Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lesz testvéremmel a szülein...

Mi lesz testvéremmel a szüleink halál után?

Figyelt kérdés
Testvérem jelenleg 41 éves hosszú éveken át képtelen dolgozni, egyszerűen több ok miatt nem bírja a kötöttségeket, nem bír beilleszkedni bármelyik közösségbe, nem nagyon tud olyan munkát találni ami neki tetszik, így szüleim tartják el, nem tudom hogy ha esetleg meghalnak szüleink, akkor mi lesz vele, milyen valamilyen olyan lehetőség van aki eltartja, állam stb.
2023. jún. 14. 19:09
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
35%

De komolyan honnan veszitek egy!! ISMETLEM egy!! kommentből és a 10 soros kérdés leírásból, hogy a kérdező testvére mentális beteg?


Ezek alapján minden munkakerülő troger mentális beteg? Hagyjuk már.. szokásos hülyeség. Ezen az oldalon mindig ez megy..

2023. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
72%
Nem biztos, de lehet, hogy az, és ezt ki kell derítenie, a saját érdekében.
2023. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
100%
ok. valóban lehet, de hát mivel konkrétumot nem írt erről, ezért ez csak találgatás
2023. júl. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
69%

"kedves" munkaerülő trógerező!


Ha valakinek beilleszkedési zavarai vannak az már elég gyanús, hogy mentálisan beteg.

Autizmus, asperges a leggyakoribb, ami eszembe jut.

Sok esetben ezek diagnosztizálva sincsenek, az egyénnek, de sokszor a környezetének sem tűnik fel, gyerekkori elhanyagolás, stb.


Az ilyen ítélkező, mint te csak annyit lát, hogy nem akar dolgozni.


Van hasonló ismerősöm, de még csak 30 éves, 3 diplomával, és bizony pár hétig bírja 1 helyen.

Az ilyen emberek 40 éves korukra már totál lecsúsznak, főleg, ha még betegségtudata sincs.


Az bezzeg senkit nem zavar, ami korrupció megy az országban, szociopaták mit művelnek, de a gyenge emberbe még bele is rúgnak, ahol lehet.

Nem is csoda, hogy egyre több a mentális beteg az országban.

2023. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
57%

Előzőnek: én is tippeltem az illetőnél autizmusra. Viszont a kérdező nem fejtette ki, hogy mi ez a beilleszkedési zavar.

Ha valaki valahová nem tud sikeresen beilleszkedni, annak nem biztos, hogy az illető mentális zavara, vagy jellemhibája lehet az oka.

Pl. ha egy tanult, kulturált ember bunkók közé kerül, akik közé csak akkor lehet beilleszkedni, ha velük együtt káromkodva szidja a világot, elvárják, hogy ugyanolyan primitív ember legyen, mint ők, akkor nem baj, ha nem tud beilleszkedni. Bár akkor el kell évekig viselni a gúnyolódásukat, azt, hogy ott tesznek keresztbe, ahol tudnak. Sokszor van ez, ha egy tanultabb ember pl. a végzettsége alatt tud elhelyezkedni. Ezzel nem azt mondom, hogy az egyszerűbb emberek mind primitívek (nem azok), de nem ritka ez a helyzet.

Egy másik példa, ha valaki pl. olyan helyen dolgozik, ahol nagy a korrupció. Ha ő nem lesz korrupt, utálni fogják. A kívülálló csak annyit lát belőle, hogy az illető nem jól illeszkedett be a kollégái közé. Valószínűleg ott sem autista az illető, meg nem az összeférhetetlen természete miatt nem fogadták be.

A kérdező itt nem említette, a testvére miért nem tudott beilleszkedni. Van olyan ember is, aki állandóan kötekszik a kollégáival, zaklatja őket. Ott érthető, hogy utálják. Nem tudjuk, hogy ebben az esetben mi a helyzet.

2023. júl. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: amit arról a 3 diplomás ismerősödről írsz, aki mindenhol csak néhány hétig bírja, nos ott valamiért a kitartásával van probléma. Ez legtöbbször depresszióra utaló jel. A depresszió a lelkierőt alaposan el tudja szívni. Antidepresszáns kezelés kellene neki. A másik lehetőség, hogy megteheti, hogy gyorsan felmondjon, mert van más jövedelme, vagy valakik eltartják. Utóbbi esetben maga is tudja növelni a kitartását tudatosan, mert gondoljon bele, hogy kevés lesz a nyugdíja így, valamint veszélybe kerülhet később.
2023. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
100%
A testvéred miért nem tudott beilleszkedni sehova? Nem bírja elviselni, hogy van egy főnöke, vagy nem bír időben odaérni sehova? Én ilyen embereket ismerek, akik ilyen okokból nem tudnak megmaradni egy munkahelyen. Autizmusról szó sincs náluk.
2023. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 Hova gondolsz ***** válasza:
67%

Leírták már előttem sokan, hogy vagy te fogod segíteni vagy az utcán köt ki.

De nem is ezért írok tulajdonképpen, hanem elgondolkodtam, hogy annak idején a szocializmusban ha valaki 30 napig nem dolgozott, akkor az ment a sittre KMK-ért. Valahogy akkor nem voltak beilleszkedési zavarok, meg stb., és elbeszélésekből tudom, hogy olyan sokakat nem vittek be azért, mert senki nem szeretett volna bekerülni.

Nem kritizálni szeretném a szüleid, de hogyan hagyhatták, hogy ennyire elszaladjon a testvéreddel a ló?

2023. júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
100%

58-as: Ma már nem lehetne visszahozni a KMK rendszert. Amikor anno a szocializmus volt, akkor tényleg csak az nem dolgozott, aki nem akart, vagy rokkant volt. A kapun belüli munkanélküliség volt jellemző. Felvettek több embert, mint ahányra szükség volt, mert csak így lehetett biztosítani a teljes foglalkoztatottságot. Emiatt sokan csak tengtek-lengtek munkaidőben, de ugyanannyi bért kaptak, mint a szorgalmas munkatársak.

Beilleszkedési zavarok mindig voltak, amióta világ a világ. A szociban hamarabb elvitte a rendőr az embert, ha zaklatta a munkatársait, sőt, nem megfelelő öltözék miatt is bevihetett a rendőr (ez azért nem irigylésre méltó helyzet). Az elmebetegeket pedig akaratuk ellenére is gyógykezelték.

Ennek ellenére a KMK inkább csak a férfiakat érte utol, mert sok nő azt íratta a személyijébe, hogy háztartásbeli. Főleg, ha férjezett volt, akkor ezt 50-60 éve elfogadták. Tudom, mert egyik nagymamám is az volt. Tehát ha egy nő nem akart munkába járni és a szülei vagy a férje eltartották, a htb státuszt az állam is elismerte, nem zaklatták. Természetesen nagymamám nem munkakerülésből csinálta ezt, de ő az 1920-as években falun született, aztán egy falusi tanár felesége lett. Fiatalon még kijárt a földekre dolgozni, de aztán városba költöztek és ott már nem dolgozott, háztartásbeli lett. Más életszemlélet volt akkoriban, sok nő elsősorban feleség és anya akart lenni, na meg jó háziasszony. Erre nevelték őket.

2023. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
20%

A kérdező továbbra sem írt nektek. Jó találgatást... jó általánositast. Nem itelkezés, csupán csak olyan ember vagyok aki a tényeket megismeri és az alapján alkot véleményt vagy az alapján foglalok allaspontot.


Itt nincsenek tények csak találgatások szokás szerint.. uncsi hogy belémállnak azért amiért én nem kezdek ebbe a játékba.

2023. júl. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!