Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám új családja perrel...

Az apám új családja perrel fenyeget, mert nem szálltam be a temetési költségekbe. Érdemes ügyvédhez fordulnom?

Figyelt kérdés

Nem mentem el "apam" temetésére, es a temetési költségekbe sem szálltam bele


Szüleim 2 eves koromban elválták. Apam, azután évekig minden nyáron elvitt a teljes szünidőre - de nem magához, hanem a nagymamámhoz, akit nagyon szerettem es a haláláig latogattam, nagyon jo nagymama - unoka kapcsolatban voltunk.


A nagymamam halala utan soha tobbet nem talalkoztam az apammal, sem en, sem o nem kerestuk egymast. Gyerektartast sosem fizetett, orokolni sem orokoltem utana semmit, mert amikor meghalt, mar a haz resz az uj felesege neven volt (azt anno meg anyammal kozosen vettek, 50% meg mindig anyam neven van)


Az uj felesegetol nincs gyereke


Szoval, ileyn hatterrel van-e ra esely, hogy tenyleg per kerekedjen a dologbol?


2022. szept. 26. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
Nem hiszem, csak a szájuk jár. De nyugodtan mondd, hogy akkor te meg perled őket, mert nem örököltél semmit, nehéz elhinni, hogy valakinek semmije ne legyen. Köteles rész járna. (Hacsak nem lettél kitagadva.)
2022. szept. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Azért perelnek, amiért csak akarnak, de ahogy az előző 20 ugyanilyen kérdésnél kitárgyaltuk, a törvény szerint a temetés elsősorban a házastárs feladata.
2022. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sem nagyon tudnának mit elperelni ha örökség sincs.
2022. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem fognak perelni. Az ügyvéd drágább, mint amit beszedhetnek tőled.
2022. szept. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

"Köteles rész járna. (Hacsak nem lettél kitagadva.)"

Épp az a köteles rész lényege, hogy még akkor is jár, ha "ki lett tagadva".

2022. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyatéki tárgyaláson rendezitek
2022. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"20. § (1) A temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:



a) aki a temetést szerződésben vállalta;



b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;



c) * végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa vagy élettársa;



d) * az elhunyt egyéb, közeli hozzátartozója a törvényes öröklés rendje szerint.



(2) * Ha temetésre kötelezett személy nincs, ismeretlen helyen tartózkodik vagy a kötelezettségét nem teljesíti, a temetésről az elhalálozás helye szerint illetékes települési önkormányzat (fővárosban a kerületi önkormányzat) polgármestere, illetve ha az elhalálozásra a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott területen kerül sor, a főpolgármester - jogszabályban meghatározott határidőn belül - gondoskodik."


[link]

2022. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
99 %, hogy nem fognak beperelni, csak a szájuk jár. Úgyhogy emiatt ügyvédhez se fordulj, mert amíg nincs konkrétum addig csak pénzkidobás.
2022. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Persze, perelni lehet, de sok kárt nem tudnak neked okozni. Nem kell félni a pertől, ilyen esetben egy kirendelt ügyvéd is tud neked segíteni, pénzedbe sem kerül. Egy kis kellemetlenség esetleg, de még jól is kijöhetsz belőle, ők pedig fizetik szépen a költségeket.


Mindenki fél a pertől, ezért inkább megegyeznek, fizetnek a nyugalmukért. Ha tiszta vagy nincs mitől félni, bele kell állni.


Ha ilyen a család, állj a sarkadra, szerezd meg, ami téged illet. Gondolom volt egy kis készpénz, valami a bankszámlán, esetleg autó, ingóság. Normál esetben azt mondom, ha nem volt része az életednek, akkor hagyd a dolgot, mert miért vennéd el másét, de így hogy perrel fenyegetnek, mutasd meg, hogy te is tudsz kellemetlen lenni.

2022. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9, milyen kirendelt ügyvéd? Ez polgári per
2022. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!