Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha az egyik testvérem meghalt,...

Ha az egyik testvérem meghalt, mit válaszoljak arra a kérdésre, hogy hány testvérem van?

Figyelt kérdés

Elég gyakran megkapom ezt a kérdést, és őszintén még mindig nem tudom mit kéne rá mondanom hirtelen. 1 évvel ezelőttig születésemtől kezdve minden nap jelen volt az életemben, mégse kezelhetem úgy, mintha nem is létezett volna. Tudom részletkérdés, de én kíváncsi vagyok. Ti a régi számot mondanátok, vagy a mostanit? És olyan helyzetekben, ahol megmagyarázni sincs időm-kedvem?

(Igen, nagyon fájt-fáj az elvesztése, hiánya, de most nem ez a lényeg..)

17/L



2020. máj. 22. 02:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%

Tök mindegy, hogy egyet vagy kettőt mondasz. Nem kell magyarázkodni egyik esetben. Hiszen, gondolom, olyanoknak mondod, akik nem tudják, hogy mi történt. Különben nem is kérdeznék, hogy hány testvéred van.

Én egyébként 2-t mondanék.

2020. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha az eredeti számot mondod, akkor rákérdezhetnek, hogy és fiúk/lányok, mit dolgoznak, stb., akkor kénytelen leszel elmondani, hogy egyikük már nem él. Én biztos nem mondanám el, hogy elhunyt a testvérem, mert akkor mindenki elkezdene sajnálkozni, és kellemetlen lenne a helyzet nekik és és nekem is.

Ellenben ha azt mondod csak, akik élnek, akkor ezt megúszod, és ha később mégis olyan kapcsolat alakul ki az adott személlyel, még mindig nem lesz késő elmondani.

2020. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
3%
Az igazat amennyi most van. Feltesznek egy kérdést és nem tudod eldönteni hogy az jelen idejű vagy múlt idejű kérdés?
2020. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%
részvétem. :( én a mostani számot mondanám.
2020. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

Bocsás meg a keménységért, de ő már nincs. Tehát nem számolhatod ha azt kérdezik hány van.

Részvétem!

2020. máj. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
9%
Sajnos, már nincs testvérem. Tavaly meghalt.De erről most nem szeretnék többet mondani.
2020. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!