Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit látogatjátok a szüleit...

Mennyit látogatjátok a szüleiteket, ha már külön éltek? Úgy érzem, a párom rengeteget megy, én ezt nem akarom

Figyelt kérdés

Nekem a szüleim, családom is Budapesten él, ahogyan én is. Így ebből nincs gond, mert lényegében bármikor tudunk találkozni. Párom szülei viszont vidéken, 200 km-rel messzebb... Együtt élünk már, azt gondoltam, hogy valamennyire majd ritkulnak a találkozások, de nem. Minden 2. héten megy/megyünk, péntektől vasárnap estig/hétfő reggelig.


Én sokszor ilyen-olyan kifogásokkal kihúzom magam ez alól, mert nekem ez nem pihenés, hogy ott vagyunk egy másfél szobás panelban 5-en, semmi másról nem szól az ottlétünk, csak hogy menjünk el a mamáknak bevásárolni, de nem jó egy boltból, minden máshonnan kell, mert ott az olcsó, utána menjünk el a unokatesózni, de közben a szüleinek is segítsünk, meg még 200 km vezetés után az anyukája szól, hogy hazafele álljunk már meg nekik bevásárolni, mert otthon nincsen semmi...


Vele tervezem a jövőmet, életemet, így aggaszt, hogy esetleg majd 1-2 gyereknél is ez lesz a menetrend.


2023. ápr. 7. 07:47
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
86%
Hát mért engeded, 50-es? Inkább az anyós látogatásainak a napjai legyenek megszámlálva. Évi 2x2-ben.
2023. ápr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálam válóok lett még azelőtt, hogy eljegyeztek volna.


180 km, ergo arról szól minden 2. hétvégénk, hogy p-v-ig ott vagyunk náluk. Magyarul hétköznap dolgozok nyolcórát, aztán ahelyett, hogy hétvégén nyugi lenne, nem, pénteken munka után még utazzunk le 180 km-t, mert "anyuka látni aakr".


És amikor megmondtam, hogy bocs bmeg, de ez nekem nem pálya, menjen egyeüdl, én pihenni akarok hétvégén, nem másokkal bájologni 2 napon keresztül, akkor "de anya megbántódik".


Őszintén: kit érdekel? Nekem nem kikapcsolódás a 3 óra vonaton zötykölődés, kétnap alkalmazkodás egy másik családhoz, 3 óra vonat vissza, és másnap reggel megint meló.

Változás nem volt, egyedül nem szívesen ment. Oké, akkor én költöztem, szia.


Szerintem ez nem normális, ennyire függni, ÉS elvárni, hogy te is minden második hetedet ilyenre cs.szd el.

2023. ápr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
100%
51: teljesen igazad van, ezért lett megritkitva az évek folyamán. A következő lépés, hogy részemről berekesztem ezeket a látogatásokat, mert kicsinál idegileg. Ha a férjem bírja, menjen a gyerekekkel, nekem elég a havi pár óra.
2023. ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!