Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig támogatnátok a gyereket...

Meddig támogatnátok a gyereketeket a továbbtanulás során? Orvosi elkezdése?

Figyelt kérdés

Párom lányát felvették az orvosira, Szegedre, ez tegnap derült ki (bár a pontjai alapján várható volt).

Örülök neki, viszont az öröm nem felhőtlen...


27 éves, mióta leérettségizett, mindig kitalált magának valamit, hogy éppen mit szeretne csinálni, tanulni. Van már egy Bsc-je, azon kívül még másik 3 szakot is elkezdett, mellettük tanult mást is OKJ-n. Volt Erasmuson is, olyankor jöttek a "külföldre költözöm" tervek.

Okos amúgy, a magyaron kívül még három nyelven beszél, de dolgozni nem akar... A szülei támogatják, amivel az a gond nálunk, hogy a férjem a közös életünk elől veszi el a pénzt rá. Dolgozom én is, ő is, de ő a fizetése több, mint felét utalja el a lányának egy hónapban.


Eddig az volt, hogy jövőre diplomázik a mesterképzésen, utána már nem fogja támogatni ennyire, ezt meg is mondta neki és tudja a lánya is.

Aztán júniusban benyögte, hogy ja, amúgy ő jelentkezett még februárban az orvosira, dehát anyagi támogatás nélkül nem tudná elkezdeni, amellett aztán végképp nem fog tudni dolgozni. Kérdeztem, hogyha ez a terv, miért kezdte el ezt a mesterképzést, amit most csinál, mire mondta, hogy azért, mert nem akart unatkozni, ennyi idősen már illik valamit kezdenie magával, nem csak a két érettségire tanulni...


Én azt érzem, hogy neki ez csak újabb pár év, mikor takarózhat valamivel, hogy éppen miért nem dolgozik. Megvan még az összes támogatott félév neki, mert amiket elkezdett, mind önköltséges képzések voltak.

6 év alaphangon a képzés, ha belegondolok, hogy akkor itthon 6 évig még heti vitatéma lesz a pénz, legszívesebben elsírnám magam.


Őt is értem valahol, hiszen munkanélküliként olyan életszínvonalon élhet, mint rengetegen úgy sem, hogy az egész életüket végigdolgozzák.

Szeretnék beszélni erről a férjemmel, hogy valamennyire vegyen vissza a támogatásból, legalább úgy, hogy itthonra is maradjon, mi is tudjunk egyről a kettőre jutni, beleférjen néha egy kis extra is, mint pl. nyaralás. De közben a "gonosz mostoha" szerepére nem vágyom...


2023. júl. 27. 09:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
29%
Amíg van rá elhetőség addig.
2023. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
92%
A férj a fizetésének több mint felét utalja el a gyereknek? A a maradékból és a te fizetésed feléből éltek, vagy a te teljes fizetesed megy a közös eletre?
2023. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 Metionin ***** válasza:
94%
Nehéz kérdés. Alapesetben azt mondom, hogy egy normális szülő, ha megteheti, 1-2 diplomáig támogassa a gyereket, vagy ha az első szaknál kiderül, hogy rosszul választott, adjon neki esélyt egy új szak elkezdésére. Itt a lány esete nálam már túlmenne a határon, főleg, hogy eddig önköltséges képzésekre járt. Végzett egyáltalán ezeken a szakokon vagy csak elkezdte és abbahagyta őket? Ha az orvosit államin csinálná, mit kellene még fizetnie (otthon lakik vagy kell albérlet is?) Én arra hajlok, hogy 27 évesen már nagylány ahhoz, hogy önállóan vállaljon felelősséget a döntéseiért és ha új egyetemet akar, akkor már illik azt magának finanszíroznia. És ha 2-3 félév után ebbe is beleun? 27 évesen is létezik diákmunka és diákhitel is, hajrá. Aki akarja, megoldja.
2023. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
7%
Amúgy az meg van, hogy orvoskepzes csak és kizárólag nappali tagozaton létezik, annak pedig a kezdés kori felső korhatara állami tamogatas esetén 25 év? 🙃
2023. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 A kérdező kommentje:

Az én fizetésemet közösen éljük fel, van egy közös gyerekünk is. Plusz ugye ő is hozzáteszi, ami marad neki.


Egy szakot elvégzett, aztán most egy mesterképzést csinál, a többit nem fejezte be.

2023. júl. 27. 09:54
 6/86 anonim ***** válasza:
89%
4, semmiféle felső korhatár nincs.
2023. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
86%
Aha. Nos, akkor leultetnem és elmondanam neki, hogy vagy változtat, vagy válunk. Eleve a kiskorú gyerek előnyt élvez a nagykorúval szemben. Itt a nagykorú megkapja az apa felé fizetését, a kis,orunak meg jut belole egy negyed talan? Hiszen az apa sajat koltsegei is abbol a maradékbol jonnek le. Egy 27 évesnek megcsak rokontartast se itelnenek meg.
2023. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
7%

6!


Miota?

2023. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 A kérdező kommentje:

4-es, értem én, hogy kötekedni akartál, de amit leírtál, az hülyeség.

Nincs semmilyen felső korhatár, az állami ösztöndíjra jogosult vagy akár 18, akár 75 évesen is. Legalább néznél utána, mielőtt leírod a hülyeséget...

2023. júl. 27. 09:59
 10/86 anonim ***** válasza:
72%
8, sose volt.
2023. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!