Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni olyan...

Mit lehet csinálni olyan szülővel, aki folyamatosan szemre hányja, hogy nem minden szabad percemet vele/nagyszülőkkel töltöm, mert hogy "ők nem lesznek örökké"?

Figyelt kérdés
Nyilván én is tisztában vagyok vele, és bele sem akarok gondolni, hogy meghalnak. Viszont normális szerintem, hogy 24 évesen a saját életemet élném, nem minden hétvégét a családdal tölteni mert úristen meg fognak halni. Nagyszüleim relative egészséges 68-74 évesek, tehát még arról sincs szó, hogy valami krónikus betegségük lenne.
febr. 13. 22:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
Elküldeném őket szakemberhez. Ha ennyire nem tudják kezelni az elmúlást, kérjenek segítséget, de ne téged betegítsenek meg vele. Nagyszüleim ugyanilyenek voltak.
febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%

Nárcisztikus szülőkkel nehéz a helyzet.

Van aki képes rá, hogy ellenálljon, van aki nem.

Egy 60+-os ember személyiségét te már nem fogod megváltoztatni, ő mindig ilyen marad, te meg vagy hagyod, vagy ignorálod.

febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
81%

Egyetemistaként két- három hetente jártan haza. Majd szülőként a gyerekeinket is ilyen gyakorisággal láttuk.

Amelyik dolgozik, attól a havi egy hazajövetel nagyon tisztes gyakoriság, ami persze a komplett nagycsalád közt oszlik meg.

Nincs igazuk, nyugodt szívvel ritkíthatod a hazajárást vagy hívd meg őket magadhoz, lássuk milyen lelkesek fordítva.

febr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!