Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom egy semmirekellő,...

A lányom egy semmirekellő, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

4 gyerekünk van, 29, 25, 23 és 20 évesek. Ketten élnek még itthon, a 25 éves lányom és a 20 éves fiam.


A fiam rendes gyerek, dolgozik, itthon is besegít, belead a közösbe anyagilag is, illetve spórol, hogy önálló életet kezdhessen.


De a 25 éves lányom semmit sem kezd az életével. Ellébecolt 6 évet az egyetemen, fél éve kezdett el dolgozni. Itthon nem segít rendesen, maga után elpakol meg elmosogat, de ha pl. megkérem, hogy mosogasson el mindent, akkor már megy a hiszti, hogy neki még készülnie kell másnapra a munkája miatt. Nem barátkozik, nincsenek ismerősei, még soha sem volt párkapcsolata, nem is tesz érte. Igénytelen, slampos ruhákban jár, nem jár fodrászhoz, mindig azzal jön, hogy kevés a fizetése. Az itthoni rezsibe is csak akkor ad bele, ha külön felhívjuk rá a figyelmét, de akkor is hisztizik, hogy neki rossz a fizetése.


Attól félek, egész életében a nyakunkon marad, esze ágában sincs tenni a jövőjéért. Mit tegyek vele, hogy összeszedje már magát? A testvérei olyan életrevalók, ő meg teljesen életképtelen.



2023. febr. 5. 16:58
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
98%

Nem is tudom, én semmi extra problémát nem látok a lányodnál. Dolgozik, otthon is rendezi a saját dolgait (ha semmit sem csinálna, azt írhattad volna, hogy még a szobáját is te takarítod), az öltözködés és a kapcsolatok meg... Anyám is azt mondta mindig, hogy "slampos, igénytelen" vagyok - mert sima farmer/szövetnadrág/félcipő/normális felső-öltözetben jártam, szűk szoknya, feltűnő színes ruha és körömcipő helyett. A ruháim mindig tiszták és rendesek voltak, de nem divatosak. Ahogy te, ő is azt gondolta, hogy nekem nincsenek se barátaim, se pasi az életemben, pedig mindkettő volt (én külön laktam, a páromat még akkor sem vette "észre", amikor már hónapok óta együtt éltünk). Attól, hogy te nem tudsz róla, még lehetnek barátai, pasija.

A lányod a leírásod alapján egyáltalán nem tűnik életképtelennek, maximum más, mint ahogy te elképzelted.

2023. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
91%

Jajj, ne etessétek a trollt. Már a hat év ellébecolásnál leesett, ki se kellett mondania, hogy tanár a szentem.


És megint csak leírom, NE ETESSÉTEK, mert heti szinten jön, hogy valami kamu sztorit kitaláljon a csúnya, rossz, xarul kereső tanárok köré. Most épp a gyereke az a semmirekellő tanár.

2023. febr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
80%
Ez a JÓLÉT.Amíg van mit eladni nagy baj nincsen. Dolgozzanak a szegények.nem irigyellek.
2023. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
98%
Nem teljesen tudom átérezni, hiszen ha van munkája, a közösbe is belead akkor igazából a titeket érintő résszel nincsen baj. Az hogy nem jár fodrászhoz, a te ízlésedhez képest más ruhákat visel, és a te úgy gondolod hogy nincsenek barátai az más tészta. Ez az ő dolga, ha ő így érzi hát legyen így, ha ez pedig zavar téged akkor mond meg neki hogy spóroljon össze pénzt és ennyi idősen költözzön el.
2023. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
8%

"Nem ő akart megszületni, te akartad az apjával, mostmár gondoskodj róla"


Én türelmes vagyok, de az ilyeneket kibaxnám a pitsába, az élsőködő kölykök, akik a nyugdíjas szüleiket csak lehúzzák, mert nekik minden jár.

Ja, az anyja, apja sem akart megszületni.

2023. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
94%

"Tanári diplomája van, nem szakadt bele a tanulásba."

Te már csak tudod, 2 diplomáddal a hátad mögött...

Ja, nem.

De kijelenteni olyat, amiről fogalmad sincs, az megy..

2023. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
95%

Undorító, hogy ilyen szinten semmibe veszed a lányod tanulmányait és úgy alapvetően őt magát. Megdolgozott a diplomájáért, az ilyet nem szokták ingyen adni. Az hogy te ezt nem tudod értékelni az csak téged minősít. De gondolod te sem szakadtál bele a tanulásba

Az meg hogy nincsen kapcsolata: egyrészt nem rád tartozik, másrészt meg simán lehet hogy most is van pasija, neked én se mondanám meg

2023. febr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
13%
Bízd ide, hozzám költözhet, feleségül veszem.
2023. febr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
91%

Semmi probléma a lányoddal, te vagy a gyökér. Egyébként meg a büfészak diplomák is hasznosak pl egy multinál is, ahol csak azt nézik, h vmi diplomád legyen.

A ruházkodásához meg a fodrászhoz meg semmi közöd, én sem járok fodrászhoz kb soha, max a végéből vágatok egy kicsit, azt is néha megcsinálja anyám :)

Különben sanszos h a ruházata teljesen oké, csak a te ízlésed ferde vagy/és azt várod el, h prostinak öltözzön a mindennapokban.

2023. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
97%
Hogy gondoltad, lediplomázik, vesz gyorsan egy lakást, egy autót, megkezdi az önálló életét és néha hazajár hálálkodni a szuper szüleinek?
2023. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!