Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért viselkedik így?

Apám miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, mert a szakmám itt megbecsül és jó bért kapok, ha hazamennek nem tudnék hol élni, ha pedig visszaternek, akkor ha szakmámban helyezkednek el, az albérletet nem tudnám kifizetni. Édesapám lakása túl kicsi, nem jó 3 ember (én és a párom) számára. (A másik, valójában az az én lakásom, de Apa nem tudna hova menni, ha én kvázi visszajönnek, természetesen sosem raknam ki, kicsit bonyolult, tudom).


Születésnapom volt pár napja. Ilyen és ehhez hasonló üzeneteket próbált közvetíteni: itt az idő, hogy az ember eldöntse hol él és kikkel veszi magát körbe. Meg kell választani az oldalt stb. Az én koromban már nem lehet megbocsátani, ha valaki rosszul választ, mit nevez otthonának.


Mindig is tudtam, hogy ő osfideszes stb. Nem szívesen kérdez a kinti életemrol, mert nyilván neki ez a romló nyugat, jól tudom miket irogatnak nyugatrol, kb tudom milyen véleménnyel van stb. (Szóval nem tudja behatóan hol élek, mivel telnek a napjaim) Azt hiszi többek között, hogy rosszul élek stb. (Egyébiránt még sosem látogatott meg, ami nagy szivfajdalmam.... Én járok haza.) Egyszerűen nem lehet vele megértetni, hogy jól érzem magam kint stb. Nyilván, ha minden jó lenne, akkor nem hagytam volna el az országot stb.


Azok válaszára lennék kíváncsi, akik jártak már az én cipomben és valahogy feloldották e már azt a kommunikációs akadályt.

Sajnos tényekkel nem tudtam magam megvédeni, mert abszolút falakba utkozok. Általában a válasz: "ilyen nem létezik, ez hazugság" és társai.

Eléggé el vagyok keseredve. Meg fog valaha puhulni? Vagy most már örökre sajat idologiajanak rabja lesz?

Én tiszteletben tartom azt, amit gondol, de amikor hazugnak neveznek, vagy ilyen döntés elé akarnak kényszeríteni, az nagyon tud fájni.



2022. szept. 23. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem fog változni a dolog sőt ahogy öregszik egyre hlyébb lesz már bocs tudom hogy apukád de nem normális.Fideszessel sose vitatkozz mert nem érti amit mondassz.Hagyd a fenébe és ne beszélj akkor az életedről és gyere minél ritkábban haza.Sajnos mást nem tudsz tenni mert reménytelen esetek hidd el.
2022. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ő itt, te ott, évi párszori találkozás nem okozhat olyan nagy problémát. Nem kell mindenből gondot gyártani. Ehelyett inkább próbáld meg a túl cirkalmas fogalmazásodat egyszerűsíteni. Kicsit mindent túlbonyolítasz.
2022. szept. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szépen leirták már. Viszont a Te életed ott van már kint, Ő pedig úgysem változik meg, csak ahogy öregszik, még rosszabb lesz. Engedd el.
2022. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá a dolgot.
2022. szept. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Mikor mentél ki?

A barátnőd hol él?

2022. szept. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ő az a korosztály, hogy amit a fejébe vesz, az úgy van.


(Amúgy vagy használj ékezetet vagy ne, mert rendesen gondolkoztam néhány mondatnál, mi van... osfideszes pl, gondolkodtam, mégis mi az...)

2022. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt remélem, hogy pénzt nem küldesz neki. Maximum ha kér. Amúgy én kivinném pár napra, esetleg ha tud segíteni, vagy nem hátrál benneteket, akár hosszabb időre is. Remélhetőleg egy kicsit kinyílna a szeme. Ha nem, akkor kerek perec megmondani neki, hogy nem te vagy a hülye, nem te hazudsz össze vissza, és ha az idióta tv-nek inkább hisz, mint neked, akkor az már az ő szégyene.
2022. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Ennek semmi köze ahhogy hogy Fideszes, hiszen mindenki tudja hogy nyugaton sokkal jobb fizetések vannak. Apád gyszerűen képtelen az alkalmazkodasra, csőlátása van. Nem hiszem hogy ezt a tulajdonságát meg tudod változtatni. Sőt ez korral és attól hogy egyedül él még rosszabb lesz. Jó lenne ha kimenne pl egy hétre hogy lássa hogy milyen ott az élet.
2022. szept. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Apád pont olyan ostoba felfogású, mint az enyém. Az enyém nem fideszes, de nagyon kiborító dolgokban hisz. Én Ausztriába költöztem kb 4 éve, azóta most voltam először otthon és nekem is kellett a döglődő nyugat sztorikat hallgatni, meg a menjek haza, mégha munkanélküli is leszek. No comment... Én a kommunikációs akadályokat úgy szoktam megoldani, hogy majd négyévente 3-4 napra hazalátogatok és nem érdekel a véleménye.
2022. szept. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!