Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagymama nem látogatja és nem...

Nagymama nem látogatja és nem fogadja az unokáját? Helyette fiatal pasival randizgat?

Figyelt kérdés

Anyám a mintakép képzeletében. Mindenkinek azt adja elő, ő micsoda nagymama. Ehhez képest szeptemberben látta utoljára az unokáját! Mi rendszeresen próbálunk menni hozzá, de mindig kitalál valamit. Mindig beteg és inkább ne menjünk. Mikuláskor és Karácsonykor is szerinte covidos volt, így ne menjünk. Hozzánk azért nem jön mert messze van, nehéz eljutnia ide. Ezt el is fogadtuk. Nagyon aggódtunk az egészsége miatt, orvosokat kerestünk neki, persze oda se ment el, pedig én fizettem volna.

Bátyámnak is vannak gyerekei, az utóbbi 1 évben elkezdett haragudni rám. Nem nagyon akar beszélni velem. Hétvégén összefutottunk és egy veszekedés alakult ki. Azt vágta a fejemhez, hogy Anyánk állandóan nálunk van, nekünk segít és még az ünnepek alatt is mi elcsábítottuk külföldi kirándulásokra, így még az ő gyerekeikkel nem is ünnepelt. Ezt a bátyám az Anyánk ismerőseitől tudja.

Elég hihetetlen és nagyon durva, de összeraktuk a képet és kiderült, hogy Anyánknak van egy velem egykorú pasija! Az ismerősök azt mondták, hogy pl Karácsonykor találkoztak vele egy síközpontban, ahol a fiával és a fia családjával volt, ő mondta nekik, hogy ő itt a Laci (mindenki tudja, hogy Laci vagyok, de nem ismernek, nem láttak mert nem ott nőttem fel, Anyánk 10 éve költözött oda és külterületen él). Szerintünk van ez a pasi és ha ismerőssel találkozik az új lakóhelyéről akkor azt hazudja, hogy az a pasi én vagyok, hogy ne szólják meg amiért 60 évesen 33 éves a pasija. A bátyáméknak meg mindig azt mondja, hogy hozzánk kell jönnie segíteni a gyerekkel. Közben a pasival van. A betegségekről se tudnak ők semmit, nem látták mostanában betegnek.

Nekünk nem lenne bajunk azzal sráccal. De hogy hazudik és ezzel minket is egymás ellen uszított, az elképesztő! Mire jó ez? Milyen anya és nagymama? Holnap fogunk elmenni hozzá beolvasni! Ha pasizik is, legalább az unokákat meglátogathatná havi 1x vagy engedhetné, hogy mi elmenjünk hozzá. Főznie nem kell, a feleségem a kezdetek óta helyette főz ha összejövetel van, az alapanyagokat is mi vesszük meg a boltban.


2023. ápr. 6. 09:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
70%

"Holnap fogunk elmenni hozzá beolvasni!"


Aztán minek? Valószínűleg az agyára megy, hogy mindenféle elvarasokat tamasztotok felé, amihez neki semmi kedve. Hagyd békén. Nem mindenki akar unokat, nem mindenki akar nagyszülőt játszani. Nyilván nem kerdeztetek meg, akar e nagyszulo lenni, így aztan nem kell elvarni tőle, hogy érdekeljék a gyerekeitek.

2023. ápr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
66%

Nem ő kérte, hogy szüljetek neki unokákat. Hagyjátok békén, gondolom tisztességgel felnevelt benneteket, hagyjátok most már élni. Miért baj, ha boldog?

Nem beolvasni kell, hanem megbeszélni, hogy tudtok a viszonyról, semmi értelme a kamuzgatásoknak a továbbiakban.

2023. ápr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
67%
Jólteszi.
2023. ápr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
28%

Ignorálni a vénasszonyt. Nem kell menni hozzá, nem kell hívni. Ez a megoldás.

A tesóddal miután tisztáztátok, nincs több dolgotok ezzel.

Szerinted a környezetében nem látják at az emberek, hogy mit művel és nem röhögnek rajta? :D

2023. ápr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ne olvassál be neki. Milyen jogon tennéd?

Az, hogy hazudozik, és benneteket összeugraszt, nem szép dolog. Hogy pasizik, az rendben van. Miért temesse el magát?

2023. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
61%
Nekem egyértelmű, hogy azért hazudik, mert az ég két ilyen minden lében kanál gyerekkel verte meg, akik ingyen bébiszittert akartak.
2023. ápr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%

Ne beolvass, hanem mondd azt, hogy ne hazudozzon, legyen egyenes. Rájöttetek a játékára, semmi értelme tovább szerepelnie, legyen korrekt.

Ha pasija van, az ő dolga. Az életkora mellékes. Gondolom, anyád elvált vagy özvegy, szóval miért ne lehetne párja? 60 évesen is lehet erre igénye.

Unokázni ha nem akar, az ő dolga, de legyen őszinte itt is, mondja meg, hogy nem kíváncsi a gyerekre és ennyi. A kapcsolatot pedig lehet jóval lazábbra venni a továbbiakban.

2023. ápr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
60%

A szeretőjet, a fiának hazudja, hogy be ne égjen a "külterületen" :D

Ki a francnak hiányzik egy ilyen "nagymama"?

2023. ápr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Igenis mondja meg az igazat! Tisztázza a helyzetet! Mondja meg hogy nem érdekli az unoka és vállalja fel a pasiját. Ne a fiának hazudja!


“Külterület”: nem akartam belemenni, de egy város melletti hétvégi házas, szőlőhegyes terület a természetben. Gyéren lakott. Neki ez tetszik, hogy nincs emberek között.

2023. ápr. 6. 10:10
 10/37 anonim ***** válasza:
57%

"hogy ne szólják meg amiért 60 évesen 33 éves a pasija" - miért szólnák meg? Ez tök menő!


Mellesleg hogy nem tudod felfogni, hogy a saját életét szeretné élni és nem a te mindig-ugrasztható ingyen-babysitteredként képzeli el a nyugdíjas éveit?

2023. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!