Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom egy semmirekellő,...

A lányom egy semmirekellő, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

4 gyerekünk van, 29, 25, 23 és 20 évesek. Ketten élnek még itthon, a 25 éves lányom és a 20 éves fiam.


A fiam rendes gyerek, dolgozik, itthon is besegít, belead a közösbe anyagilag is, illetve spórol, hogy önálló életet kezdhessen.


De a 25 éves lányom semmit sem kezd az életével. Ellébecolt 6 évet az egyetemen, fél éve kezdett el dolgozni. Itthon nem segít rendesen, maga után elpakol meg elmosogat, de ha pl. megkérem, hogy mosogasson el mindent, akkor már megy a hiszti, hogy neki még készülnie kell másnapra a munkája miatt. Nem barátkozik, nincsenek ismerősei, még soha sem volt párkapcsolata, nem is tesz érte. Igénytelen, slampos ruhákban jár, nem jár fodrászhoz, mindig azzal jön, hogy kevés a fizetése. Az itthoni rezsibe is csak akkor ad bele, ha külön felhívjuk rá a figyelmét, de akkor is hisztizik, hogy neki rossz a fizetése.


Attól félek, egész életében a nyakunkon marad, esze ágában sincs tenni a jövőjéért. Mit tegyek vele, hogy összeszedje már magát? A testvérei olyan életrevalók, ő meg teljesen életképtelen.



2023. febr. 5. 16:58
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
94%
A szokásos tanárokat szapuló gyuri..
2023. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
94%

Az ellébecolt hat évet alatt azt hittem, hogy valami kommunikáció és médiatudomány, három éves alapszakot nyomott hat évig. Erre bedobod, hogy am tanári volt, ami az akkori rendszerben, amikor kezdett, akkor lazán lehet 6 év csúszás nélkül, ha középsuliban akar tanítani.

Hát kérdező, bmeg, jó idióta vagy. Egyébként meg ha ennyire lenézed a tanári pályát, akkor talán lehetett volna annyi eszed, te primitív pöcs, hogy közöd vele, hogy ha tanárira megy, akkor nem támogatod...

2023. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
12%
Kiteszed aztán akkor kénytelen lesz megoldani a dolgait.
2023. febr. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
22%
Küldd el hozzám, befogadom. :D
2023. febr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Amikor dolgozni kezdtem, rezsi hozzájárulás címen haza kellett adnom a fizetésem harmadát.

A maradékból éltem, ruházkodtam, művelődtem, stb.

Amikor férjhez mentem, édesanyámék a kezembe adták az ifjúsági takarékbetétet, amibe a tudtom nélkül, a haza adott “rezsipénzt” gyűjtötték össze.

Így indítottak útnak.

Így is lehet.

2023. febr. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!