Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom a bíróságravinni...

Hogyan tudom a bíróságravinni az ügyet, hogy a kapcsolat köztem és az exem között ne durvuljon el és a gyerek se érezzen belőle semmit?

Figyelt kérdés

7 éves a gyerkőcöm, az apjával nem voltunk házasok, de igazából még együtt se éltünk, 4 évig se veled-se nélküled kapcsolat volt. sosem segített semmiben, össze vissza hazudozott és iszonyat megbízhatatlan. sajnos ezekre csak későn jöttem rá, hiába mondták körülöttem. egy házaságból már van egy kamasz gyerekem, nem kartam, hogy a 2. is csonka családban nőjjön fel.

de megléptem,teljes új életet kezdtünk hárman lassan 4éve. a kicsi nagyon apás, apa viszont szart a ferjére. én könyörögtem, sírtam enki a telefonba, hogy foglalkozzon már szerencsétlen gyerekkel,mert a szívem szakadmeg,hogy látom,menniyre hiányolja az apját. mondtam,hogya gytartásra sem tartok igényt, csak vigye a gyereket.

sokáig elhúzodott harc után elértem, hogy 2 hetente elviszi, 20ezret ad gyt-ást.azon felül semmit nem vesz nei. ha megy, akkor nekem kell pakolnom hétvégére mindent. fogkefétől kezdve hajgumiig mindent. de már nem érdekel, szó nélkül megteszem. de nyárra se naptej semmi nincs nála, mindent én pakolok, volt hogy kettőt vettem, hogy ott is legyen,mert nem mindig kerülnek vissza a dolgok amiket küldök. ha péntek 5 órát mond, akkor az általába sose5 óra.vagy 2 vagy este7. sosem tudok tervezni. vasárnap már1kor itthon van a gyerek.pedig mondani szoktam, hogy nemérek rá, majd 4-5 után hozza csak. erre rám ír délbe hogy elindultak. ha nem vagoyk otthon beviszi anyukámhoz...de msot könyörgöm, mi köze van anyumnak ahhoz, hogy ő megint nem tartja be amit megbeszéltünk. ez általába 10 alkalomból 9x fordul elő, hogy nem a megbeszéltek alapján hoza.ezért mindig nekem kell ugranom, változtatnom a programokon. hameg nem tudja bevinni anyumhoz meg haza hozni, akkor elmennek egy haverhoz, ahol a gyerek nem szeret lenni. 60 km-el lakik tőlem, ezért próbálja összekötni a kellemest a hasznossal és ha neki a városba van dolga, akkor leszarja én mit mondok. ha nkei 3ra kell menni, akkor 1re haza hozzaa gyereket, holott én 5 orát mondtam. nem hiszem el, hogy nem tud 2 hetente 2 napot teljesen rá figyelni, és úgyalakítani a dolgokat. ha neki programja van vagy jó idő akkor inkább motorozni megy és azt hazudja,hogy dolgozik. tehát ilyen miatt is képeslemondani a gyerekkel a hétvégét. munka ürüggyel.

egy évben egyszer talán vesz neki egycipőt, de azt is úgy hogy könyörögnöm kell neki, hogy én már most felöltöztettem teljesen pl nyárra,akkor vegyen már neki legalább egy db szandált. azt is úgy vett most neki, hogy a gyerek kapott pénzt a mamától, és abból vett neki cipőt :( minden nagyobb kiadást elvileg közösen fizetünk. de igazából neki a nagyobb kiadásaz fejenként 3-4 ezer ft. akkor ide adja.de ez is talán évente 2x említem meg neki. egy hónapja szóltam neki, hogymenni akar a gyerek táborba,de csak akkor tudom elengedni, ha a felét fizeti (20-20 ezer). mondta természetesen, írassam nyugodtan, ide fogja adni. beírattam, kérem a pénzt már hetek óta. azt mondta majd ide adja, de nkei most másra kell a pénz. na itt szakadt el a cérna,és elgem van az egésből. mindig én voltam a jófej, a jóindulatos, mindig én engedtem, és mind a gyerek kedvéért. most már nagyon elegem van.

aközösen kívül van még 4 másik gyereke az előző házaságából. és mindig azt mondja, hogy őket IS kell segíteni. ez mind szép és jó lenne, de ismerem nagyon jól. ő soha nem adott semmit a gyt-on kivűl az exnek.agyerekeknek pl sose töltötte fel a telefonjukat. ha szülinapjuk volt mindig azt nézte, hogy jön ki olcsobban. mikor el akartam menni mindenkivel együtt állatkertbe, azt mondta, nehogy már ő fizesse a másik négynek is a belépőt....tehát szart se segít egyiknek se. tudom,én akkor mit várok. csak idegesít, hogy mindig panaszkodik meg nyavajog, hogy nincs pénze. közben meg megcsinálta a motor jogsit, vett nagy motort és járja az országot állandoan túrázgat motorral. viszont ideje sosincs semmire, mert dolgozik, sok a meló. tehát össze vissza kamuzik mindig.

most ott tartok, hogy beadom a gyerektartás és a láthatást a bíróságon. jah és soha nem viszi el pl szünetbe a gyereket.pedig mindig kérdezi, mikor mehet apához sokat aludni oda? mindig engedném, sőt mondtam az apjának, hogy itt a nyári szünet vigye már el egy hétre legalább, vagy fürdőbe vagy nem tudom, mert igényli a gyerek. de nem...csak ígérget. megígérte neki, hogy elviszi állatkertbe. elvitte, de ott hagyta a többi gyerekével, ő meg ment csavarogni. utólag tudtam meg, mert a gyerek sírt, hogy apa nem ment velük. hazudik, kamuzik, borzalom.

viszont félek, hogy még jobban le fogja szarni a gyereket, mert berág rám, ha bíróságra megyek. sose egy rossz szót nem beszélek az apjáról. sőt,volt, hogy az a majom nem vett neki semmit névnapjára, ezért én vettem és mondtam a gyerekenek, hogy apa küldi. csak hogy ne kelljen mondani neki, hogy apa leszarja. nem akarom szenvedni látni a gyereket, annyira kis naiv még és tele van szeretettel, főleg az apja iránt. báregyszer biztos rá fog jönni milyen szaralak apuka.de mostmárkezd elgem lenni az egészből.

mi tévő legyek? :/


2020. jún. 26. 08:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek tartást meg fognak ítélni. De a láthatás apukának csak joga es nem kötelessége. Ha nem viszi akkor nem viszi.
2020. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
car ügy. én lehet, hogy nem erőltetném ezt az apukásdit. de persze téged is értelek, a kislányt pedig pláne
2020. jún. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Most ne haragudj, hogy ezt így kimondom, de nem értem, miért szültél ennek az embernek. Azt sem értem, akkor mit reméltél, azt meg pláne nem, hogy most mit vársz. Egyértelmű, hogy nem szereti a gyereket, nem akarta, nem érdekli őt. Ha van már négy másik, tudhattad, hogy ez lesz. A bíróság sem tudja láthatásra kötelezni, és nem is lenne benne köszönet. Csak a tartásdíj része végrehajtható ilyen szempontból.

A kicsit sem kellene hitegetni, meg ráerőltetni folyton, hogy aztán állandóan csalódjon. Nem hiszem el, hogy szerinted ez így a gyereknek jó.

2020. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%

Eloszor is egy jo valoperes ugyvedet keress es egy egyalkalmas tanacsadasert fizess neki (az olyan 20-as). O elmondja ez mennyire csipp csupp meg mire szamits.


Amugy ha birosag meghatarozza a gyerektartast es a lathatast is, akkor mindegy berag e vagy sem a gyt-t azt fizetnie kell, ha nem tudja fizetni met nincs semmi a szamlajan es nincs munkaltatoja se, akkor meg allam bacsi megelolegezi. Tehat legalabb a gyt fix es nem tud kibujni alola. Az osszeget meg aszerint szabjak meg, hogy egyreszt mennyi jovedelme van mennyi kiadasa gyereknek mennyi a koltsege. De van egy max hogy az o letet nem vezelyeztetheti a kiszabott osszeg. Azaz en vigyaznek nehogy aztan a most kisirt havi 20.000-nal veletlen kevesebbet kapj, mert miimalberre van bejelentve es a masik 4 utan is fizet valamennyit. De ezert KELL egy ugyved aki ert ezekhez!!! (Itt sajat tapasztalat es velemeny lehet, de mindenhol masmilyen a csaladbiro blabla).


Lathatas: leirasod alapjan apuka nem igazan akar a sajat gyerekevel foglalkozni. Ezt ennel jobban egy birosagi vegzes se tudja rendezni. Akkor is ugyanugy hamarabb visszapasszolhatja vagy hiaba van neki egy hetre lehetosege nyaron elvinni, ha nem akarja nem viszi. Vagy miert is eroszakolnad? Hogy akkor keressen olyan megoldasokat a tudtod nelkul, hogy a szomszedasszonyra bizza vagy elviszi magaval kocsmazni vagy a haverokhoz a lakasba? Az sokkal rosszabb!

Orulj neki, hogy ennyit elertel es ha kisse kiszamithatatlanul is de a gyerekkel idot tolt. Ha nagyobb lesz a lanyod (a hajgumibol gondolom:-)), akkor majd lehet tobb mindent tud vele kezdeni es akkor jobban elviszi. Gyereked cuccai. Nalunk szep papirok vannak en is ey joindulatu birka vagyok, de ugyanugy elkuldok dolgokat e nem kerulnek vissza. Mar tobb ruhatarnyi ruha vegezte valahol az exnel...o szinten nem vesz neki ruhat csak muszajbol. En rajottem az a legjobb,ha a gyerekemnek magyarazom mindig el, itt a kis taskad, ami benne van azt mind hozd is vissza. Naptejre ilyenkre a megoldas vegyel vagy tarts meg kisebb flakonokat (utazos min tusfurdo vagy vitaminos dobozka) es abban rakj oda egy kis adagnyit. Ha az elveszik hat elveszett a nagy flakonnal nalad még megvan es ujbol kuldhetsz egy kisebb adagnyit. De itt is a gyerekedet tanitsd meg hogy ezekre tanuljon meg vigyazni. Ugy nagyjabol 5-6 eves korban mar egesz jol fog menni neki. 7-8 evesen meg mar ahogy a suliban se hagyja bent a cuccait apjanal se fogja (ha szolsz neki ez az o felelossege). Masik lehetoseg veszel neki egy kis taskat vagy dobozkat egyszer beszerzel neki abba szappant naptejet fogkefet s fogkremet, fesut es hajgumikat es vigye el apjahoz tegye be egy helyre a furdoben ami az ove vagy mashova es attol kezdve te ilyeneket ne kuldozgess vele. Egy egesz doboznyi gyerek piperecucc azert nehezen veszi el még az exeknel is😀.

Lenyeg az ugyved.

2020. jún. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Minek csináltál egy ilyen majomnak gyereket?


Én a helyedben nem erőltetném, hogy vele legyen. Képzelem mennyire vigyázhat rá, ha ennyire leszarja.

2020. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de mit akarsz ettől a szar alaktól? Mi a fenének erőlteted, hogy vigye a gyereket? Most jobb?

Szakítsd meg vele a kapcsolatot, ne kérj gyerektartást éld és építsd fel az életed más férfivel. A gyereknek sem jó ez és neked sem akkor miért erőlteted?

2020. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Neked és a gyermekednek erre komolyan szüksége van? ezzel a cirkusszal csak a gyereked alatt vágod a fát, mert mire felnő egy lelki roncs lesz belőle.Már most is az. 20 ezer Ft-ért megéri, meg az évi 1 cipőért? Nekem nem érné meg. Nem csinálnék sem bírósági cirkuszt, sem semmit, hanem egyszerűen csendben fognám a gyereket, és eltűnnék vele. Új lakhely, új munka, új hely, és indítanám az életemet. Egyedül a gyerekekkel.Sosem tudna elérni többet, sem a gyereket.
2020. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonymousreview60 ***** válasza:
41%

1. Hajgumi, ergó lánygyerek. Majd, amikor már kellően érett lesz, és nem fog biztosan utálni, ha - sajnos kényszerűségből - csak kritikával illeted az apját, világosítsd fel őt, hogy a rózsaszín köd milyen következményekkel jár, és hogy ekkora hibát ne kövessen el.

2. Gyerektartásért perelhetsz, mert az a gyerek joga. A láthatás és a gyerekkel foglalkozás meg az apa joga, amivel nem köteles élni. Sajnos az apa egy "here", akire nincs ráhatásod. Ezt el kell engedned.

3. Az apa nélkül felnövésnek lesznek/lehetnek következményei (apakomplexus, sokkal engedetlenebb kamaszkor stb.) ezt terápiával tudod majd enyhíteni.

4. Sokat segít neki, ha lesz egy jó mostohaapja.

2020. jún. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
"Hogyan tudom a bíróságravinni az ügyet, hogy a kapcsolat köztem és az exem között ne durvuljon el és a gyerek se érezzen belőle semmit?" - sehogy Kérdező, de voltaképp mit akarsz a bíróságon elérni? Gyt-t így is fizet, ahogy írod, a gyerek-elhelyezésen se akartok változtatni, akkor mi a fenének a per?
2020. jún. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd, ami nem megy. Apának és embernek is kritikán aluli, csak saját magadat idegesíted vele és hiába váltál el, százszor több a gondod. Persze a gyerek....Neki nem fontos, így nincs értelme. Engedd el a dolgot. Add be a bíróságra a gyerektartás iránti igényedet, a többit felejtsd el, éld az életed.
2020. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!