Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a gyereked...

Mit szólnál, ha a gyereked nem kizárólag a megbeszéltek szerint költené a tőled kapott pénzt?

Figyelt kérdés

A kérdés nem rólam szól, egy kolléga esete ihletett, emiatt gondolkodtam el rajta.

Igazából irreleváns a gyerek kora, mert te tartod el. Lehet nagykorú , vagy közel nagykorú. Minden hónapban utalsz neki egy fix összeget, ebből kell fizetnie a közlekedését, a koli díjat, a kajáját, higiéniai termékeket, és a tanulmányaihoz szükséges cuccokat. Minden hónap végén szeretnéd látni, hogy mennyi pénz van a kártyáján, hol vásárolt, ezért elvárod, hogy mutassa meg a netbankban. Ám egyszer vesz egy számítógépes játékot, szó nélkül, holott tudja, hogy te ellenzed azt, hogy pénzt adjon ki online, nem kézzelfogható dolgokra. Valami hat euró körüli összegről van szó egyébként.

Kiakadnál azon, hogy szó nélkül nem a megbeszéltek szerint cselekedett? Változtatna-e a véleményeden az a tény, hogy emiatt az extra kiadás miatt nem kért annyival több pénzt tőled?


2022. dec. 22. 19:24
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
96%

A szülők egy része még mindig nem fogott fel olyan alapvető dolgokat, hogy az online játékot nem lehet megállítani, pedig már 10 éve is ilyen meme-ket láttam a neten. Mit vársz?

Azokból is akad szép számmal, akik szerint a munka=fizikai munka. Ha számítógépen dolgozol, netán még home office-ban is, akkor igazából nem is dolgozol, csak számítógépezel.

A hobbi fogalmát jóformán nem is ismerik. Anyám is délután hazajön, max nézi az épp aktuális szappanoperát a TV2-n, valamit csinál itthon s lefekszik. De a sorozatját se úgy nézi, mint ahogy gondolnád. Nem követi a cselekményt, nem fantáziál a folytatásról, sokszor azt se tudja épp mi történik, csak megy valami ott előtte, amire tud bambulni. Pedig csak 55 éves...


Van a "videojáték" amit nem értenek, a "hobbi" amit szintén nem értenek, így veszett fejsze nyele az egész. Az olyanokat, mint a flow-élmény nem is hallották.

2022. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
7%

"csak kifejezetten a játékkal, pedig esetleges játékfüggőségről nem panaszkodik"

Épp ez az: a játékfüggőség elhatalmasodásának első lépése szokott lenni, hogy fizet is az ember azért, hogy (gyorsabban, sikeresebben, még többet, stb.) játszhasson, ahelyett, hogy megelégedne az ingyenes lehetőségekkel. Ezért az az álláspontjuk, ha nem is fogalmazzák így meg.

2022. dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
83%

22


Nem micro-tranzakciókról van szó, hanem egy alapból fizetős játéktól.

2022. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Úr isten szerencsétlen gyerek.....
2022. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

22-es, én meg úgy gondolom, hogy ez sóherkedés.

Ha pl. meg akarok szerezni egy filmet DVD-n, hogy örökre meglegyen nekem, akkor megveszem a boltban és nem érdekel, hogy le lehetne tölteni valami torrent oldalról ingyen (remélem jól írom, mert nem vagyok járatos ebben). Ugyanez van zenei CD-vel is. Egyetemista koromban még próbáltam volna kalózkodni, de most, felnőtt, középosztálybeli emberként egyszerűen nevetségesnek tartom, ha valaki ilyen összegeken akarna spórolni.

Konkrétan, ha a gyerekemről lenne szó, azt mondanám neki: "Úgyis mindig törjük a fejünket, mit ajándékozhatnánk neked névnapodra, születésnapodra, karácsonyra. Kérj ilyeneket tőlünk és mi megvesszük. Neked nem kerül pénzedbe, nekünk meg könnyebbség, hogy nem kell ajándékon törni a fejünket."

2022. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
87%
Volt már ez a kérdés. Akkor is elmondta a többség, hogy ők nem tartják jónak, hogy ennyire ellenőrizve van egy nagykorú, felső oktatásban tanuló gyerek és azt is elmondta a többség, hogy a szülőknek viszont szíve joga feltételeket állítani a támogatásukhoz.
2022. dec. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
93%
Nem érdekelne, amíg beosztja a pénzét - ha ő Guccira költi és mellette éhezik, az sem izgat :D
2022. dec. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Egy esetben szólnék bele, ha nem fizetné be a kolesz díjat vagy a közlekedésre a bérletet, hanem azt a pénzt elszórja valamire. Mert egy közel nagykorú vagy nagykorú már legyen annyira kötelességtudó, hogy megérti mi az amit muszáj fizetni. Akkor elbeszélgetnék vele, hogy egyszer kap erre pluszt, de legközelebb viseli a következményeket (kirakják a koleszból ha nem fizet stb). Ha ezeket befizeti és a maradék pénzt beosztja és belefér az ő dolga.
2022. dec. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
87%

"Épp ez az: a játékfüggőség elhatalmasodásának első lépése szokott lenni, hogy fizet is az ember azért, hogy (gyorsabban, sikeresebben, még többet, stb.) játszhasson, ahelyett, hogy megelégedne az ingyenes lehetőségekkel"


Mint bármelyik mas hobbinál??? Idióta. Ez mióta függőség?

Tudod mennyit költöttem futásra az elmúlt évben? Hogy jobb legyek, hogy poenabb legyen, szórakozásból. Nem éltem az ingyenes lehetőseggel miszerint fussak a parkban macigatyában, hú de káros függő vagyok.

2022. dec. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértődnék meg ezen. Ha kap egy fix összeget akkor tudja nagyon jól hogy ebből kell kijönnie abban hónapban. Legyen annyi esze hogy beosztja. Ha marad neki egy pici és szeretne venni egy játékot akkor azzal mi a gond?


Akkor problémáznék ezen ha folyamatosan elköltené ezt a pénzt és mindig újabb és újabb plusz összegeket akarna kérni. Akkor viszont leülnék vele megbeszélni hogy édes fiam én ennyit adok ezekre kalkuláld úgy hogy nincs több ha neked nagyobbak az igényeid vállalj diákmunkát stb.


Egyébként én semmit nem kaptam egyetemistaként mindent magamnak kínlódtam össze.. de nyilván én is támogatom a gyerekemet majd ettől függetlenül mert nem tartom jónak azt sem ahogy nekem kellett végig küzdenem a dolgokat.

2023. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!