Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni olyan...

Mit lehet csinálni olyan szülővel, aki folyamatosan szemre hányja, hogy nem minden szabad percemet vele/nagyszülőkkel töltöm, mert hogy "ők nem lesznek örökké"?

Figyelt kérdés
Nyilván én is tisztában vagyok vele, és bele sem akarok gondolni, hogy meghalnak. Viszont normális szerintem, hogy 24 évesen a saját életemet élném, nem minden hétvégét a családdal tölteni mert úristen meg fognak halni. Nagyszüleim relative egészséges 68-74 évesek, tehát még arról sincs szó, hogy valami krónikus betegségük lenne.
febr. 13. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
24 éves vagy, nem tehet semmit az ellen, hogy azzal töltsd a hétvégédet, amivel szeretnéd (remélem már nem vele laksz), illetve nem is egészséges, ha még mindig ennyire irányítani akar és ő akarja beosztani a szabadidődet. Főleg ilyen érzelmi manipulációval, hogy nem fognak élni örökké... guess what, te se fogsz élni örökké, nem leszel örökké fiatal, most van itt annak az ideje, hogy hétvégente elmenj valahova a barátokkal, ismerkedj, hobbid legyen, stb. Ettől még lehet látogatni a nagyszülőket.
febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Költözz el a szüleidtől, aztán majd örülni fognak, ha egyáltalán hozzájuk elmész, nemhogy még a nagyszülőkkel nyaggatnának.
febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem lakom már otthon régóta, de még mindig kvázi kötelező a heti-kétheti jelenés, mindig ezt sulykolva, hogy lesz amikor ők már nem lesznek és akkor bezzeg majd bánni fogom hogy most nem töltöttem velük több időt.
febr. 13. 22:37
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem fogod bánni, mert kellemetlen agresszív manipulátorok. Semmiképp ne menj hetente, mert az neked nem jó. Kéthetente 2 órára, de ha valami közbejön, kimaradhat egy-egy alkalom. Ne úgy táncolj, ahogy ők fütyülnek. És ne dőlj be az érzelmi zsarolásnak, te ezt tudod felajánlani; ha nem tetszik, akkor ennyit se mész. Akit az ember szeret, azt nem manipulálja.
febr. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Akkor viszont nem értelek. Ahol cseszegetik az embert, oda ne menjen - én ezt vallom.
febr. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Azért mondja hogy, örökölj valamitt amugy a szülökel nem kel fogalozni az én 20 éveim arra mentek rá hogy, az 40 éves anyukámnak irogatam önéletrajzokat meg küldtem szét.Amokor ö felnőt ember persze miután kapott munkát utána már arcon is köpöt.Most 30 évesen jöttem rá hogy, nekem semmi közöm nincs az ö sikertelen életéhez persze facebookozni tudot csak önéletrajzot irni nem.A sok energiát amitt el vett tölem és magamba fektetem volna teljesen más élettem lett volna.
febr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Hetente!? Úristen én évi egyszer megyek, de 20 perc után el is jövök, mert addig bírom elviselni őket.
febr. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Kötelező? Ilyet benyögne bármelyik családtagom, jó ideig nem hallanának rólam... nőj már fel!
febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Én még kevesebbet lennék vele.
febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
87%

A normális életben egyrészt természetes a leválás.

Másrészt a szülőnek úgy kellene hozzáállni, hogy elengedi, azután várakozó álláspont.

"Gyerek" nem kíváncsi rá egyáltalán, akkor elgondolkodhat, hogy valamit elrontott. De erőszakolni szánalmas.

Az örökség pedig a jogszabályok szerint halad a maga szokásos útján, ideális esetben.

De ha valaki másképp akarna végrendelkezni, akkor is van ugyebár a kötelesrész fogalma.

febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!