Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lesz testvéremmel a szülein...

Mi lesz testvéremmel a szüleink halál után?

Figyelt kérdés
Testvérem jelenleg 41 éves hosszú éveken át képtelen dolgozni, egyszerűen több ok miatt nem bírja a kötöttségeket, nem bír beilleszkedni bármelyik közösségbe, nem nagyon tud olyan munkát találni ami neki tetszik, így szüleim tartják el, nem tudom hogy ha esetleg meghalnak szüleink, akkor mi lesz vele, milyen valamilyen olyan lehetőség van aki eltartja, állam stb.
2023. jún. 14. 19:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
95%

Mivel feltetted ezt a kérdést, teljesen egyértelmű, hogy te nem akarsz a szüleid helyébe lépni, amivel totálisan egyetértek.


Ahogy előttem írták, el kell menjen dolgozni, mert ha nem, akkor a megörökölt 50%-át a háznak, aminek a másik 50%-os tulajdonosa leszel elárverezik a rezsi és egyéb adósságai fejében. Te majd megveszed.

És itt jönnek majd a problémák, mert akkor neked kell kitenned a házból a tesót, hogy eladhasd, vagy nyugalomban élj a házban.

Nem irigyellek!

2023. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 Thunderfairy ***** válasza:
32%
Szóval sikerül neki otthon eltartatnia magát. De jó hogy nem kell dolgoznia. Cserélnék egy ilyen eltartottal szívesen.
2023. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
90%

Ha lesz örökség, akkor először azt veri el. Aztán téged pumpol, vagy éhen döglik.


Vagy elkezd dolgozni.

2023. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a "több okot", ami miatt nem bír dolgozni, kifejthetnéd.

Ha rokkant, akkor kap rokkantnyugdíjat, ami persze nagyon szerény összeg és azt hiszem, bizonyos feltételekhez kötött.

Ha nincs eü. oka annak, hogy nem dolgozik, akkor semmi nem lesz vele: elkezd dolgozni vagy lecsúszik és hajléktalanként él, ameddig él. A hajléktalan létről egyszer azt olvastam, hogy aki egy telet eltölt hajléktalanként, annak már sosem lesz olyan egészsége, mint előtte volt. No comment.


Az állam - nagyon helyesen - egy egyébként egészséges embert nem fog eltartani csak azért, mert az illető nem hajlandó beilleszkedni egy munkahelyre.

Egyébként ettől még lehetne pl. vállalkozó. Én is az vagyok, és ebben nálam is szerepet játszott, hogy elegem lett a munkahelyi kötöttségekből.

Találhatna olyan munkát, ahol az emberekkel minimális a kapcsolata.

De ha legalább mezőgazdasági idénymunkákat végezne, akkor is legalább éhen nem halna. Vagy falun sok idős ember fizetne azért, hogy olyan ház körüli munkát megcsináljon, amit 30 éve még ő is meg tudott de már nem bírja.

Ha egészséges, akkor a legkevésbé sem kell sajnálnod, ha elzüllik és hajléktalanként az utcán fog meghalni.

2023. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
80%
Keres egy potenciális áldozatot, akin élősködhet tovább.
2023. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
91%

#14 vagyok.

Még annyit tennék hozzá, hogy a szüleid a lehető legrosszabbat teszik vele azzal, ha szó nélkül eltartják. Mondjuk 10 év múlva meghalnak. Egy 51 éves ember, aki soha nem szokott munkához, sokkal kisebb eséllyel fog megváltozni, mintha iskolái elvégzése után huszonévesen rászorították volna a szüleid, hogy kezdjen dolgozni, mert nem tartják el.

2023. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
13%
érdekel
2023. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
81%

Nem irigyellek a jövőt illetően.

A legvalószínűbb változat: egyik szülőd meghal, örökölni fogtok.

Igazából csak ő, mert ha a szülői házban lakik, akkor ott marad.

Maga az örökség nem tudom jelent-e konkrét kp.-hez jutást.

Ha nem, akkor marad édesapád és a nyugdíja.

Abból fognak élni.

És ha édesapád is meghal, akkor egyedül marad, pénz nélkül a házban, és a rezsit se tudja fizetni.

Előbb utóbb elárverezésre kerülhet, Neked abból nem marad semmid, viszont ott lesz a testvéred lakás, pénz nélkül és csak Te leszel neki.

Elnézést, ha nagyjából ez a helyzet van most, akkor ez várható.

Rossz rágondolni...

2023. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
14%
18 Ki mit vet, azt aratja.
2023. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
92%

Elmegy dolgozni.

Most azért nem megy el, mert szuperül ki tudja használni anyádékat. Anyádék is azt hiszik hú de jót tesznek vele de közben kicsit sem. Nekem ilyen a sógorom de mi tuti nem fogjuk eltartani. Sőt.. a férjem éppen pár hete mondta hogy attól tart, hogy anyós a nevére íratja a házat is amilyen szinten irányítja sógorom őket.

2023. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!