Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok milyen apám és...

Mit gondoltok milyen apám és köztem a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Egy kicsit mindig féltem tőle, ha egy légtérbe vagyunk összeszorul a gyomrom, néha próbál kedves lenni 2-3 mondat erejéig, de az idő nagyrészében(ha hozzámszól nagyon csúnya dolgokat tud a fejemhez vágni). Sajnos megszorultam anyagilag(mióta kijártam a sulit, nem kértem tőlük pénzt), néha hazajöttem egyetemről, akkor adtak kaját és szállást. Most rájuk vagyok utalva, haza kellett költözzek és ha nem megyek el dolgozni(ami tanulás mellett most lehetetlen) akkor kölcsön kell kérjek havi 25.000 forintot tőlük. Nagyon nem teszem szívesen, folyton az a mondat jár a fejembe, amit mondott nekem még kisebb koromban: ,, Ha te nem lennél lenne pénzem dögibe." Mindenről be kell nekik számoljak, szörnyű előző tanéven vagyok túl, nagyon nem voltam jól sem fizikailag sem lelkileg. Fogalmam sincs hogy fogom folytatni, van elmaradt vizsgám is(nem akarok velük beszélni erről, mert nem segítenek csak lesajnálnak, magukat még jobban). A múltkor behívtak beszélgetni, hogy mondjam el, hogy mi hogy lesz a következő tanévben, mikor költözök, mikor leszek ott és hogy legyek szíves mondjak nekik több mindent.(Általában ha mondok valamit, akkor az le van hurrogva vagy elmondják, hogy miért nem fog sikerülni). Apám elkezdett ordítani, hogy soha nem beszélek semmit, nyissam ki a számat, és azt mondta, hogy lehet nem szeretm itt meg, hogy parancsolnak, de majd meglátom, ha kikapok egy olyan férjet jövök én még ide sírva(erre felálltam és kimentem) és azt ordította utánam, hogy akkor menjek az anyám picsájába, anyám meg csak annyit mondott, hogy ő róla ne beszéljen így. Azt érzem, hogy sosem voltam támogatva, testileg megkaptam a legszükségesebbeket, de lelkileg nem. Túlreagálom ezt? Zavar, hogy nem hagyták soha, hogy önállósodjak, közben meg nem érezhetem magam felnőttnek, mert rájuk vagyok utalva. Nem érzem azt, hogy valaha is jó apa lett volna.

#szülőkapcsolat
2022. szept. 22. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Apád tipikusan egy zsarnok, uralkodó mérgező szülő. Anyád sem lehet különb ha ezt hagyja szó nélkül. Mondanám, hogy költözz amilyen gyorsan csak lehet, és vissza se nézz, de jelen helyzetben ez nem ilyen egyszerű. Szóval a kapcsolatotok egyértelműen nem jó.

Azért én rákérdeznék, hogy mégis mi a francért csináltak gyereket, ha utána meg így szívatják?

2022. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly miből éltél? Most miért nem tudsz abból?

Azt javaslom, hogy menj at levelezőre, dolgozz és költözz vissza. Szakítsd meg velül a kapcsolatot, mert ki fognak csinálni.

2022. szept. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pocsék.
2022. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy reagálod túl. Apád nem tudom, minek csinált egyáltalán gyereket, ha csak anyagi teher meg nyűg vagytok, akiket le kell ordítani.

Amint tudsz, költözz el. Minél messzebbre innen.

2022. szept. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
nem túl jó.
2022. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!