Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá Édesanyámat,...

Hogyan vegyem rá Édesanyámat, hogy elvigyen pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Régen jártam még kisebb koromban ( 13 ) és most (is) BŐVEN (!) megtehetnénk magunknak, de ő szerinte nekem egyedül kell szembe nézni a traumáimal meg nekem kell egyedül megoldani a bajaimat.... Még Jún. elején felvágdostam a kézfejem és akkor jöttem rá hogy ez így nem oké, azóta kérem őt erre, hogy had menjek most december van és még mindig ott tartok, hogy neked meg minnek. 16 vagyok nem jutott az eszébe, hogy ha nem lenne baj akkor nem kérném ? Ja amúgy tényleg lenne rá pénz és ő is tudd a kézfejemről...

16.L

(Aki csak gyűlölködni tudd az inkább hagyjon békén, Puszi!)



2023. dec. 17. 12:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
12%

Aki öngyilkos akar lenni, az nem szórakozik, hanem megteszi. Ezért is mondtam korábban, te csak figyelem hiányos vagy, ezzel akarod magadra vonzani a figyelmet, hogy veled törődjenek, te legyél a középpontban. Látványos helyen vagdosod magad, hogy az emberek sajnáljanak.

Ha valaki megakar halni, csukló alatt vágja el az ütőerét. Erről ennyit.

Nem pszichológus kell ide, hanem az, hogy talpra állj és ne a hülyeségeken járjon az eszed.

2023. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Kedves 4! Soha nem akkartam magamat megölni és remélem ez nem fogg ilyen irányba fordulni. Csak fájdalmat akkartam magamnak okozni mert "megérdemlem" gondoltam.

Sajnos amióta tudom az eszem nem csak a sajátom de mások problémáit én oldom meg amin már próbálok változtatni. A gyenge jelem elégé sértő, lehet hogy itt a netten nagy pofája van de ahogy itt egy lelkileg megtört lány kérdésére reagált hát sztem önnre ráférne egy pár pszichológiai vizsgálat. Köztünk az a legnagyobb külömbség, hogy én felismerem ha szükség van segítségre. Ja meg tudodok olvasni: "(Aki csak gyűlölködni tudd az inkább hagyjon békén, Puszi!)"



Nagyon sajnálom a gyereked, ha nincs előre is,



( remélem hogy sikerült kiélned a figyelem hiányodat mert vagy 30 percet csezstem el hogy ne egy anyázos levél hanem valami illdelmes féle legyen, :) )

2023. dec. 17. 13:42
 13/25 anonim ***** válasza:
90%

Hát 4-es, az ilyen mértékű ostobaság még névtelen oldalon is rettenetesen égő! Ilyen szintű tudatlanságot, tájékozatlanságot nem lenne képem közszemlére tenni! Úgy elképzellek, miközben vakbérgyulladásban szenvedsz, és melletted lesajnálóan elsétálva közölnék veled, hogy gyógyulj meg magad. Hát végül is fel tudja az ember vágni a saját hasát és egy könyvből ki tudja keresni, hol a vakbele. Fogat húzni madzaggal pedig aztán kifejezetten könnyű!

Ugye nem képzeled, hogy a semmit tanítják a pszichológusoknak 5+4 éven keresztül? Ha a kérdező meg tudná oldani a saját problémáját, már megoldotta volna, nem? Vagy szerinted csak arra várt, hogy jöjjél te, és a fejéhez kapjon, hogy ja tényleg, és ezzel te legyél a megmentője? Nem ártana némi szakirodalmat olvasnod a pszichoterápia mibenlétéről (amúgy kifejezetten érdekes). A problémáját természetesen maga fogja megoldani, ki más, de nem úgy, hogy fogalma nincs, hogy azt hogy kell! Mellesleg azt sem értem, mért irtózol a segítségkéréstől, illetve feltételezem, hogy nálatok a családban ez így megy. Mindenki szépen oldja meg a maga problémáját. Nem baj, hogy mondjuk anyuka beleszakad a karácsonyi munkába, segítséget kérni gyengeség! De azért ha elárasztja a házatokat a víz vagy tűz üt ki, csak kihívod a vízvezeték-szerelőt vagy a tűzoltóságot, ugye?

Nem, 2-es, a falcolásnak köze nincs az öngyilkossághoz!

Kiskorút nem kezelhet pszichológus szülői beleegyezés nélkül. Menj be az iskolapszichológushoz vagy az iskolaorvoshoz vagy a háziorvoshoz, győzzék meg ők anyukádat.

2023. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Kedves 14.

Köszönöm az ötletett!

Kevésbé kedves 13!

Láttom neked is vannak feldolgozatlan traumáid, hogy mindenkibe belekötsz!

2023. dec. 17. 13:58
 15/25 anonim ***** válasza:
84%

Baj van a toronyban, 16-os, nagy baj! Aki értékes ember, annak nincs szüksége pszichológusra? Komoly probléma van itt, nem kicsi!

Te jártál mind egytől egyig az ország összes pszichológusánál? Szép teljesítmény!

Senki nem mondta, hogy nem mindenkinek magának kell a problémáit megoldani, bár ez sajnos neked se sikerült. Csak tudod, vannak olyan képzett szakemberek, akik ezt a munkát tudják irányítani, támogatni, kísérni. Nem ám csevegni dilettánsokkal. Csevegéstől probléma még nem múlt el. Szakszerű segítségtől, amibe az illető beleteszi a maga lelki munkáját, na attól igen!

2023. dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
16%
Sulipszichológus lenne a legjobb vagy ha ninc akkor házidoki aztán az továbbküld nem fizetőshöz.
2023. dec. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%
Az iskolai rendszeren keresztül esetleg?
2023. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
35%
Iskolaorvos, iskolai pszichológus, pszichiátriai szakrendelés (területileg illetékes pszichiátriai gondozó) ingyen van, TB-re, nem kell, hogy elvigyenek a szüleid.
2023. dec. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
35%
Szülő nélkül nem mehet, 18-as!
2023. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#19

Hogyne mehetne. Ifjúsági irodába simán elmentem egyedül pszichológushoz 14 évesen. Nem is tudtak róla a szüleim.

2023. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!