Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondhatnék apám kéretlen...

Mit mondhatnék apám kéretlen tanácsaira?

Figyelt kérdés

Amire nem az lesz a válasza, hogy "semmibe veszem, meg nem hallgatok rá"?


Az én verzióm az, hogy úgy látom, hogy minden egyes tettemre van valami megjegyzése és már nagyon elfáradtam benne, mintha nem hagyna levegőhöz jutni


Hogyan közölhetném vele ezt, amit meg is ért, amire nem az lesz a válasza, hogy "De ezeket mind azért mondom el, hogy te ne kövesd el azokat a hibákat amiket én elkövettem, hogy bölcsebb legyél!"


Nagyon fáraszt az, hogy így gyakorlatilag azt várja, el hogy átlépjem az élet megtapasztalás, hibákból tanulás részét, egy egyből ugorjak a tudás részhez..És ez egy tátongó űrt képez ami mindenféle személyiségbeli problémákhoz vezetnek


Szociális életem nincs, nem tudom mennyire van köze ehhez, nyilván nem 100%-ban, de szerintem hozzá segített ehhez, aztán persze dönthetnék, úgy, hogy király vagyok és szerzek rengeteg barátot, de az élet ilyenkor különféle teszteket állít elém amiken megbukok


29f


2022. szept. 9. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki h kell tapasztalatot szerezz amit leírtál
2022. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem apád és az én ápám távoli rokonok xd


Én csak bólogatok, aztán ha nem úgy lesz, ahogy ő mondta, hogy csináljam (mert minek szopnék a saját káromon, ha egyből csinálhatom könnyebben, jól), hát először veszekedés volt, de már nagyrészt beletörődött, hogy "belexarok". Ami nem igaz, csak már belefáradtam az egészbe.

2022. szept. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Helyeselj neki aztán megnyugszik.
2022. szept. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Remélhetőleg külön laksz. Ha nem, akkor haladéktalanul költözz. Ha igen, akkor 1-szer megmondod neki, hogy majd akkor adjon tanácsot, ha kéred, és ezt követően ahogy elkezdi, abban a pillanatban felállsz és távozol ill. lerakod a telefont. Ezt minden alkalommal így, egyre ritkítva az érintkezést. Ha nem reménytelenül makacs, akkor megérti, ha pedig nem, akkor felszabadító erejű lesz a teljes kapcsolatmegvonás.
2022. szept. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
Az okos ember a más hibájából tanul. Értékeld, hogy jót akar, mert egy nap megtapasztalod majd ezt és ha véletlenül már nem lesz, akkor nem fogod tudni megköszönni. Sok emberrel nem törödik az apja és nekik rögösebb az útjuk. Velem törődött és 40+osan értem már...
2022. szept. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Lehet az ejti kétségbe, hogy úgy látja: nincsenek barátaid, magányos vagy és ezért próbál segíteni.

Elmondhatod, hogy - úgy érzed - számodra hátrány ha kéretlenül mond ezt-azt.

Őt pedig olyan szempontból értsd meg, hogy valami nagyon motiválja, valószínűleg az, hogy "a fiam találja meg az életben a helyét, legyenek barátai".

2022. szept. 10. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
költözz el otthonról!
2022. szept. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én apám ugyanilyen volt (érdekes, anyu nem, csak apu).

Borzasztó ilyen emberrel együtt létezni, egyrészt TUDOM, hogy ő maga is elkövette anno a saját hibáit (hiába pofáztak neki pl. a saját szülei 56-ban, hogy csak egyet mondjak).

Valamiért ők úgy gondolják, hogy nekünk az ő hibáikból kell tanulni, ami nettó f....szság:((

Nekem kb. ki sem volt szabad mondanom semmit, politika témát sem volt szabad érintenem, apám szerint, mert "jaj mi lesz, akkor is mi volt, amikor ő..."

Az ilyen ember korlátolt, nem látja be, hogy mindenkinek el kell követni a saját botlásait.

Nekem most a lányom friss (másod)diplomás, munkahelyek között válogat, mégsem osztom neki az észt, pedig tapasztalatom annyi, mint a tenger (amit kb. fel is dughatok magamnak, mert ugye más világ van már).

A szülőnek ezt be kell látnia, ha nem akar a saját gyerekével rossz kapcsolatot.

2022. szept. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Önállósodnod kell.

Ennek a leghumánusabb módja, ha elköltözöl, mert akkor a kevesebb együttlét, kevesebb beszélgetés megteremti a nem beleszólást, illetve, ha látogatáskor mégis észosztás van, akkor abból hazamenéssel mindig ki tudsz vonulni.

Verbálisan is ki kell állnod magadért. Ha elköltözöl, ha nem. Azonban 29 évesen már művelned kell - nem csak elkezdeni - , hogy bizonyos esetekben leszarod az embereket vagy amit mondanak, akár a szüleidet is. Ez nem a direkt bántást jelenti, hanem a véleményének a figyelembe nem vételét vagy a véleményadás leállítását.

"Amire nem az lesz a válasza, hogy ...". Ezt kell leginkább leszarnod. Ezt a kellemetlenséget be kell vállalni. Nincs más út. Az az ő véleménye, lehet, hogy helyes, lehet hogy nem. A te véleményed ez, meg a te életed ez. A saját hibáidat és sikereidet kel összemérned majd az ő tapasztalataival, hogy az alapján megbízhass, abban amit mond, és végig legyen érdemes hallgatnod, amit mondani akar, vagy bele se kezdjen. És akkor már nem csak osztja neked az észt, hanem kikéred majd a tanácsát. De az is lehet, hogy a "tanácsainak" nagy része kuka. Nem tudjuk még. De ehhez önállóan kell cselekedned.

2. Lenézés

"Lehet az ejti kétségbe, hogy úgy látja: nincsenek barátaid, magányos vagy és ezért próbál segíteni." Azzal, hogy erőlteti ezt a hülyeségét, azt kommunikálja a fia felé, hogy a fia nem elég jó [neki?]. Ez aláássa a fia önbizalmát, ami miatt a fia nem kezdeményez eleget baráttal, nővel, fizetésemeléssel, nem küzd eleget, mert nem hiszi el, hogy ő arra a sikerre érdemes vagy ki tudja vívni.

"Elmondhatod, hogy - úgy érzed - számodra hátrány ha kéretlenül mond ezt-azt." Mindenképpen. És ha "de én csak jót akarok"-ozik, akkor le kell állítani, hogy pont ezzel bassza el.

"Őt pedig olyan szempontból értsd meg, hogy valami nagyon motiválja, valószínűleg az, hogy "a fiam találja meg az életben a helyét, legyenek barátai". Pont ezzel bassza el. Nem támogatja a fiát és nem segíti megerősíteni, hanem irányítaná és félti.

3. Önbizalom

Ehhez a helyzethez még nem kell pszichológus, de érdemes lenne olyan dolgokba kezdeni, amik erősítik az önbizalmadat, sikerélményt adnak: box, motorozás, karate, tánc, hajómodell-építés. Ezt te tudod.

2022. szept. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

29 éves létedre mit keresel te még apádnál?!

Nyilván zavarja, hogy nem jutsz egyről-kettőre, ott élsz a nyakán. Csak arra gondolhat, hogy élhetetlen vagy, lusta, kényelmes.

Azt szeretné látni, hogy felnőtt férfi létedre megállsz végre a magad lábán.

Ne csodálkozz, hogy úgy kezel, mint kamasz korodban, mert te úgy is élsz. Nem vagy hajlandó önálló életet élni. Apádnak úgy tűnik, élhetetlen vagy.

Költözz el, állj a magad lábára, akkor majd jogosan önérzeteskedhetsz. De így, hogy még mindig a nyakán laksz?!

2022. szept. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!