Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy esne ha az édesanyád nem...

Hogy esne ha az édesanyád nem támogatna a továbbtanulásban? (pontosabban a szakot illetően)

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy én szeretnék egy bizonyos szakra menni, ami nagyon nehéz, de ez érdekel és úgy érzem szívből tudnám csinálni, sehogy máshogy nem tudom elképzelni az életem. Továbbá munkát is biztosan találnék vele, mivel nagyon keresett. De anyám lenéz engem, nem hiszi el hogy akár fel is vehetnek, nem hogy elvégezzem, nem bízik bennem. Egy időre lemondtam erről, de végülis örökre megbánnám ha az egyszerűbbre mennék, mert kevésbé érdekel. Nem vagyok hülye hozzá pedig, csak eddig rossz tanuló voltam, és így ragadt meg benne, hogy én ilyen hülye vagyok, pedig csak lusta voltam de már megváltoztam, simán megtanulom kitűnőre ha kell. A lényeg, hogy 3an vagyunk testvérek, és már többször is elhangzott a szájából hogy hülyébb vagyok mint a másik kettő.. Mit csináljak ezzel?
2011. nov. 16. 22:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"csak eddig rossz tanuló voltam", "pedig csak lusta voltam de már megváltoztam, simán megtanulom kitűnőre ha kell."

"Még egyébként is tanulnom kellene + 1 évet érettségi után, mert egy tárgyból le kell érettségiznem még, de 2ből már nincs időm felkészülni, lehetetlen. Most idén csak az egyiket rendezem le, jövőre a másikat."

Rossz tanuló voltál, de majd most megváltozol. De csak jövőre mehetsz oda, mert van egy tárgyad, ami kell hozzá és abból nulla a tudásod.

És érettségi után mit fogsz csinálni?

1 évig tanulod azt az egy tárgyat, közben meg édesanyádék eltartanak?

Nehéz szakra akarsz menni, de eddig, a középiskola utolsó évéig rossz tanuló voltál?

Csodálkozol rajta, hogy nem támogatja a terved?

Ha olyan nagyon akarod azt a szakot és "simán megtanulom kitűnőre ha kell", tanulj most úgy, hogy leérettségizz abból az 1 tárgyból is idén.

Ha a féléved kitűnő lesz, bizonyára édesanyád is támogatni fogja, hogy jelentkezz arra a nehéz szakra.

Talán előbb bizonyítani kellene és utána elvárni, hogy támogassanak.

2011. nov. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem csak az orvosi/mérnök/stb szakok nem fognak menni, ha egy év nem elég érettségire.. A legkönnyebbnek tűnő egyetem vizsgaidőszaka is rengetegszer nehezebb egy normál érettséginél. Én sem a fent említett überszakok egyikére járok, és nem azért, mert hülye lennék hozzájuk, de én azokat nem tudnám szívből hosszútávon csinálni, de a mi vizsgaidőszakunk is olyan, hogy három évet öregszünk három hét alatt.

Ha érzed, hogy menni fog, drukkolok, hogy elérd az álmaid, és ne add fel semmiképp, de gondolj arra is, hogy, ha egy vizsgaidőszak nehezebb, mint egy érettségi, akkor a záróvizsgák/államvizsgákról még nem is beszéltünk.. És tévhit, hogy az egyetemen csak és kizárólag stabil tudásanyagra építenek. Nagyon sok hiányzik/hiányozhat, mert az adott középiskolában nem arra fordították a nagyobb hangsúlyt, ilyenkor a Te dolgod lesz önerőből felküzdened magad.

2011. nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nagyjából már túl tettem magam,hogy se ált.iskolába,se gimibe nem mehettem oda ahova akartam volna.Persze a szüleim döntöttek az egyetemi szakról is.Hát mit ne mondjak...K*b*szott sz*r érzés volt...
2011. nov. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de csak annak tudnak még az egyetemi szakáról is dönteni a szülei, aki hagyja magát.
2011. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem fogom hagyni magam, viszont szarul esik hogy lehülyéz... És tudom hogy teljesen jogos a bizalmatlansága. De akkor elárulom hogy kémiából kellene érettségiznem még, idén a biosz simán meglesz, de még mellette a többire is kell tanulnom, mert le vagyok belőlük maradva, főként a humán tárgyakból, azok egyszerűen nem mennek.. Azért mondom hogy kémiához most nem tudok hozzá se kezdeni, mert egyrészt talán ez az egyetlen olyan szak, ami az általános iskolás tudásra épül, továbbá nincs pénzem se tanárra, és időm se. És igen, akkor valószínűleg egy évig anyámék tartanának el, esetleg ha sikerül munkát szereznem azt is bevállalnám, de hát Magyarországon nem így működik a dolog. De még nekik is jobb, mert tudom hogy bűntudatuk lenne ha látnák hogy nem élvezem amit tanulok, amit dolgozok egész életemben, szenvedés lenne. Jah és akkor is ők tartanának el, ha arra a szakra megyek és nem kapnék munkát sem.. ugyanott vagyunk kb.
2011. nov. 17. 14:46
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg nem vagyok elesett, csupán jó volt ezt leírni vkinek, mert nem szoktam erről beszélni senkinek, mert "félek", hogy akár egy picit is megtörnek. Szóval én teljes erőbedobással rajta vagyok hogy sikerüljön minden..
2011. nov. 17. 14:53
 17/17 anonim ***** válasza:
hát, ha nagyon akarnád, akkor menne, hiszen nem kell a humán lemaradást nagyon behozni, arra készülj, ami a pontokhoz szükséges, de persze azért a többire is, mert egy alapműveltség azért nem lenne rossz. de ha pl az orvosira mennél,m akkor máris csak 2 tantárgyra kell fokozottabban figyelni, meg a nyelvre
2011. nov. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!