Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én vagyok a lusta és...

Tényleg én vagyok a lusta és semmirekellő? 19/L

Figyelt kérdés

Mióta végeztem a vizsgákkal azóta a szüleim kitalálták hogy nagytakarítunk/bevásárolunk stb.

Kb minden nap öntözzek, mossam fel a követ, söpörjek fel. Ha meg épp egy 5 percre a szobámba megyek számítógépezni vagy valamit nem úgy csinálok mint kell akkor rögtön lusta disznó vagyok aki semmit nem csinál csak a gép előtt ül és "teszi ki a p*csáját az instagramra". van egy instagram profilom de eszembe nem jutna még csak kihívó képeket se kitenni egyébként.

Ha meg elmegyek itthonról akkor teljesen bűntudatom van hogy nem segítek otthon... Igazából persze hogy segítek de ha 2 naponta mondják, hogy söpörjek fel ugyan ott ahol kb 5 falevél van az kicsit zavar.. meg hogy nekem a pihenés az az hogy ledőlök a kanapéra és gépezek, nem pedig az mint pl apámnak hogy a fűnyírás neki a kikapcsolódás..


2017. jún. 28. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Velem ugyanezt csinálták évekig. Mosogatás, favágás, kapálás, fűnyirás, begyújtás, portörlés, porszivózás. Szerintem anyámnak nem is gyerek kellett, hanem cseléd. Az eredménye: nem beszélünk egymással.
2017. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Pihenni kell. Megértem, nálunk is hasonló a szituáció. Az egész éves iskolai hajtást nem lehet 2 nap alatt kipihenni. Nekem ilyenkor mindig szülségem van 1-2 hétre, mire a nyári nagytakarításhoz összeszedem az erőmet.


A szüleid (a leírás alapján) túloznak. Meg kellene beszélni, hogy melyik nap milyen feladatokat végezz el úgy, hogy még bírjad is, de haladjatok is a nagytakarítással és tudj pihenni is.


19

2017. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk dettó ugyanez volt, ha le mertem ülni egy percre, én voltam a lusta dög, meg miért nem látom meg a munkát...

Bakter, nem kell minden nap felmosni, porszívózni, stb. Hát, mint kideürlt, de, kellene...


23 éves koromban leléptem (mert ha el mertem menni a barátnőimmel, ne adj isten az akkori párommal egy hétvégét, már én voltam a szaralak), és azóta sem beszélek a mostohámmal

2017. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 szlory ***** válasza:
36%

Ez necces, nem tudsz annyi mindent leírni, hogy jó tanácsot adhassunk! Szerintem veled nincs baj, a szüleid pedig lehet, hogy valami buta okkal próbálnak "szorgos emberré" nevelni. Most nőttél fel. Félnek, hogy mindjárt vége a szülőségnek. Most belehúznak. Te most gyakorló felnőtt vagy. Amíg nincs állásod, addig tartsd magad ehhez, élvezd és élj vele, de ne visszaélj veke.


Ebben a helyzetben gyakorolhatod az érvelést, az empátiát, a munkáltatóval való tárgyalást. :)


Mondd, hogy szeretnéd átlátni, mik a feladataid és milyen módon kell végezni (mennyi idő, milyen minőségi elvárásaik vannak, stb.). Mondd, hogy segíteni szeretnél a ház körül, de úgy, hogy tudd, mikor van megérdemelt pihenésed és mikor van a "munkaidőd". Mondd, hogy csináljátok úgy, mint a munkahelyeken szokás, hogy gyakorolhasd az életet. Ezt érteni fogják szerintem. És remélhetőleg értékelni is..


Mindig jó, ha valami rögzítve van. Könnyebb utána érvelni, állást foglalni. Szerintük te lusta vagy? Igen? Úgy is, ha az órarended szerint pl. heti 30 órát takarítasz? Az megvan, hogy egy takarítónő ezt mondjuk 30e Ft-ért vállalja? Az havi 120e Ft baker! Az első 18 évedet kötelező nekik állni, ha már vállaltak. Az ő öregkorukat cserében neked kell majd állni, ha úgy hozza a sors. A kettő között viszont kapitalizmus van. Egyedi egyezségekkel, megállapodásokkal lehet és kell lefedni. Ha a felek nem elégedettek, később nagyobb lesz a balhé. Jobb mielőbb tiszta vizet önteni a pohárba. Ha a fentiekkel egyet tudsz érteni, vágj bele. Ha nem érted vagy nem tudsz, felejtsd el, akkor sajnos másnak írtam erre a helyzetre tanácsot - de nem rosszindulatból tettem.

2017. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%

az ilyen munkamániások rokkannak le leghamarabb

Gondolom domború háttal hajolnak mindig, mert azt hiszik a fájdalomtól lesznek erőssek.

súlyzós szabályos hátedzés kell

ezt az öregebbekkel soha nem érteted meg, de az esély ott van.

2017. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk ugyanez megy.

Konkrétan irányításmániások a szülők. Ilyenkor képesek házon belül egy mini észak koreát létrehozni.

Nálam az a módszer, hogy amit reálisnak érzek, azt csinálom, de amit már csak az agyviharzásuk miatt kéne, azt nem.

Persze ilyenkor vagy csinálom és azért megy a hiszti, mert ő nem így kérte, vagy azért, mert meg sincs.

Részemről már háttérben készítek elő egy pár hónapon belüli költözést.

22

2017. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Melyik tökéletes nyomkodta végig a lepontozást? Mi oka volt erre?
2017. jún. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

Nekem azért vannak kétségeim, mert ilyenkor a szülők szemszögéből valahogy furcsa módon egész más lesz a sztori, és nem azért, mert munkamániás megszállottak.

Aki családi házban él, és nem takarítanak utána, az tudja, hogy a házimunka soha nem ér véget. Ahol gyerek is van, ott meg aztán pláne. Minden nap megfőzni-megsütni az ebédet, kimosni, kiteregetni, kivasalni a ruhákat, felsöpörni, esetleg felmosni, port törölni, mosogatni napi 5x, sétáltatni a kutyát, tisztán tartani a wc-t, bevásárolni, kivinni a szemetet... és még sorolhatnám a végtelenségig, na ez az, amiket jelen esetben is a szülők csinálnak. És igen, miután ezt mind megcsinálják, meg ledolgozzák a napi 8 órájukat, azután a kertrendezés kifejezetten pihentető tud lenni. Csak ezt ugye az nem értheti, aki nem dolgozott még úgy igazán.

Öntözni kellett meg söpörni? Úristen, mekkora tragédia, legalább fél órád rámehetett, biztos a derekad is belesajdult! Mekkora munka, te jó ég! Segítettél otthon 2 naponta 25 percet, te szerencsétlen kis rabszolga! Mindjárt hullatok érted pár könnycseppet.

Valszeg ami neked "leültem 5 percre a gép elé" az a valóságban azt jelenti, hogy reggeltől estig a gép előtt vagy a telefon fölött ülsz, nyomkodod, ha néha megkérnek valamire, akkor ötödszörre nagy nyekeregve megcsinálod, aztán mész vissza gépezni, vagy épp elmész otthonról bulizni.

Persze tudom, a kamaszok ilyenek, a munkáról még lövésük sincs, szeretnek sokat pihenni meg inkább szórakozni, magukat eltartani még nem tudnák, 12 évesen még én is ilyen voltam, mint te, nincs ezzel semmi baj, amíg a szüleid eltűrik, csak könyörgöm, ne adjátok már mind úgy elő itt, mintha otthon rabszolgamunkára lennétek fogva, miközben egyáltalán nem így van. Gondolom a kortársaid már igyekeznek rendet tartani maguk körül, így nem sajnálnak, amikor előadod, hogy fel kellett söpörnöd 5 falevelet, ezért próbálkoztál itt. Sajnos a sok naiv el is hiszi, hogy újabb gyerekkínzás áldozata jelent meg, de egy kis gondolkodással könnyű átlátni, hogy már megint miről van szó.

Próbálj meg MAGADTÓL besegíteni otthon, próbálj meg hasznos dolgokat is csinálni, és akkor nem fognak szólni. Ilyen egyszerű.

2017. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%
Na nem mondjátok komolyan, hogy 18-19 évesen az ISKOLA után 2 hét pihenés kell, mielőtt bármit tudnátok csinálni otthon? Ha egyszer el kell mennetek dolgozni és magatokat eltartani, akkor mi lesz veletek? Meghaltok? Ott nem lesz ám 2 hét pihengetés, amikor kedvetek tartja... pedig sokkal keményebb lesz, mint a suli...
2017. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

2 naponta való söprögetésbe nem halsz bele.

Gondolom, azt szeretnék, ha te is kivennéd a részed és bizonyos mértékig igazuk is van. Gyakorlatilag mindannyian dolgozó emberek vagytok (neked most az iskola a munkahelyed), tehát úgy igazságos, ha mindenki ad be valamit a közösbe (nem feltétlenül pénzre gondolok, hiszen neked még nincs fizetésed).

A gond a kérdés alapján a kivitelezéssel van, már ha 2 napi 5 db falevél söprögetésénél többről van szó. Mondd meg nekik, hogy próbáljátok meg a házimunkát egyenlően beosztani, pl.tiéd a napi mosogatás vagy a mosás, porszívózás stb. Vagy egy nap te csinálsz mindent, következő nap anyukád, aztán apukád. A nagytakarításban meg mindenki részt vesz.

19 éves felnőtt emberként azért már igenis ideje otthon segíteni, ha ráérsz.

2017. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!