Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám új családja perrel...

Az apám új családja perrel fenyeget, mert nem szálltam be a temetési költségekbe. Érdemes ügyvédhez fordulnom?

Figyelt kérdés

Nem mentem el "apam" temetésére, es a temetési költségekbe sem szálltam bele


Szüleim 2 eves koromban elválták. Apam, azután évekig minden nyáron elvitt a teljes szünidőre - de nem magához, hanem a nagymamámhoz, akit nagyon szerettem es a haláláig latogattam, nagyon jo nagymama - unoka kapcsolatban voltunk.


A nagymamam halala utan soha tobbet nem talalkoztam az apammal, sem en, sem o nem kerestuk egymast. Gyerektartast sosem fizetett, orokolni sem orokoltem utana semmit, mert amikor meghalt, mar a haz resz az uj felesege neven volt (azt anno meg anyammal kozosen vettek, 50% meg mindig anyam neven van)


Az uj felesegetol nincs gyereke


Szoval, ileyn hatterrel van-e ra esely, hogy tenyleg per kerekedjen a dologbol?


2022. szept. 26. 14:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%
Upsz, jogos.
2022. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
90%

Csak akkor fordulj ügyvédhez, ha csak az nyugtat meg, ha ügyvéddel beszélsz. Különősen a 7-es választ ajánlom figyelmedbe. Ha perelnek is, az elmondottak alapján semmi esélyük megnyerni.


Ha mégis perelni akarnak, először fizetési meghagyást kell benyújtaniuk (hacsal nem 3 millió feletti a követelt összeg, de ez jelen esetben elég valószínűtlen), annak ellent kell mondanod.


Ha gondolod, írj privátban.


Egy ügyvédjelölt.

2022. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
64%
A te helyedben én nem hagynám magam. Nincs esély az ő győzelmükre.
2022. okt. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!