Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy esne ha az édesanyád nem...

Hogy esne ha az édesanyád nem támogatna a továbbtanulásban? (pontosabban a szakot illetően)

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy én szeretnék egy bizonyos szakra menni, ami nagyon nehéz, de ez érdekel és úgy érzem szívből tudnám csinálni, sehogy máshogy nem tudom elképzelni az életem. Továbbá munkát is biztosan találnék vele, mivel nagyon keresett. De anyám lenéz engem, nem hiszi el hogy akár fel is vehetnek, nem hogy elvégezzem, nem bízik bennem. Egy időre lemondtam erről, de végülis örökre megbánnám ha az egyszerűbbre mennék, mert kevésbé érdekel. Nem vagyok hülye hozzá pedig, csak eddig rossz tanuló voltam, és így ragadt meg benne, hogy én ilyen hülye vagyok, pedig csak lusta voltam de már megváltoztam, simán megtanulom kitűnőre ha kell. A lényeg, hogy 3an vagyunk testvérek, és már többször is elhangzott a szájából hogy hülyébb vagyok mint a másik kettő.. Mit csináljak ezzel?
2011. nov. 16. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

semmit, mutasd meg, hogy te meg tudod csinálni, és felvesznek a suliba.

Am miilyen szakra mész, mennél?

2011. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%

HA szívből tudnád csinálni, akkor menj oda! Ez fontos, ez erőt ad, és anyukád megenyhül majd. Kár, hogy ekkora terhet rak rád ezzel a bizalmatlansággal és hasonlítgatással "hülyébb vagy" De ezen nem tudsz változtatni. Ez egy + teher. Nem hiszem, hogy "hülyébb vagy" ennek semmi értelme egy anya szjából. Talán kérd meg: Bízzál bennem, anya. Általában, nem rólatok: Amúgy, ha egy "okosabb" olyan helyre megy, amit nem szívből csinál, hamar lemarad, és akik lelkesen érdeklődőn végzik a dologukat, leelőzik. Valamelyik híres ember mondta: a zseni 1%tehetség 99% kitartó,elmélyült szorgalmas munka, amit már csak szívvel-lélekkel lehet csinálni.

Fog sikerülni, legyél határozott!

2011. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Szarul esne, de ha tökös gyerek vagyok, akkor megcsinálom, mindegy, hogy ki mit gondol.
2011. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen ezzel én is így vagyok ,rajta vagyok gőzerővel, de még nem tudom hogy adjam be neki.. Még egyébként is tanulnom kellene + 1 évet érettségi után, mert egy tárgyból le kell érettségiznem még, de 2ből már nincs időm felkészülni, lehetetlen. Most idén csak az egyiket rendezem le, jövőre a másikat.
2011. nov. 16. 23:18
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Biztos? járj előkészítőre (oda, ahova menni akarasz), ott összeszedetten arra készítenek fel, ami kérnek. Meg kellene próbálni- kihagyás nélkül.
2011. nov. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségire miért nem lehetne 2 tárgyból felkészülni?

Csak azt tudom mondani, hogy egy érettségi lóf.sz egy kemény vizsgaidőszak mellett...hányszor visszasírnám...

Hajrá, kezdj neki!

2011. nov. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

2 okból is megvalósíthatatlan:

-nullán állok abból a tárgyból, még a legalapabb tudásom sincs meg sajnos, mivel nagyon rossz volt itt az oktatás, nemmellesleg már azt is elfelejtettem, amit ott tanultam

-a másik ok, hogy 1 évig tanultuk ezt, ergo nem is érettségizhetek le belőle, csak ha 2 évig tanultam volna, max csak akkor ha már nem lett jogviszonyom a sulival, akkor vizsgadíj ellenében engednek érettségizni.


Egyetemen azért másabb szerintem, mert ott már van egy alap tudás és arra építkeznek, nálam meg nincs, így magát az alapot megszerezni rohadt nehéz, de leginkább időigényes..

2011. nov. 17. 07:40
 8/17 A kérdező kommentje:
ha már nem lett=ha már nincs
2011. nov. 17. 07:40
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

most már nincs olyan, h két évig kell tanulni, énérettségiztem, olyan tárgyból tavaly, amit egy évig tanultunk, és másik suliba is van ismerősöm, aki szintúgy.

De melyik szakról van szó? Jó lenne tudni, mert így is tudunk neked több hasznos tippet mondani

2011. nov. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha nagyon nehéz szak, akkor gondolom orvosi, jog vagy valami mérnök. Én mérnöknek mentem először, de nem jött be, úgyhogy átmentem orvosira, ez már tetszik. De hidd el, hogy ha nem bírsz felkészülni érettségire egy év alatt, akkor ezek a szakok nem fognak menni...
2011. nov. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!