Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Végig kell néznem hogy a...

Végig kell néznem hogy a gyerekem hajléktalan lesz?

Figyelt kérdés
34 éves, nem szeret dolgozni és nem is akar... egy barátja telkén lakik egy sátorba...nem tudok neki parancsolni,mert nem hallgat már rám. Bpest elég nagy hely, tehát munkát találna.Lassan beleőrülök a tehetetlenségtől. Természetesen engem hibáztat mindenért. ( pl azért mert neki nem adok havi 300.000 ft és ő nem csinálna semmit...)
jún. 25. 16:55
 121/150 anonim ***** válasza:
61%
120.: Jobbulást neked, ne öld meg magad. Inkább keress egy jó pszichológust. Hidd el, van olyan munka, amit szeretnél, vagy legalábbis el tudnál fogadni.
júl. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/150 anonim ***** válasza:
0%

#121 Jobbulást? Nem vagyok beteg, teljesen épelméjű vagyok, csak máshogy látom a világot. Ez miért lenne betegség? Egészséges vagyok.

Meg fogom magam ölni, mert egy pszichológus nem csinál lókukit sem. Próbáltam, hidd el, többet is, csak rosszabbul éreztem magam tőlük. Meg hát nem is fogadtam meg sokszor amit mondtak.

És hidd el, nincs olyan, amit el tudok fogadni. Nem létezik ilyen.

júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/150 anonim ***** válasza:
85%

120-as, vegyük sorban:

"Mert szerinted minket nem zavar, hogy létrehoztak akaratunk ellenére?"

Az életed előtt nem volt akaratod, így nem hozhattak létre az akaratod ellenére.


"Ha ennyire zavarják a paraziták a társadalmat, miért nem nyomnak minket össze végre?"

Mert a társadalom nem a barbarizmusban él és a munka felé terel, ha lógsz. ;)


"Nekünk NEM TETSZIK AZ UNIVERZUM MŰKÖDÉSE!"

Ez nem az univerzum, hanem a társadalom működése, melyet mellesleg piszkosul nem érdekel, hogy tetszik-e? Ha tenni akarsz ellene, kivonulsz belőle és mész remetének, de ezt úgysem fogod megtenni, mert akkor nincs internet és ízesített, meleg étel. :)


"Nincs olyan munka, ami nem egyenlő a kínszenvedéssel. Mindenhol minimum 40 órát kell raboskodni egy héten, más mondja meg neked, hogy mit mikor csinálj (főnök vagy ügyfél). Ez számomra maga a pokol."

Pont erről beszéltem! Tudod, a hozzáállás kérdése... ;) Mivel eleve úgy állsz hozzá, hogy minden és bármilyen munka pokol, úgy is éled meg és annak megfelelően kezeled. Ezt nevezik önsorsrontásnak. :) És még meg is cáfollak, az én munkám például nem kínszenvedés. :)


"És nem, ha elzárják a pénzcsapot akkor sem megyek dolgozni."

Persze, hogy ezt mondod, most még tele a pocak, de amikor nem lesz költőpénzed, már menni fogsz. Ahogy a Kérdező fia is tette. :)


"Én az öngyilkosság felé robogni, ugynais a legrosszabb barbári öngyilkosság is jobbnak tűnik, mint BÁRMILYEN MUNKA."

Ezek után nem hihető, hogy "mentálisan teljesen ép lennél" és hogy "racionálisan látnád" az életet. Arról nem is beszélve, hogy amit írtál, nem valószínű.


"Meg fogom magam ölni, mert egy pszichológus nem csinál lókukit sem. Próbáltam, hidd el, többet is, csak rosszabbul éreztem magam tőlük. Meg hát nem is fogadtam meg sokszor amit mondtak."

A pszichológusnak nem az a dolga, hogy ő tegye egy csapásra rendbe az életed, ez a TE feladatod. A pszichológus csak segít és utat mutat hozzá. Ha pedig te magad sem vagy hajlandó megfogadni a tanácsát (ergo nem teszel magadért a világon semmit), akkor az nem a pszichológus hibája, hanem kizárólag a tiéd.

júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/150 anonim ***** válasza:
17%

"Az életed előtt nem volt akaratod, így nem hozhattak létre az akaratod ellenére." És ez miatt a világ kegyetlenebb dolga szülni. Igazságtalan a gyerekkel szemben.

"és a munka felé terel, ha lógsz" De engem ne terelgessen, nem vagyok én birka. Én lógni akarok és kész. Nem akarok dolgozni.

"de amikor nem lesz költőpénzed, már menni fogsz" Én aztán fix nem. Kérdező fia gyenge volt, én nem leszek az. Becsülettel döglök bele a pénztelenségbe.

júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/150 A kérdező kommentje:
Figyelj, anyukád belehal lelkileg ( is ) ebbe amit teszel és ha ezt olvasná...én is alig bírom elolvasni...Mi anyák,mindent megtettünk hogy a gyermekünknek jó legyen,nagyon rossz végignézni hogy nem becsülik meg a " munkánkat". Nincs barátnőd?
júl. 31. 22:30
 126/150 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező szerinted megérint egy kicsit is, hogy belehal lelkileg? Ő hibája volt ideteremteni, egye meg amit főzött. Én ha lett volna választási lehetőségem FIX NEMET MONDTAM VOLNA! A MUNKÁS ÉLET NEM ÉLET! Életet adni ebbe a világba KEGYETLENSÉG. A legszadistább emberei gondolatokat tudom elképzelni, amikor megfogan a gondolat egy ember fejében, hogy gyereket akar. Minek? Táplálni a gonosz és embertelen rabszolgatartó társadalmat? Nem tudok egyetlen anyát sem megbecsülni. Fiadat sajnálom egyedül, hogy a létezést kell megtapasztalnia.

Szerintem nem nehéz a kérdésedre kitalálni a választ. Nincs. Nem is lesz. Miért kéne egyáltalán?

júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/150 anonim ***** válasza:
0%
És #123. Mentálisan épelméjű, egészséges, racionálisan gondolkodó és nem önsorsrontó ember vagyok.
júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/150 anonim ***** válasza:
0%
Na felmondott már végre? Vagy még szenved szerencsétlen? :(
aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/150 anonim ***** válasza:
62%
Téged is vár a gyár.😉
aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/150 anonim ***** válasza:
0%

Szerencséd van 129, hogy van moderálás ezen az oldalon. Mert valami olyan frappánsat írtam volna erre vissza, hogy téged pedig mi vár mindjárt :)

Várjon csak a gyár. Sosem megyek ilyen alja helyekre.

aug. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!