Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit látogatjátok a szüleit...

Mennyit látogatjátok a szüleiteket, ha már külön éltek? Úgy érzem, a párom rengeteget megy, én ezt nem akarom

Figyelt kérdés

Nekem a szüleim, családom is Budapesten él, ahogyan én is. Így ebből nincs gond, mert lényegében bármikor tudunk találkozni. Párom szülei viszont vidéken, 200 km-rel messzebb... Együtt élünk már, azt gondoltam, hogy valamennyire majd ritkulnak a találkozások, de nem. Minden 2. héten megy/megyünk, péntektől vasárnap estig/hétfő reggelig.


Én sokszor ilyen-olyan kifogásokkal kihúzom magam ez alól, mert nekem ez nem pihenés, hogy ott vagyunk egy másfél szobás panelban 5-en, semmi másról nem szól az ottlétünk, csak hogy menjünk el a mamáknak bevásárolni, de nem jó egy boltból, minden máshonnan kell, mert ott az olcsó, utána menjünk el a unokatesózni, de közben a szüleinek is segítsünk, meg még 200 km vezetés után az anyukája szól, hogy hazafele álljunk már meg nekik bevásárolni, mert otthon nincsen semmi...


Vele tervezem a jövőmet, életemet, így aggaszt, hogy esetleg majd 1-2 gyereknél is ez lesz a menetrend.


2023. ápr. 7. 07:47
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
74%

Jó lenne a kéthetente, csak nem kéne egész hétvégére ott maradni. Bőven elég egy fél nap-nap. Sosem értettem felnőtteknél ezt az ottalvósdit, mikor a távolság annyi, hogy akár haza is lehetne menni.

Mi hetente látogatjuk mindkettőnk szüleit 2,5-3 óra hosszára, pedig nem 200 km-re lakunk, hanem vagy 5 km-re. Hát ez kéthetente is legfeljebb 6 óra lenne, délelőtt mennénk, délután jönnénk. A péntek estétől vasárnap estig az rengeteg.

2023. ápr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:

De ha meglátogatja őket, nem az van, hogy együtt vannak, programoznak, mennek erre-arra. Nem, hanem csináljon meg mindent nekik/helyettük, menjen bevásárolni stb. Szóval semmi értelmes, közös program nincs a szüleivel, ez nem öröm, hanem munkatábor kb.


20 évesen jöttünk össze, akkor még mind a ketten tanultunk, ő albérletben is élt, szóval más helyzet volt kicsit. Meg akkor még nekem is volt, hogyha épp nem volt hétvégén dolgom, akkor fogtam magam, és a lakásból hazament a családi házunkba a szüleimhez. De akkor az ottlétem tényleg azzal telt, hogy együtt voltunk, jól éreztük magunkat. Nem a kezembe nyomták a felmosót, ahogy hazamentem, hogy akkor segítsek takarítani, vagy hogy hazafele vásároljak be, mert kaja az nincs otthon.

2023. ápr. 7. 08:18
 13/53 anonim ***** válasza:
18%

Te a nő vagy a férfi vagy? Ebből a "párom"-ból nem derül ki.

N

2023. ápr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:
Nő vagyok.
2023. ápr. 7. 08:19
 15/53 anonim ***** válasza:
96%

#13

Tök mindegy, hogy ő a nő vagy a férfi.

2023. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
95%
De ha neked nem jó, akkor muszáj lépned, sé csökkenteni.
2023. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
49%

Na ki gondolta volna, hogy a nő szüleivel lehet tartani a kapcsolatot, a pasidéval ritkítani kell.


Figyelj, kérdező, kössetek kompromisszumot, hogy akkor találkozzatok havonta egyszer egy szombatot a te szüleiddel, meg havonta egyszer egy szombatot a párodéval.


Legyél őszinte, te ezt nem akarod, nem akarsz velük ritkábban találkozni, mert szereted őket, ugye? Na, a párod meg a sajátját szereti, bármilyenek is, neki az a megszokott, az a jó.


Ha nem tudtok ebben kompromisszumot kötni, akkor keressetek mindketten olyat, akivel igen.

2023. ápr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem azokat a válaszokat, hogy akkor te is csökkentsd, mert úgy fair. Konkrétan negyedannyi időt sem töltesz a szüleiddel, és még lehet hogy sokat mondtam.

De jó, akkor menj te is "csak" kéthetente, vidd a párodat, de akkor cuccoljatok is oda péntek estétől vasárnap estig. Megnézném a száját. Mondd, hogy nem akartál igazságtalan lenni, hogy az ő szüleinél csak kéthetente vagytok, a tieiddel meg összefuttok hetente is, ezért a tieidet "csökkentetted", mostmár egál. Egyik hétvége első pillanattól az utolsóig itt, a másik amott.


Amúgy ha ott is akar aludni a szüleinél a párod a fárasztó vezetés miatt (bár szerintem 200 km nem halálos), akkor is lehetne péntek délután odamenni, szombaton pedig mondjuk ebéd után hazajönni.

2023. ápr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

Ha fordítva lenne, és én lennék pasi, akkor sem tartanám ezt normálisnak. Meg én a találkákat általában a szüleimmel úgy szervezem, hogy tudom, a páromnak akkor programja lesz, így nem a közös időtöltést húzom keresztbe ezzel. Vagy napközben ülünk be valahová, amíg ő dolgozik.


És emellett mint írtam, a párom sem rajong annyira azért, hogy mennie kell. Mert fáradtabban jön vissza, mint mikor elindult az egész hetes munka után. De ha meg nem megy, akkor jön a siránkozós telefon, hogy ő már rájuk sem nyitja az ajtót.

2023. ápr. 7. 08:32
 20/53 A kérdező kommentje:

"Amúgy ha ott is akar aludni a szüleinél a párod a fárasztó vezetés miatt (bár szerintem 200 km nem halálos), akkor is lehetne péntek délután odamenni, szombaton pedig mondjuk ebéd után hazajönni."


Persze, ha csak a szüleivel találkozna, bőven elég lenne az is, hogy szombat délelőtt megy, délután jön. De ugye ilyenkor minden is a nyakába van varrva, a hétvége azzal telik, hogy rohangál egyik helyről a másikra.

2023. ápr. 7. 08:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!