Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mindent megadnak...

A szüleim mindent megadnak nekem, én viszont egy hálátlan semmirekellő vagyok. Gyűlölöm már magam, nem érdemlem meg, hogy ilyen jók legyenek hozzám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

kiskorom óta mindig mindent megkaptam, mindig engem helyeztek előtérbe, most is mindent értem tesznek én meg azt érzem, hogy ezt nem viszonzom és nem tudom eléggé kimutatni a hálám meg a szeretetem.

sajnos én nagyon önző és lusta vagyok.. olyan hálátlannak érzem magam hogy ez már teljesen felemészt.

Az egyetem az egyetlen ahol ha kitűnök talán végre büszkék lehetnek rám, de nem érzem magam elég okosnak hozzá. Hiába tanulok sokat, sosem érzem hogy elég jó lennék.

Tiniként szörnyű voltam, többször mentem haza részegen, mindenben ellentmondtam nekik. Emiatt is szörnyű bűntudatom van...

nem tudom mit csináljak de megőrülök már ezektől a gondolatoktól


2019. jan. 7. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Beszéld meg velük. Valószínűleg ők így is büszkék rád, mert a gyerekük vagy. Feleslegesen aggódsz.
2019. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Kérj bocsánatot és beszéld meg velük.
2019. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalább eszedbe jutott ez. Tesóm több évtized alatt nem jutott el az önkritika legenyhébb fokára sem. Szépen elvégzed az egyetemet, már annak is örülni fognak.
2019. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Már felnőtt vagy. Szépen sorban leírtad nekünk, hogy mit látsz magadban hibaként. Légy határozott, nézz meg más hasonló korú fiatalt, hogyan viselkedik a szüleivel, vesd össze a ,magadéval, hozz egy erős határozatot további viselkedésedre és ezt TARTSD IS BE!

Légy mindenben a szüleid segítségére: segíts az otthoni munkájukban, takarítás, kertápolás, autómosás, kutyasétáltatás, bevásárlás stb. (lásd meg, mit kellene csinálni és azt csináld is meg).

2019. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem késő megváltozni! Azzal hogy ezeket realizáltad magadban, már rá is léptél a változás útjára! :)

Már csak az kell, hogy az elgondolást tettek is kövessék.

Segíts nekik amiben tudsz (nem kell hatalmas dolgokra gondolni, elég ha apróságokban könnyebbé teszed nekik a dolgaikat) viselkedj velük normálisan, kedvesen, és igyekezz teljes mértékben levetkőzni azt, aki korábban voltál. Semmi sincs veszve! :)

2019. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Engedd el a múltat. Koncentrálj egy új életstílusra, amennyiben azt érzed, hogy ez kell most neked.
2019. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
86%
Mintha csak én lennék.
2019. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
kezdj el dolgozni
2019. jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
83%
Ne legyen bűntudatod... a szülőknek ez a feladatuk, hogy minden jót megadjanak a gyermekünknek. Az, hogy te túlságosan is kiemelt szerepben voltál a szüleidnek, egy csodálatos dolog. Kicsit úgy érzem, hogy maximalista vagy és mindenkinek meg szeretnél felelni. Hidd el, így is szeretnek és nagyon büszkék rád, ne legyenek aggodalmaid.
2019. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!