Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit látogatjátok a szüleit...

Mennyit látogatjátok a szüleiteket, ha már külön éltek? Úgy érzem, a párom rengeteget megy, én ezt nem akarom

Figyelt kérdés

Nekem a szüleim, családom is Budapesten él, ahogyan én is. Így ebből nincs gond, mert lényegében bármikor tudunk találkozni. Párom szülei viszont vidéken, 200 km-rel messzebb... Együtt élünk már, azt gondoltam, hogy valamennyire majd ritkulnak a találkozások, de nem. Minden 2. héten megy/megyünk, péntektől vasárnap estig/hétfő reggelig.


Én sokszor ilyen-olyan kifogásokkal kihúzom magam ez alól, mert nekem ez nem pihenés, hogy ott vagyunk egy másfél szobás panelban 5-en, semmi másról nem szól az ottlétünk, csak hogy menjünk el a mamáknak bevásárolni, de nem jó egy boltból, minden máshonnan kell, mert ott az olcsó, utána menjünk el a unokatesózni, de közben a szüleinek is segítsünk, meg még 200 km vezetés után az anyukája szól, hogy hazafele álljunk már meg nekik bevásárolni, mert otthon nincsen semmi...


Vele tervezem a jövőmet, életemet, így aggaszt, hogy esetleg majd 1-2 gyereknél is ez lesz a menetrend.


2023. ápr. 7. 07:47
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
81%

40-es: a kérdező szüleivel hetente 1x találkozik egy ebéd erejéig, mint írta gyakran szándékosan úgy szervezi ezeket, amikor a férje dolgozik, vagy más programja van. Ez egy egészséges, FELNŐTTEK közti, szeretetteljes kapcsolat, találkoznak, egymással beszélgetnek, információt cserélnek, nem pedig bevásárlásra "használják" a gyereküket.


Alapvetően nincs azzal semmi gond, ha egy szülő időnként segítséget kér a felnőtt gyerekétől, de egyrészt legyen ez kölcsönös, másrészt NÉHA, nem pedig úgy, hogy szerinte ez a gyerek kötelezettsége, feladata 2 hetente, mert így még mindig gyerekként kezeli.

2023. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
20%
És, 40? Azt a heti egy ebédet is szánhatná a párjára, ha annyira közös programot akar. Vagy lehetne programot csinálni ott, ahol a férj szüleilaknak. Tudom, tanya a semmiben...
2023. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

Hogy szánjam az ebéd idejét is a páromra, mikor ő olyankor dolgozik? 😂


Ne legyél már korlátolt, kérlek.

2023. ápr. 7. 14:05
 44/53 anonim ***** válasza:
80%
42-es: sajnálom, ha nem látod mi a különbség egy heti rendszerességű, 1,5-2 órás ebéd és egy 2 hetente 2 napos, 2*200 km-t vezetős, ottalvós, bevásárlós, ide-oda hurcolós, segítős, rokonokhoz rohangálós találkozó között.
2023. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
68%
És még egy gondolat 40-es: "a pasinak nem jár a kétheti találkozás" - írta a kérdező, hogy a pasi sem AKARJA a 2 heti találkozásokat, neki is terhes, de enged a "gyengéd" zsarolásnak, hogy ti. jaj, ránk se nyitjátok az ajtót stb.
2023. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim válasza:
88%
Ez benzinből se lehet nagyon olcsó.
2023. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
79%
40-es, ne szenvedj már hülyeségen. Ha a kérdező párja is hetente találkozna a szüleivel EGY EBÉDRE, akkor szerintem a kérdezőnek a feje sem fájna. 😀
2023. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
83%

A párom szülei 50km-re laknak, a nagy ünnepekre megyünk általában +kb 2-3x egy évben, akkor is főleg a gyerekek miatt

(most pont megúsztuk és kar.kor sem tervezünk menni, ő nagyon utál ott lenni)

2023. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
88%

41-es szerintem pár mondatban leírta a lényeget.

De amúgy ahogy látom, ez megint olyan kérdés, ahol a kérdezőt kell fikázni.

Ha mondjuk a pasi szülei Karlsruhéban laknának, akkor is 2 hetente menni kéne? Vagy ha csak 2 havonta járnának oda a kérdezőék, akkor az ő (egy városban lakó) szüleivel ő is csak 2 havonta találkozzon?

Nagy zavar van a fejekben.

Kérdező, amúgy a gond pont az, hogy a párod még nem nőtt fel, nem vált le. Megsúgom, ez jobb nem lesz, csak rosszabb. Én elgondolkoznék, mert rengeteg bosszúság forrása lesz ez a közös életetekben (házasság, gyerek után). Mivel - jól írta itt valaki - még az együttélés során kiderült, ezért tanulj belőle, és tényleg ne beszéld be magadnak, hogy majd változni fog, mert NEM FOG. Legyél okos.

2023. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenkező irányba kell szaladni úgy, hogy vissza sem nézel. A férjem szerencsére ritkította ezeket a találkozókat, de minden ünnep és hosszabb szabi az anyjáról szól, meg az idióta rokonokról, akik egyébként pont ugyanannyira nem kíváncsiak ránk mint mi rájuk, csak anyósom erőszakos a végtelenségig. Eddig amúgy jól elvoltunk, max karácsonykor akartunk elválni az anyja miatt, de most úgy néz ki hogy mobillá válik és nem nekünk kell menni, hanem ő fog jönni.


A házasságunk napjai meg vannak így számlálva.

2023. ápr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!