Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagymama nem látogatja és nem...

Nagymama nem látogatja és nem fogadja az unokáját? Helyette fiatal pasival randizgat?

Figyelt kérdés

Anyám a mintakép képzeletében. Mindenkinek azt adja elő, ő micsoda nagymama. Ehhez képest szeptemberben látta utoljára az unokáját! Mi rendszeresen próbálunk menni hozzá, de mindig kitalál valamit. Mindig beteg és inkább ne menjünk. Mikuláskor és Karácsonykor is szerinte covidos volt, így ne menjünk. Hozzánk azért nem jön mert messze van, nehéz eljutnia ide. Ezt el is fogadtuk. Nagyon aggódtunk az egészsége miatt, orvosokat kerestünk neki, persze oda se ment el, pedig én fizettem volna.

Bátyámnak is vannak gyerekei, az utóbbi 1 évben elkezdett haragudni rám. Nem nagyon akar beszélni velem. Hétvégén összefutottunk és egy veszekedés alakult ki. Azt vágta a fejemhez, hogy Anyánk állandóan nálunk van, nekünk segít és még az ünnepek alatt is mi elcsábítottuk külföldi kirándulásokra, így még az ő gyerekeikkel nem is ünnepelt. Ezt a bátyám az Anyánk ismerőseitől tudja.

Elég hihetetlen és nagyon durva, de összeraktuk a képet és kiderült, hogy Anyánknak van egy velem egykorú pasija! Az ismerősök azt mondták, hogy pl Karácsonykor találkoztak vele egy síközpontban, ahol a fiával és a fia családjával volt, ő mondta nekik, hogy ő itt a Laci (mindenki tudja, hogy Laci vagyok, de nem ismernek, nem láttak mert nem ott nőttem fel, Anyánk 10 éve költözött oda és külterületen él). Szerintünk van ez a pasi és ha ismerőssel találkozik az új lakóhelyéről akkor azt hazudja, hogy az a pasi én vagyok, hogy ne szólják meg amiért 60 évesen 33 éves a pasija. A bátyáméknak meg mindig azt mondja, hogy hozzánk kell jönnie segíteni a gyerekkel. Közben a pasival van. A betegségekről se tudnak ők semmit, nem látták mostanában betegnek.

Nekünk nem lenne bajunk azzal sráccal. De hogy hazudik és ezzel minket is egymás ellen uszított, az elképesztő! Mire jó ez? Milyen anya és nagymama? Holnap fogunk elmenni hozzá beolvasni! Ha pasizik is, legalább az unokákat meglátogathatná havi 1x vagy engedhetné, hogy mi elmenjünk hozzá. Főznie nem kell, a feleségem a kezdetek óta helyette főz ha összejövetel van, az alapanyagokat is mi vesszük meg a boltban.


2023. ápr. 6. 09:16
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig kérdezem..


Ha ennyire rühelled anyád,mi a lófsznak foglalkozol vele?

Minek erőltesse meg magát?

Mit fog hozzá adni az a havi 1-2 alkalom a gyermeked életéhez? Semmit.

2023. ápr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
39%
Kinek adja ezt elo? És téged ez miért duhit? Nem tokmindegy mit gondolnak mások, anyad veled kirandul vagy mással??
2023. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
75%

A 22-es minden mondatával egyetértek. Nagyon függ a GYK-n a megítélés a kérdező életkorától/családi státuszától. Ha hasonlót egy 18-20 éves csinálna a szüleivel, akkor mindenféle szemét, éretlen, hálátlan, hazug, felelősséget nem vállaló, szar embernek el lenne hordva, míg itt a nagyi sokak szemébe szent, és miért nincs békén hagyva. Meg a túlzások, kiforgatások, attól még, mert néha ránézek a rokonaimra, még tudom élni a saját életemet, programokra járni, egyéb kedvteléseknek hódolni. Nem csak az az opció van, hogyha picit is törődöm a családommal, akkor az már rabszolgaság 0-24-ben, és hú, de ki vagyok zsigerelve. A kérdező azt is világosan leírta, hogy nem a babysitterkedés, gyerekfelügyelet hiányzik neki, hanem, hogy úgy sem megy/fogadja őket a kedves nagyi, hogy ők is ott vannak. Ez tök „jó” egy gyerek szemszögéből is, hogy szarik rá a mama… Ha nem akar unokázni, ne tegye, de akkor vállalja fel, és ne nagymamák gyöngye szerepben tetszelegjen! Viszont nekem az is fura, hogy ennyire nincsenek ösztönök, valahogy el nem tudnám képzelni, hogy tök érdektelen legyen az unokám (egyelőre egy kamaszlányom van).


32-es: Elképzelek mondjuk olyan szitut, hogy ismerős újságol vmit a kérdezőnek, amit a nagyi összehordott, ő meg áll ott, bámul, mint borjú az új kapura, mert fogalma sincs, miről van szó, és mit mondjon. Buktassa le a nagyit, hogy de hát, ő nem volt vele itt meg ott, esetleg csak hallgasson… Ezek kellemetlen szituk. Meg az is, hogy a tesó azt hitte, ők azért vannak leszarva, mert non stop a kérdezőnél segít a nagyi.

2023. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
14%

33.

Más "ösztönök" vezérlik a nyanyát. :D

Mondjuk ennyi idősen honnan van hormonja hozzá, az érdekes... :D

2023. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
74%
34-es: Az amúgy kedves egészségére, sehol nincs előírva, hogy egyedül kell maradni özvegység/házasság felbomlása után, és ha van még hozzá libidó, ill. tűrhető egészségi állapot, lehet akár 80-on túl is szexelni, pasizni. Az is az ő dolga, hány éves partnerrel teszi ezt. Ami viszont a bibi, sokunknak belefér a szex, kapcsolat/ismerkedés mellett az is, hogy másokkal is foglalkozzunk.
2023. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
73%
Ha a nemek fordítva lennének a történetben, akkor is ugyanezt mondanád?
2023. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
33: köszönöm, végre valaki pontosan megértette mi a problémám. Szóról szóra így van amit írtál!
2023. ápr. 8. 07:58
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!