Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak ha a testvérem...

Hermione120 kérdése:

Mit csináljak ha a testvérem meg akarja ölni magát?

Figyelt kérdés
A testvérem meg akarja ölni magát és úgy érzi, hogy én bunkó vagyok vele. Szerintem nem vagyok vele bunkó, de mit csináljak ha ő bármi áron meg akarja ölni magát?

#halál #dráma #tragédia #Testvér halála #testvér tragédia
2015. ápr. 28. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Szüleitekkel milyen a viszony? Pontosan mi okból mondja ezt a testvéred, tett valamit eddig azon kívül, hogy a szája jár?
2015. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
68%
Ha valóban meg akarná ölni magát nem kötné az orrodra, mert az esélyét se akarná annak, hogy Te vagy a szüleitek vagy akárki akinek szólni tudnál ezt megakadályozhassa...
2015. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó viszonyban vagyunk. Igazából nem mondta el véletlen jöttem rá amikor a telefonját megnéztem. Sok jegyzet tele van arról hogy őt mindenki utálja meg ilyenek. A körmét véresre rágja a szobájában esténként folyton sír...
2015. ápr. 28. 15:54
 4/9 anonim válasza:
92%

Komoly lelki problémái lehetnek. A megoldás a szeretet és a megértés. Komunikáljon vele a család többet és lassan oldódni fog. Éreztessétek vele a szeretetet és előbb utóbb elmondja, hogy miért akarja magát megölni.

A lényeg a türelem, az odafigyelés és a SZERETET!

2015. ápr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2015. ápr. 28. 16:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Beszélgetni kéne vele, normálisan.
2015. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A testvéred nem akarja megölni magát, boldog, normális életet szeretne, de nem sikerül neki, és annyira kétségbeesett, hogy bármire képes, hogy kiszabaduljon ebből a helyzetből. Nem derült ki, hogy fiú vagy lány, de valószínűsítem, hogy lányról van szó, aki valamiért elégedetlen önmagával, és nem lát lehetőséget a változásra. Mindenképpen oka van annak, hogy így érez, és ezt az okot kellene megszüntetni. Fiatal lányok általában a kinézetük vagy képességeik miatt szoktak ennyire elkeseredni. Beszélgess vele, és próbálj segíteni a problémáján. Ha beleolvastál a telefonjába, ahova a legbelsőbb gondolatait írta, akkor biztosan szégyelli, hogy ez most kiderült, ezért nevez téged bunkónak.. Ha nem is volt szép dolog, akkor is jó, hogy kiderültek ezek a dolgok, úgyhogy ne bánd, inkább próbálj valamit kezdeni az információval. Valószínűleg támogatásra és önbizalomra van szüksége, hogy ereje legyen tovább lépni, és változtatni az életén. Ez a személy lehetsz te, de még jobb, ha sikerül rávenned arra, pszichológushoz is járjon.
2015. ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

dehogy öli meg magát!

ez csak figyelemfelkeltés,aminek gondolom van alapja!

Na ezt kéne kideríteni.

2015. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ember! Vedd komolyan!

Ha azt mondja h bunkó vagy vele, akkor az vagy.

Melélesleg az azt jelenti, h már rég tönkrement vele a kapcsolatod vagy nevezhetjük bárhogy.

Ő nem akarja mindenáron megölni magát, hisz ez nem az ő hibája. De enm is teljesena tiéd, ez sokmindenből tevődik össze. Pl :: eddigi élettapasztalatok, szülők, barátok hibái vagy hiánya az életben.

Bánj vele rendesen és figyelj oda rá, mert most nagyon rossz passzban van, de túl lesz rajta segítséggel és akkor ez el fog múlni. Ha félteka szakemberektől : pl :: pszichológusoktól akkor segíts neki te vagy ha nem megy akkor kérj segítséget mástól, pl szülők, barátok esetleg egy pap (ha vallásos vagy) vagy bármilyen vallási vezető, mit tudom én lelkész stb...

Ja és vidd magaddal a testvéred és hagyd h 4 szemközt bezséljenek arról , hogy mi a sz@raz életében és min szeretne változtratni, minek hogy kellene lennie, mit szeretne.

Röviden változz meg és segíts neki . Ner nevesd ki, mert akkor majd bizonyítani akarja h ő erősebb és akkor megteszi. Ha szereted inkább ne kockáztass.

2015. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!