Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a gyereked...

Mit szólnál, ha a gyereked nem kizárólag a megbeszéltek szerint költené a tőled kapott pénzt?

Figyelt kérdés

A kérdés nem rólam szól, egy kolléga esete ihletett, emiatt gondolkodtam el rajta.

Igazából irreleváns a gyerek kora, mert te tartod el. Lehet nagykorú , vagy közel nagykorú. Minden hónapban utalsz neki egy fix összeget, ebből kell fizetnie a közlekedését, a koli díjat, a kajáját, higiéniai termékeket, és a tanulmányaihoz szükséges cuccokat. Minden hónap végén szeretnéd látni, hogy mennyi pénz van a kártyáján, hol vásárolt, ezért elvárod, hogy mutassa meg a netbankban. Ám egyszer vesz egy számítógépes játékot, szó nélkül, holott tudja, hogy te ellenzed azt, hogy pénzt adjon ki online, nem kézzelfogható dolgokra. Valami hat euró körüli összegről van szó egyébként.

Kiakadnál azon, hogy szó nélkül nem a megbeszéltek szerint cselekedett? Változtatna-e a véleményeden az a tény, hogy emiatt az extra kiadás miatt nem kért annyival több pénzt tőled?


2022. dec. 22. 19:24
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
98%
Minél kevesebb ilyen szülőt kívánok a gyereknek, bármilyen korú is.
2022. dec. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
98%

Ki az ördög akad ki egy hat euró körüli összegen, amit szórakozásra költ?

nem azt mondom, hogy szórja el a pénzét, de ennyi bőven belefér. Na meg ha 18 év körüli vagy egyetemista, akkor szórakozásra is van igénye, mint kb minden vele egykorúnak.

Persze ha egyetemre jár, akkor mehet mellette dolgozni is és a szórakozását finanszírozhatja maga, de egy ekkora összegen akkor sem akadnék ki.

Na meg nem csak bankkártyával lehet fizetni. Kiveheti és fizethet készpénzben, így ha nem őriz meg minden vacak kis számlát, a kutya sem tudja ellenőrizni, hogy mikor, hol és mennyiért vásárolt.

2022. dec. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim válasza:
94%

Én nem akadnék ki ezen, hiszen megtanulja beosztani. Ha szerinte ez a játék belefér, akkor az biztosan úgy van. :)


De persze mindannyian különbözünk, máshogy állunk mindenhez.

2022. dec. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
97%
Szegény gyerek...
2022. dec. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
98%
Ha mindent kifizet amit kell és marad akkor azt vesz amit akar. Ez a szűlő túlzásba esik nem kicsit...
2022. dec. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
90%
Őszintén? Nem. Nem az összeg nagysága vagy a szerintem hülyeségre költötte miatt. Egyszerűen, ha van egy fix összeg, amit így is úgyis megkap és ő megspórolta a kiadásain, akkor pont nem érdekel. Gyereknél és fiatal felnőttnél is többre tartom azt a törekvést, hogy képes takarékoskodni, célt kitűzni és elérni azt, mint azt, hogy nem fillérre azt vett, amire a pénzt kapta. Lehet, hogy szóvá tenném, hogy nem örülök, hogy olyasmit vett, amire én nem adnék ki, de biztos nem csinálnék patáliát.
2022. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
98%
Szerencsétlen kölyök
2022. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
97%

Én biztos nem turkálnék a gyerekem netbankjában, akkor sem ha kiskorú és nem érdekelne ha számítógépes játékot vesz.


Egyébként turpisságokat így is úgy is tudna csinálni a gyerek, például Revolutra utalni és onnan fizetni valami fedősztorival. Vagy kpt felvenni és ahból vásárolni. Teljesen irreális átnézni minden kiadását.

2022. dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
1%

Természetesen kiakadnék és nem kapna tőlem több pénzt, húzzon el dolgozni, ha már külön él.

El van kényeztetve az a kis hülye, aztán lehet majd nézegetni, hogy miért is olyan életképtelen, ha már túl lesz a 30-on.

2022. dec. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Kolléganőm egyetemista gyereke az első hónapokban csak cigire költött mert úgy gondolta, hogy hétfőtől péntekig vígan elér margarinos kenyeren. Hát hamar átgondolta, hogy ez így nem pálya. Én nem akadnék ki, minek? Meg kell tanulnia beosztani a pénzét.
2022. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!