Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagymama nem látogatja és nem...

Nagymama nem látogatja és nem fogadja az unokáját? Helyette fiatal pasival randizgat?

Figyelt kérdés

Anyám a mintakép képzeletében. Mindenkinek azt adja elő, ő micsoda nagymama. Ehhez képest szeptemberben látta utoljára az unokáját! Mi rendszeresen próbálunk menni hozzá, de mindig kitalál valamit. Mindig beteg és inkább ne menjünk. Mikuláskor és Karácsonykor is szerinte covidos volt, így ne menjünk. Hozzánk azért nem jön mert messze van, nehéz eljutnia ide. Ezt el is fogadtuk. Nagyon aggódtunk az egészsége miatt, orvosokat kerestünk neki, persze oda se ment el, pedig én fizettem volna.

Bátyámnak is vannak gyerekei, az utóbbi 1 évben elkezdett haragudni rám. Nem nagyon akar beszélni velem. Hétvégén összefutottunk és egy veszekedés alakult ki. Azt vágta a fejemhez, hogy Anyánk állandóan nálunk van, nekünk segít és még az ünnepek alatt is mi elcsábítottuk külföldi kirándulásokra, így még az ő gyerekeikkel nem is ünnepelt. Ezt a bátyám az Anyánk ismerőseitől tudja.

Elég hihetetlen és nagyon durva, de összeraktuk a képet és kiderült, hogy Anyánknak van egy velem egykorú pasija! Az ismerősök azt mondták, hogy pl Karácsonykor találkoztak vele egy síközpontban, ahol a fiával és a fia családjával volt, ő mondta nekik, hogy ő itt a Laci (mindenki tudja, hogy Laci vagyok, de nem ismernek, nem láttak mert nem ott nőttem fel, Anyánk 10 éve költözött oda és külterületen él). Szerintünk van ez a pasi és ha ismerőssel találkozik az új lakóhelyéről akkor azt hazudja, hogy az a pasi én vagyok, hogy ne szólják meg amiért 60 évesen 33 éves a pasija. A bátyáméknak meg mindig azt mondja, hogy hozzánk kell jönnie segíteni a gyerekkel. Közben a pasival van. A betegségekről se tudnak ők semmit, nem látták mostanában betegnek.

Nekünk nem lenne bajunk azzal sráccal. De hogy hazudik és ezzel minket is egymás ellen uszított, az elképesztő! Mire jó ez? Milyen anya és nagymama? Holnap fogunk elmenni hozzá beolvasni! Ha pasizik is, legalább az unokákat meglátogathatná havi 1x vagy engedhetné, hogy mi elmenjünk hozzá. Főznie nem kell, a feleségem a kezdetek óta helyette főz ha összejövetel van, az alapanyagokat is mi vesszük meg a boltban.


2023. ápr. 6. 09:16
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
66%

Nincsen gyerek felvigyázás. Gyerekre vigyázás van helyette. Illene már normálisan fogalmazni.

A mamának meg van külön élete, ami nem kizárólag az unokákról szól. Tessék ezt megemészteni. A gyereket ti!!vállaltátok magatoknak, és nem a mamának. Ha ennyire nem megy nélküle, akkor nem kellett volna belevágni. 🤷‍♀️

2023. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
75%

Itt nem az a baj, hogy van külön élete, hanem hogy hazudozik. Baszki, ha itt gyakorin egy huszonéves azt kérdezi, hogy hazudjon-e a szüleinek, akkor le van bszva, hogy ne nerészelje, legyen felnőtt, vállalja a fax tudja mit. Ha nektek a huszonéves felnőtt, akkor legyen már a 60+-os is az, és várjuk el tőle is, hogy legyen őszinte. Vagy ne legyünk ilyne gcis álszentek, hogy ha kinyomtad a pulyát, akkor hazudozhatsz neki, egyébként meg ha te vagy a pulya, akkor nem.

És igen, az elég féreg dolog, hogy a pofájába hazudik a két gyerekének, meg mindenkinek. Aki elég felnőtt egy kapcsolathoz, azt legalább a családnak vállalja fel, amennyiben tart kapcsolatot velük, ne pedig hazudozzon, játszmázzon.

És hangsúlyozom, itt nem a pasi a baj, hanem a hazudozás. Vagy ne hazudjon, vagy ha ennyire nem akarja beavatni a családját, akkor ne a szrt keverje ilyen átlátszó hazugságokkal, hanem szakítsa meg a kapcsolatot.

2023. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Mégegyszer mondom: SENKI soha nem várta el és kérte, hogy vigyázzon a gyerekre! Nem is tette! A probléma, hogy felé se néz! Még Karácsonykor se és inkább hazudik!


A probléma a hazudozás! Semmi más! És hogy mindenkit belekever, összeugrasztja a saját gyerekeit! A kutyát nem érdekelné, hogy neki milyen pasija van! 20 év alatt csak fiatalabb pasikkal volt, 5-10 évvel fiatalabbakkal! Senki egy szót sem szólt. Most se szólnánk. Ezt ő is tudja. Őt az zavarja, hogy mások mit szólnának! Ha megmondaná, akkor ha elhívjuk magunkhoz őket, akkor a mi szomszédaink meg más idegenek meglátnák mi a helyzet. Ez zavarja! Gondolom abból, hogy külföldre járkál vele állandóan.

2023. ápr. 6. 15:03
 24/37 anonim ***** válasza:
32%
Csak nem Gárdonyinénak hívják ezt a kikapós hölgyet?
2023. ápr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
93%
Nézd a jó oldalát, nincsenek kötelező körök hogy jajj mikor hozzátok az unokát / mikor emhetek unokázni?
2023. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
91%

Én nagyon jót nevettem most.


Tételezzük, hogy a történet nem kamu (bevallom nehéz)



Szóval egy eleve nem éppen minta anyától azt várod, hogy minta nagymama legyen... 😂🤦🏼‍♀️

Ember ugye most csak viccelsz?

Miből gondoltad, hogy egy olyan nő akit elszídtál mindennek, jó nagymama lesz?


Mások az ilyen emberre a telefont se emelelik, te meg házhoz mész a pofonért..


🤦🏼‍♀️😂🤦🏼‍♀️😂🤦🏼‍♀️😂

2023. ápr. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Annyira nem vicces. Nem mintanya, azt tudom. De megeröltethetné magát egy-két órára havonta. Vagy ne adja elő az unokás nagymama szerepet minden ismerősének. Mert ez az állandóan a fiammal és unokámmal kirándulok kamu nagyon dühítő!
2023. ápr. 7. 07:15
 28/37 A kérdező kommentje:
*minta anya
2023. ápr. 7. 07:16
 29/37 anonim ***** válasza:
87%
Mondd meg ezt így neki. Hátha mond valamit
2023. ápr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
36%
Süt rólad az irigység kérdező. Szánalmas. 😂
2023. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!