év alatt de szinte minden nap beszélünk, tartjuk a kapcsolatot virtuálisan. Ezért bizalmatlan az édesapám. Szerintetek jogosan? Valamint tényleg az ő engedélyére is szükségem van hogy elmehessek, hiába már hivatalosan felnőttnek számítok?

21/l


jún. 29. 08:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:
Azt mondták ők fizetik a szállást és az utat. Rajtam áll hogy viszek-e magammal költőpénzt, mert ha megtetszik valami azt nyílván abból venném meg. Ezt tisztáztuk.
jún. 29. 12:20
 32/62 A kérdező kommentje:
#31 Csak egy kérdés volt.. mivel itt szinte mindenki ellene van az ötletnek, és az olvasottak alapján elbizonytalanodtam. De komolyan erre az oldalra lassan semmit se lehet kiírni anélkül hogy ne ugorjanak az ember torkában.
jún. 29. 12:22
 33/62 A kérdező kommentje:
*torkának
jún. 29. 12:22
 34/62 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell engedélyt kérned a szüleidtől. Viszont ők se kötelesek eltartani a jövőben.


Elmész nyaralni, rendben van. Én nem mennék el egy internetes barátommal. A te dolgod. Elképzelhető hogy a kiránduláson sok mindent le kell majd nyelned (szó szerint értsd) hiszen nem te fizetsz.

jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
89%
Nekem gyanús ez a mindent ők fizetnek. Ez szokott a legtöbbe kerülni, ha érted.
jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
84%

Ja hát idegenek pénzén utazni százezres tételben az nem elfogadható. Nem a szüleid miatt. Mért fogadnál el idegenektől ennyi pénzt? És mért adnának ők neked ennyit?

Ki ez az ember? Egyáltalán Magyarországon lakik?

jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
59%

Hogy lehet arra kényszeríteni? Kedvesem, nagyon egyszerűen: zsarolással. Ahogyan másokat is. Gondolom nincs bántalmazott nőismerősöd. Egy barátnőm nővérét azzal vette rá a pasija meg a családja a házasságra, hogy ha nem esküsznek meg, vagy otthagyja a pasit, akkor az anyja meg a húga bánják meg. Nem, nem teljeskiőrlésűek.

Egyébként a legtöbb emberkereskedő éveken át hitegeti az áldozatokat, bizalmat épít fel. Kriminálstatisztikát se olvasol?

jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
63%

Miért pont egy olyan fiatal lányt akarnak magukkal vinni TELJESEN Ingyen akivel személyesen alig találkoztak? Nincs más barátja a fiúnak, haver, barátnő akivel ismerik egymást és vele akarna lenni a nyaralás alatt? Nekem ez lenne gyanús... Nagyon.

Akik üldözési maniat velnek felfedezni a kommentekbe, azok nagyon örüljenek hogy nem ismernek yen embereket akik így szívtak meg! Szocialpedagoguskent elég sok traumát láttam már,koztuk hasonlót mint ami ebből lehetne.

Lehet, hogy tényleg nincs ebbe semmi, de lehet, hogy van. Nem kockaztatnek.

jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
19%

Nem túl gazdaságos évekig dolgozni egy bizonytalan kimenetelű dolgon. Annál azért egyszerűbben is hozzá lehet önkéntes prostikhoz jutni.

Nem, speciel éveken át édesgetett, majd elrabolt és megzsarolt prostituáltakról szóló statisztikákat nem olvasok.

jún. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
91%
Egészen addig az volt a véleményem, hogy akár mehetnél is, míg ki nem derült: ezt ők fizetik. Kislány, jegyezd meg egy életre: NINCS INGYEN EBÉD!! - vagyis nincs ingyen semmi, így-vagy úgy fizetni kell mindenért. Így, ezekkel a feltételekkel én biztosan nem vállalnám az utazást.
jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!