Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha az egyik testvérem meghalt,...

Ha az egyik testvérem meghalt, mit válaszoljak arra a kérdésre, hogy hány testvérem van?

Figyelt kérdés

Elég gyakran megkapom ezt a kérdést, és őszintén még mindig nem tudom mit kéne rá mondanom hirtelen. 1 évvel ezelőttig születésemtől kezdve minden nap jelen volt az életemben, mégse kezelhetem úgy, mintha nem is létezett volna. Tudom részletkérdés, de én kíváncsi vagyok. Ti a régi számot mondanátok, vagy a mostanit? És olyan helyzetekben, ahol megmagyarázni sincs időm-kedvem?

(Igen, nagyon fájt-fáj az elvesztése, hiánya, de most nem ez a lényeg..)

17/L



2020. máj. 22. 02:56
1 2
 1/16 savanyújóska ***** válasza:
87%

Emberfüggő, ha valakinek nem akarnám elmondani, vagy nem érezném azt, hogy akár most azonnal is megmagyarázom, ha kell, akkor az újat mondanám. Aki nem érti meg utána, azzal amúgy se akarnál jóban lenni, a többiek meg ugye túlteszik magukat rajta. És így, aki fontos nekem, annak elmondom, tehát nem is feledkezek meg róla, de nem is kell mindenkinek állandóan elmagyaráznom egy számomra fájdalmas témát.


De itt abszolút magamból indultam ki, ahogy kérted, szóval lehet azért neked nem mindegyik része működik :)

2020. máj. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Hivatalos papirra annyi testvért kell beirni amennyi életben van
2020. máj. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Neked örökre annyi testvéred lesz, amennyi született. Ilyenkor nem azt kérdezik, hány testvéred él. Bennem fel se merülne a kérdés.
2020. máj. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Ahányban voltak, max hozza teszed hogy de sajnos xy már nincs köztünk.
2020. máj. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Én így mondanám:


Már csak 1, 1 éve elhunyt a nővérem.

2020. máj. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Hivatalos dokumentumokba az élő testvéreid számát kell beírni.

Csevegéskor meg azt mond, amit érzel. Ha a testvéred még frissen, élénken él az emlékezetedben, akkor számold őt is. Azt nem kötelező elregélni, hogy már nincs közöttünk.

Részvétem.

2020. máj. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Felmérném a környezetet valamint a saját érzéseimet.

Ha mondjuk hirtelen új társaságba csöppenek, valószínűleg azt mondanám, hogy nincs testvérem. Senkinek sem hiányzik, hogy gyászos hangulat legyen, úgy kezeljenek mint egy bombát, aki mindjárt felrobban és sírógörcse lesz. Plusz nyilván kérdezősködés is lenne.

Ha belsőségesebb, baráti viszonyt létesítek, vagy épp kialakuló félben van egy bizalmon alapuló barátkozás, akkor elmondanám, hogy VOLT egy testvérem.

2020. máj. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Ahány testvéred él. Ugyanis azt kérdezik hány testvéred VAN. Az elhuny meg sajnos már nincs. Őszinte részvétem a tesód miatt.
2020. máj. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Amit szeretnél. Olyan embernek nem kell magyarázkodni, akivel nem állsz közeli kapcsolatban, ráadásul sokszor valami praktikus okból kérdezik (mennek meglátogatni, és hány embernek vigyenek apróságot), így félrevezető is lenne nekik nem a tényleges helyzetet mondani. Elég kellemetlen helyzetbe kerülnétek ti is és ők is, ha pl. megjelennének bonbonnal a már nem is élő testvér számára... Ez most csak egy példa volt, de érted.


Akivel meg akarod osztani, hogy mi történt, mert baráti viszonyban vagytok, és tényleg érdekli, annak azt mondod, hogy "kettő él, egy már sajnos nem". Aztán vagy lesz ebből egy mélyebb beszélgetés, vagy nem.

2020. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Még annyi, hogy pl. hivatalos iratokban - ezt is írta valaki fentebb - csak és kizárólag az élőket szabad figyelembe venni, és ez mindenfajta családtagra igaz. Például egy főre jutó jövedelemnél, ha kérdezik, hányan éltek a családban, vagy ha ösztöndíjhoz, segélyhez... meg kell mondani, hogy kiskorú van a családban... SOHA nem az a kérdés, hogy hányan voltatok, hanem hogy hányan vagytok most épp.
2020. máj. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!