Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá Édesanyámat,...

Hogyan vegyem rá Édesanyámat, hogy elvigyen pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Régen jártam még kisebb koromban ( 13 ) és most (is) BŐVEN (!) megtehetnénk magunknak, de ő szerinte nekem egyedül kell szembe nézni a traumáimal meg nekem kell egyedül megoldani a bajaimat.... Még Jún. elején felvágdostam a kézfejem és akkor jöttem rá hogy ez így nem oké, azóta kérem őt erre, hogy had menjek most december van és még mindig ott tartok, hogy neked meg minnek. 16 vagyok nem jutott az eszébe, hogy ha nem lenne baj akkor nem kérném ? Ja amúgy tényleg lenne rá pénz és ő is tudd a kézfejemről...

16.L

(Aki csak gyűlölködni tudd az inkább hagyjon békén, Puszi!)



2023. dec. 17. 12:05
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%

Kommunikáció. Próbáld megbeszélni vele, mondd el neki, hogy mi az oka, hogyan érzed magad és hogy miért érzed úgy, hogy egyedül nem tudod megoldani. Ha az sem működik (amire persze van esély), akkor lehetőség szerint menj el az iskolai pszichológushoz. Nem tudom nálatok milyen lelkiismeretesen dolgozik, nálunk egy nagyon rendes hölgy dolgozik aki tényleg hajlandó segíteni.

Ha ezek közül egyik sem opció, akkor pszichológus helyett keress valakit, akivel tudsz beszélni az érzéseidről. Sokszor segít ha csak meghallgatnak minket. Ha szeretnéd nekem is írhatsz, jártam a te cipődben. Hátha tudok valahogy segíteni:)


17/L

2023. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
kérdező, én anno gyógyszert vettem be, ki sem engedtek addig a kórházból, amíg nem beszéltem pszichiáterrel, és utána is rendszeresen kötelező volt járnom. Ez ma is így. Azt írod, felvagdostad, az öngyilkossági szándéknak minősül, nem azonos a felületes karcolgatással.
2023. dec. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

Ha apád ennyire elutasító, ami egyébként nagyon szomorú (főleg, hogy tud a vagdosásról is), kérj segítséget az iskolán keresztül. Nem tudom, van-e nálatok iskolapszichológus. Ha nincs, iskolai védőnőnek jelezd. Ha más nem, a családsegítőkön át valamit fognak neked intézni.

Hogy komolyan vegyenek, mindenképp mondd el a vagdosást, még ha szégyelled is. Ők ebből tudnák, hogy komoly a gond.

Apukáddal inkább ne is beszélj, aki ezzel elhajt, annak fontosabb őrizni a látszatot és struccpolitikát alkalmazni, minthogy a gyermeke mentális egészségével törődjön. A lehetőség megvolt, ő nem cselekedett.

Nyilván egyébként is rossz nálatok a közeg, hogy ennyire magad alá kerültél.

2023. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
16%

Ne is haragudj, de nagyon gyenge jellem vagy. Feltűnési viszketegséggel. Az, hogy össze vagdostad a kézfejed, abba nem lehet belehalni. Alulról kell elvágni a kezet, hogy abba valaki belehaljon, és ott se mindegy, hogy hogyan.

Érdekes, régen mikor még nem voltak pszichológusok, akkor is a többség próbált kiállni magáért. Ebben igazat adok anyudnak, hogy a problémáidat neked kell megoldanod, nem másoknak! Egy orvos nem fogja tudja megoldani a kisebb nagyobb bajaidat. Neked kell a lábadra állni, nem támaszkodhatsz folyton másokra.

Az ember az életben csak egy egy valakire támaszkodhat egész életében igazán, és az csak is Önmaga.

2023. dec. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
#3 vagyok. Bocsánat, apát írtam, félreolvastam, anyukádról van szó. A többit tartom
2023. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

"neked meg minnek. 16 vagyok nem jutott az eszébe, hogy ha nem lenne baj akkor nem kérném ?"

Vele nem tudsz őszintén beszélni/beszélgetni?

2023. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%

#4

Te aztán hatalmas segítség vagy. Rád is rádférne a szakember. Persze, régen jól megoldották szakemberek nélkül, ezt hívják transzgenerációs traumának. Örökítették tovább a problémákat.

2023. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

Iskolapszichológus nincs esetleg? Vagy TB támogatott? Talán az is többet tudna segíteni, mint a semmi:/. Esetleg, ha van félretett pénzed, abból is fizethetsz pár alkalmat, ha tudsz.

Úgy tűnik anyukád csak akkor venné komolyan, ha már visszafordíthatatlan dolog történne:/

2023. dec. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
4%

Kétlem, hogy bármi rosszat mondtam volna azzal, hogy magának kell megoldania a problémáit. Hogy legyen így belőle önálló, normális felnőtt ember, ha nem képes a saját problémáit megoldani? Akinek ilyen jellegű gondjaik vannak, akik nem állnak ki magukért, nem próbálnak meg erősödni, azok 90% életük végéig pszichológushoz járnak.

Szóval az, hogy álljon ki magáért, és változtasson, nem hinném, hogy rossz tanács lett volna. Az nem megoldás, hogy beülök valakihez, mindig elmondom a gondjaim, panaszaim, mert ez nem orvosolja a gondot. Ez kb olyan mint hogy megvágtam az ujjam, és ragtapasz helyett csak fájdalomcsillapítót veszek be. Meggyógyulni az ember csak önerőből tud. Nem mástól. Tanácsot adhatnak, de 50-50% ba meg le szarják, hogy mit mond az orvos, és ugyan ott hánykolódnak.

2023. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy anyukád ennyire nyilvánvaló jelek ellenére nem veszi észre, hogy baj van. Menj el iskolapszichológushoz, vagy keresd fel a legközelebbi családsegítő központot vagy ifjúsági irodát. Ezeken a helyeken jogosult vagy ingyen (TB alapon) pszichológus segítségét igénybe venni.
2023. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!