Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én vagyok a lusta és...

Tényleg én vagyok a lusta és semmirekellő? 19/L

Figyelt kérdés

Mióta végeztem a vizsgákkal azóta a szüleim kitalálták hogy nagytakarítunk/bevásárolunk stb.

Kb minden nap öntözzek, mossam fel a követ, söpörjek fel. Ha meg épp egy 5 percre a szobámba megyek számítógépezni vagy valamit nem úgy csinálok mint kell akkor rögtön lusta disznó vagyok aki semmit nem csinál csak a gép előtt ül és "teszi ki a p*csáját az instagramra". van egy instagram profilom de eszembe nem jutna még csak kihívó képeket se kitenni egyébként.

Ha meg elmegyek itthonról akkor teljesen bűntudatom van hogy nem segítek otthon... Igazából persze hogy segítek de ha 2 naponta mondják, hogy söpörjek fel ugyan ott ahol kb 5 falevél van az kicsit zavar.. meg hogy nekem a pihenés az az hogy ledőlök a kanapéra és gépezek, nem pedig az mint pl apámnak hogy a fűnyírás neki a kikapcsolódás..


2017. jún. 28. 11:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%
Én amikor megkaptam, hogy nem csinálok semmit, akkor elkezdtem tényleg nem csinálni semmit, és meg is mondtam, hogy tessék ilyen az, amikor nem csinálok semmit. Aztán belátták, hogy nem kéne túlozni, egyszerűbb, ha megkérnek valamire, és akkor segítek.
2017. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
58%
ha nem tetszik menj el dolgozni!
2017. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%
9-es, a munka nehezebb mint a suli? Nekem is ezt mondták mindig. Elértem a fősulit, hát majd meg d*gl*ttem, ugye (mint mindenki más) úgy hittem hogy mint a filmekben, csak beülünk pár órára, a többi meg szabadidő, bulizás. Aztán rájöttem hogy nem igazán, kellett ilyen 2-3 oldalas esszét írni 2 nap alatt, 1 hétvégén tanulni 13-14 órára, 2 nyelvet tanulni (amik r*h@dttul hasonlítanak, na azokat 16-17szer átvettem), közbe matekon olyan egyenleteket megoldani, tanulni szabályokat amikben jó ha van 2 szám, volt annyi szabadidőm mint egy 6 gyermekes egyedülálló anyának. Emellett minden nap 2 tárgyból esszét, házidolgozatot vagy vetítést kellett csinálni. Na a munka sokkal könnyebb, dolgozok 10-11 órát, hát annyi szabadidőm volt, azt se tudtam mit csináljak magammal. A munka sokkal de sokkal könnyebb mint a suli, azt nem mondom hogy szinte semmit sem kell csinálni, nem valami könnyű a munka se, de higyjétek el, sokkal de sokkal könnyebb mint a fősuli. Elmentem volna egyetemre, ott ért volna el az agyhalál. :D
2017. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyanez volt, főleg kisebb (ált.

iskolás) koromban, mondjuk ennyire nem volt durva. Igazából én attól hülyültem meg, hogy a két kisebb tesóm akkor még tényleg kicsi volt, és a szüleimnek az volt a csodálatos ötlete, hogy mivel hárman vagyunk, ezért mindhármunk kap minden nap egy-egy feladatot (pl porszívózás, mosogatás, portörlés, teregetés), amit meg kell csinálnia, különben büntetést kap. Na ebből az lett, hogy a két tesóm egész nap kint játszott, átmentek a barátaikhoz, mert még kisgyerekek voltak, nekem meg seghogyan nem sikerült rávennem őket, hogy csinálják meg a feladataikat. Ha valami nem volt megcsinálva, én kaptam a büntetést, mert "miért nem szóltam rájuk"... Úgyhogy elég sok nyaram telt azzal, hogy három gyerekre kiszabott feladatokat csináltam és gyomoridegem volt egész nap, hogy nehogy elfelejtsek valamit és leb--szást plusz büntetést kapjak.

Ma már ezt úgy oldom meg, hogy felajánlom, hogy megcsinálom azokat a dolgokat, amiket tényleg élvezek is, pl főzés, és rendben tartom a szobám, elmosom az edényeket amiket használtam, tehát senkinek nem kell utánam takarítani. Persze ha látom, hogy valahol kosz van vagy áll a mosatlan, akkor azt is megcsinálom magamtól, de nyilván ez az alap, főleg így 20 évesen. Az én szüleim nem nagyon adnak más feladatot, ha látják, hogy kiveszem a részem a házimunkából. 20/L

2017. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%

Hát hallod, ha engem büntetéssel próbáltak volna rávenni dolgokra, páros lábbal kiröhögöm, akárki próbálkozna vele.

Ha valaki kér valamit, ne kösse már feltételekhez, főleg ne büntetéshez.

2017. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38%

15: de ha meg nem kapnál pl enni, csak mert ilyen nagyképű vagy még a szüleiddel is, akkor meg itt bőgnél a gyakorin, hogy éheztetve vagy.


Kérdező: amiket leírtál, azok nem munkák. Semmi. Nulla. Suli után képes vagy 19 évesen kiszolgáltatni magad és egy ilyen oldalon a saját szüleidet kibeszélni, akik felneveltek, etettek és biztosították, hogy ki tudd járni ezt a nyomorult iskolát. Hálátlan egy kis dög vagy a többin kívül. A szüleid sose tudják meg, hogy itt nyávogtál róluk, mint egy életképtelen liba, mert fájni fog nekik, hogy csak ennyi vagy.

2017. jún. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16:

Nálunk volt annyira normális a környezet, hogy alapvetően elég volt mondani, hogy mit csináljak, nem kellett mögé tenni, hogy mi lesz ha nem. Ahol ez az alap, hogy már mindjárt a kéréssel együtt beoltanak valakit, az minden, csak nem egészséges környezet.

#15

2017. jún. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Régen gyepáltak mint a kutyát most meg ugyan ez favágás ásás metszés kocsimosás stb éjjelnappal minden hétvégén a talulás rovására, azért megy ez a dolog hogy irányítas alatt tarthassanak, én is egyetemista vagyok át tudom érezni, énis csak a "napot lopom" mostmár lesz saját munkám ugyhogy le tudok szakadni róluk szerencsére, ha kezd elfajulni a helyz 21f
2017. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
*helyzet próbálj meg te is munkát keresni saját életet élni
2017. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!