Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy a testvérem tönkre akarja tenni a családo (ma) t?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, a nővérem 26. Velünk él, 2008. aug.-ában elköltözött, mert apum szólni mert neki, h keressen magának állást. Tavaly aug.-ban visszaköltözött, azóta "rosszabb". Nem érdekli szinte semmi a családdal kapcsolatban, éli a saját életét (mindezt ingyen), egyedül velem vált néhány szót, amúgy anyummal, apummal egyáltalán nem.
2010. jan. 9. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
És ettől miért megy tönkre a csaláD? Azon kívül hogy nem tejel nektek? Kötelező neki egésznap veletek fecsegni? Nem mindenki olyan...
2010. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért teszi tönkre, ha nem is beszél velük?
2010. jan. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálj te is munkát keresni, aztán megtudod, milyen a kínálat, addig hagyd békén.
2010. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Teljesen másképp viselkedik, sose volt ennyire utálatos, és mindenben segített itthon. Most meg olyan, mintha elvárná, hogy anyum kiszolgálja.

Tudom jól, hogy milyen a kínálat, de ő eleve a diploma megszerzése után fél évig itthon lógatta a lábát. Számomra ez nem normális dolog...

2010. jan. 9. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem normális. Egy 26 éves nő, azok után, hogy finanszírozva lett a diplomája, még melózni sem hajlandó, sem besegíteni..amúgy van jövedelme? Vagy a ruházkodást, szórakozást is szüleid fizetik neki? Szerintem egyszerűen szánalmas, mint ember. Nem csak a diplomával lehet elhelyezkedni, van egy csomó más álláslehetőség, amihez még csak szakma sem kell, amíg nem talál jobbat. Nekem a bőr lesülne a képemről. És igenis, tönkre lehet tenni így egy családot, ha nem is olyan értelemben. De a légkört, azt tuti megmérgezi otthon.

Nem irigységből beszélek, én most dolgozom a diplomámért. És amíg nem született meg a kisfiam, dolgoztam még suli mellett is.

2010. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van jövedelme, ebből a család túl sokat nem lát, de nem is rak félre a rosszabb időkre. A telefonszámláját alig tudja kifizetni, és nem minimálbért keres, maradjunk annyiban.
2010. jan. 9. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!