Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lesz testvéremmel a szülein...

Mi lesz testvéremmel a szüleink halál után?

Figyelt kérdés
Testvérem jelenleg 41 éves hosszú éveken át képtelen dolgozni, egyszerűen több ok miatt nem bírja a kötöttségeket, nem bír beilleszkedni bármelyik közösségbe, nem nagyon tud olyan munkát találni ami neki tetszik, így szüleim tartják el, nem tudom hogy ha esetleg meghalnak szüleink, akkor mi lesz vele, milyen valamilyen olyan lehetőség van aki eltartja, állam stb.
2023. jún. 14. 19:09
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
69%
A kérdező neked sem írt, kedves 60-as. Így te is csak találgatni tudsz, mint mindenki más. Közben meg különbnek képzeled magad, miért is?
2023. júl. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 Hova gondolsz ***** válasza:
71%

59-es. Egy szóval nem írtam, hogy vissza kellene hozni a KMK-t, annál is inkább, mivel van olyan része az országnak, ahol alig van munkalehetőség.

Amúgy magam is dolgoztam a szocializmusban, igaz már a legvégén. De azért történelmet csak tanultam, anyám is mesélt egy-két dolgot, meg a néprajz az mindig is érdekelt, szóval nagyjából képben vagyok a nők munkaviszonyával.

Bár a vidéki rokonaim közül csak az idősebbek voltak háztartásbeliek, és ott sem azért, mert utáltak dolgozni, hanem másként voltak leosztva a lapok a munkamegosztás terén. De ezt te is írtad.

És azért tegyük hozzá, hogy régebben jellemző volt,hogy egy férfi el tudott tartani egy családot, manapság ezt már vékonybb réteg tudja ezt megtenni.

Engem azért igazoltattak, mert kokárda volt rajtam március 15-én. Gondolom, azt hihette a rendőr, hogy mint diáklány, majd biztos jól megijedek.

Amit pedig a falon belüli munkanélküliségről írtál, azt én már nem tapasztaltam meg.

De azt igen, hogy az 1990-es és 2000-res években elkezdődött a gyerekek valamiféle elkényeztetése, meg úgy nagy általánosságban az elkényelmesedés is.

2023. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
100%

"És azért tegyük hozzá, hogy régebben jellemző volt,hogy egy férfi el tudott tartani egy családot, manapság ezt már vékonybb réteg tudja ezt megtenni."


Pont akkora réteg tudta eltartani egy fizetésből a családot, mint ma. Ne idealizáljuk már a 19. századot.

2023. júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésből úgy tűnt hogy Kérdezőt érdekli a kérdés, ezek szerint - ha így eltűnt - mégsem foglalkoztatja annyira.

A tippelgetés, általánosítás meg megy, tényleg konkrétumok nélkül.

2023. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
62%

#63


De eltartani magát eltudta egyedül egy ember, ha dolgozott.

Ma azzal, hogy dolgozol, a híd alatt vagy, minimálbérből még egy garzont se tudsz bérelni, de már átlagbérből sem.

Ennek ellenére a lakáskiadók veszik a sokadik lakást, autót, évi több külföldi nyaralás.

Pár évtizede a tőkés nem azt jelentette, mint ma.

Főleg mióta fidesz van, még a munkavállalók jogait is leépítették, amennyire lehet.


És ma már a külföldön dolgozó, ingázó se él olyan nagylábon, mint 20-30 éve.

2023. júl. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!