Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a gyereked...

Mit szólnál, ha a gyereked nem kizárólag a megbeszéltek szerint költené a tőled kapott pénzt?

Figyelt kérdés

A kérdés nem rólam szól, egy kolléga esete ihletett, emiatt gondolkodtam el rajta.

Igazából irreleváns a gyerek kora, mert te tartod el. Lehet nagykorú , vagy közel nagykorú. Minden hónapban utalsz neki egy fix összeget, ebből kell fizetnie a közlekedését, a koli díjat, a kajáját, higiéniai termékeket, és a tanulmányaihoz szükséges cuccokat. Minden hónap végén szeretnéd látni, hogy mennyi pénz van a kártyáján, hol vásárolt, ezért elvárod, hogy mutassa meg a netbankban. Ám egyszer vesz egy számítógépes játékot, szó nélkül, holott tudja, hogy te ellenzed azt, hogy pénzt adjon ki online, nem kézzelfogható dolgokra. Valami hat euró körüli összegről van szó egyébként.

Kiakadnál azon, hogy szó nélkül nem a megbeszéltek szerint cselekedett? Változtatna-e a véleményeden az a tény, hogy emiatt az extra kiadás miatt nem kért annyival több pénzt tőled?


2022. dec. 22. 19:24
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
85%
Basszus, írta hogy nem játszható ingyenesen... plusz ha valami játszható ingyenesen, de ő a teljeset akarja, abban sincs semmi rossz.
2023. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

"írta hogy nem játszható ingyenesen"

A 35.-ben. Te meg a 22.-re reagáltál, ami még nem az ingyenesen nem játszható játékokról szólt.

2023. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
#42 A fő kérdésből szerintem elég egyértelmű, hogy nem az ingyenesen játszható játékokról van szó. Konkrétan ezt írtam "vesz egy számítógépes játékot"
2023. jan. 28. 19:15
 44/46 anonim ***** válasza:
89%
És mi van akkor, ha ingyenesen játszható és vesz hozzá valami 2ezerért? Wow, skandallum.
2023. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
89%
Én azon röhögök, hogy az ilyen típusú kontroll mániás faxtarisznyákat milyen szinten kerülgeti az agylob, ha majd a gyerek egyszer benyújtja a számlát, csak, hogy a "szülő" érezze a törődést. Na, én ezt megtettem már, lett abból olyan ordítás, hogy azon kínomban már csak röhögök. Drukkolok, hogy a kollegina gyereke is világosodjon meg és egyszer baxxa rá anyukára az ajtót.
2023. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Miért hiszi azt minden szülő, hogy a pénz, amit tőlük kapnak, az az egyetlen bevételi forrásuk?


,, Nagykorú, vagy közel nagykorú,, Ha előbbi, akkor elmegy plazmát adni, és megkeresi a tripláját annak, amit adnak neki, ha meg utóbbi, vállal havonta 4-5 alkalmi munkát, és kész.


Odaadta a pénzt neki, gazdálkodjon vele, ahogy akar.

2023. jan. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!