Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondhatnék apám kéretlen...

Mit mondhatnék apám kéretlen tanácsaira?

Figyelt kérdés

Amire nem az lesz a válasza, hogy "semmibe veszem, meg nem hallgatok rá"?


Az én verzióm az, hogy úgy látom, hogy minden egyes tettemre van valami megjegyzése és már nagyon elfáradtam benne, mintha nem hagyna levegőhöz jutni


Hogyan közölhetném vele ezt, amit meg is ért, amire nem az lesz a válasza, hogy "De ezeket mind azért mondom el, hogy te ne kövesd el azokat a hibákat amiket én elkövettem, hogy bölcsebb legyél!"


Nagyon fáraszt az, hogy így gyakorlatilag azt várja, el hogy átlépjem az élet megtapasztalás, hibákból tanulás részét, egy egyből ugorjak a tudás részhez..És ez egy tátongó űrt képez ami mindenféle személyiségbeli problémákhoz vezetnek


Szociális életem nincs, nem tudom mennyire van köze ehhez, nyilván nem 100%-ban, de szerintem hozzá segített ehhez, aztán persze dönthetnék, úgy, hogy király vagyok és szerzek rengeteg barátot, de az élet ilyenkor különféle teszteket állít elém amiken megbukok


29f


2022. szept. 9. 21:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

6 évig éltem külföldön, mondta is, hogy ez olyan mintha 12 évet éltem volna itthon, lehet, hogy van benne valami tényleg kemény volt sok szempontból. Megfáradtam kívül belül és hazajöttem.


Most ha elköltözök egyedül albérletbe akkor alig fogok tudni félretenni, gyakorlatilag nincs senki akivel találkozni tudnék, de tudom nézni a falat, tudok a hobbijaimmal foglalkozni, pszichológushoz járni és felszínes kapcsolatokat építeni valamilyen sport/szakkör keretében

2022. szept. 10. 15:59
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez a falnézés meg nincs kivel találkozni egy marhaság, csak rajtad múlik. Nem tudom, mért félsz a mérgező kapcsolatodból kiszállni. Azért, mert az ismerős, még ha szar is?
2022. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"6 évig éltem külföldön" Akkor nem vagy te töketlen, mint itt írta valaki.

"Most ha elköltözök egyedül albérletbe akkor alig fogok tudni félretenni," De önálló leszel. Az önállóság drága így, a nem önállóság úgy.

"gyakorlatilag nincs senki akivel találkozni tudnék" Ez f@szság természetesen. A magad alulértékelése - többek közt pszichoterápiával, de főleg - önfejlesztéssel leküzdhető.

"de tudom nézni a falat" Ne a falat! Befelé! És ne bámulj, hanem nézz!

"tudok a hobbijaimmal foglalkozni" Az kell. Egyrészt sikerélményt ad, másrészt lehet róla baráttal, nővel beszélgetni, és akkor látszik, hogy nem vagy egy szürke, töketlen senki.

"pszichológushoz járni" Érdemes, ha komolyan veszi a kliens. Nekem segített, még ha meg nem is oldott mindent.

"és felszínes kapcsolatokat építeni valamilyen sport/szakkör keretében" Igen. Kezdetben felszínes, de érdemi kapcsolattá alakítható, ha az érintettek segítenek is egymáson, főleg, ha a másik bajban van, és utána meghálálják, stb.

2022. szept. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!