Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom a bíróságravinni...

Hogyan tudom a bíróságravinni az ügyet, hogy a kapcsolat köztem és az exem között ne durvuljon el és a gyerek se érezzen belőle semmit?

Figyelt kérdés

7 éves a gyerkőcöm, az apjával nem voltunk házasok, de igazából még együtt se éltünk, 4 évig se veled-se nélküled kapcsolat volt. sosem segített semmiben, össze vissza hazudozott és iszonyat megbízhatatlan. sajnos ezekre csak későn jöttem rá, hiába mondták körülöttem. egy házaságból már van egy kamasz gyerekem, nem kartam, hogy a 2. is csonka családban nőjjön fel.

de megléptem,teljes új életet kezdtünk hárman lassan 4éve. a kicsi nagyon apás, apa viszont szart a ferjére. én könyörögtem, sírtam enki a telefonba, hogy foglalkozzon már szerencsétlen gyerekkel,mert a szívem szakadmeg,hogy látom,menniyre hiányolja az apját. mondtam,hogya gytartásra sem tartok igényt, csak vigye a gyereket.

sokáig elhúzodott harc után elértem, hogy 2 hetente elviszi, 20ezret ad gyt-ást.azon felül semmit nem vesz nei. ha megy, akkor nekem kell pakolnom hétvégére mindent. fogkefétől kezdve hajgumiig mindent. de már nem érdekel, szó nélkül megteszem. de nyárra se naptej semmi nincs nála, mindent én pakolok, volt hogy kettőt vettem, hogy ott is legyen,mert nem mindig kerülnek vissza a dolgok amiket küldök. ha péntek 5 órát mond, akkor az általába sose5 óra.vagy 2 vagy este7. sosem tudok tervezni. vasárnap már1kor itthon van a gyerek.pedig mondani szoktam, hogy nemérek rá, majd 4-5 után hozza csak. erre rám ír délbe hogy elindultak. ha nem vagoyk otthon beviszi anyukámhoz...de msot könyörgöm, mi köze van anyumnak ahhoz, hogy ő megint nem tartja be amit megbeszéltünk. ez általába 10 alkalomból 9x fordul elő, hogy nem a megbeszéltek alapján hoza.ezért mindig nekem kell ugranom, változtatnom a programokon. hameg nem tudja bevinni anyumhoz meg haza hozni, akkor elmennek egy haverhoz, ahol a gyerek nem szeret lenni. 60 km-el lakik tőlem, ezért próbálja összekötni a kellemest a hasznossal és ha neki a városba van dolga, akkor leszarja én mit mondok. ha nkei 3ra kell menni, akkor 1re haza hozzaa gyereket, holott én 5 orát mondtam. nem hiszem el, hogy nem tud 2 hetente 2 napot teljesen rá figyelni, és úgyalakítani a dolgokat. ha neki programja van vagy jó idő akkor inkább motorozni megy és azt hazudja,hogy dolgozik. tehát ilyen miatt is képeslemondani a gyerekkel a hétvégét. munka ürüggyel.

egy évben egyszer talán vesz neki egycipőt, de azt is úgy hogy könyörögnöm kell neki, hogy én már most felöltöztettem teljesen pl nyárra,akkor vegyen már neki legalább egy db szandált. azt is úgy vett most neki, hogy a gyerek kapott pénzt a mamától, és abból vett neki cipőt :( minden nagyobb kiadást elvileg közösen fizetünk. de igazából neki a nagyobb kiadásaz fejenként 3-4 ezer ft. akkor ide adja.de ez is talán évente 2x említem meg neki. egy hónapja szóltam neki, hogymenni akar a gyerek táborba,de csak akkor tudom elengedni, ha a felét fizeti (20-20 ezer). mondta természetesen, írassam nyugodtan, ide fogja adni. beírattam, kérem a pénzt már hetek óta. azt mondta majd ide adja, de nkei most másra kell a pénz. na itt szakadt el a cérna,és elgem van az egésből. mindig én voltam a jófej, a jóindulatos, mindig én engedtem, és mind a gyerek kedvéért. most már nagyon elegem van.

aközösen kívül van még 4 másik gyereke az előző házaságából. és mindig azt mondja, hogy őket IS kell segíteni. ez mind szép és jó lenne, de ismerem nagyon jól. ő soha nem adott semmit a gyt-on kivűl az exnek.agyerekeknek pl sose töltötte fel a telefonjukat. ha szülinapjuk volt mindig azt nézte, hogy jön ki olcsobban. mikor el akartam menni mindenkivel együtt állatkertbe, azt mondta, nehogy már ő fizesse a másik négynek is a belépőt....tehát szart se segít egyiknek se. tudom,én akkor mit várok. csak idegesít, hogy mindig panaszkodik meg nyavajog, hogy nincs pénze. közben meg megcsinálta a motor jogsit, vett nagy motort és járja az országot állandoan túrázgat motorral. viszont ideje sosincs semmire, mert dolgozik, sok a meló. tehát össze vissza kamuzik mindig.

most ott tartok, hogy beadom a gyerektartás és a láthatást a bíróságon. jah és soha nem viszi el pl szünetbe a gyereket.pedig mindig kérdezi, mikor mehet apához sokat aludni oda? mindig engedném, sőt mondtam az apjának, hogy itt a nyári szünet vigye már el egy hétre legalább, vagy fürdőbe vagy nem tudom, mert igényli a gyerek. de nem...csak ígérget. megígérte neki, hogy elviszi állatkertbe. elvitte, de ott hagyta a többi gyerekével, ő meg ment csavarogni. utólag tudtam meg, mert a gyerek sírt, hogy apa nem ment velük. hazudik, kamuzik, borzalom.

viszont félek, hogy még jobban le fogja szarni a gyereket, mert berág rám, ha bíróságra megyek. sose egy rossz szót nem beszélek az apjáról. sőt,volt, hogy az a majom nem vett neki semmit névnapjára, ezért én vettem és mondtam a gyerekenek, hogy apa küldi. csak hogy ne kelljen mondani neki, hogy apa leszarja. nem akarom szenvedni látni a gyereket, annyira kis naiv még és tele van szeretettel, főleg az apja iránt. báregyszer biztos rá fog jönni milyen szaralak apuka.de mostmárkezd elgem lenni az egészből.

mi tévő legyek? :/


2020. jún. 26. 08:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvasom végig ezt az ömlengést, túl hosszú. Nyuszika: 2 gyerek után nem értene már felfogni, hogy nem szülünk olyannak, aki nem akar gyereket tőled, meg úgy egyáltalán semmit. Ennyi eszed lehetne, de láthatóan nincs. Itt a végén 10 gyerek lesz 10 apától, és ugyanúgy fogsz jajgatni. Neked köszönheti a gyerek ezt a helyzetet, mivel annyi eszed volt csak, hogy így akartad megfogni a pasast. Pedig ez a világtörténelem során még soha senkinek sem sikerült, jé, neked sem, milyen meglepő. Legközelebb akkor potyogtass, ha már feleségül vettek!
2020. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
ártana
2020. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a pasi nem is akarta a gyereket. Sok eszed volt..
2020. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
4 gyereke volt már a pasinak valahol, de te is szültél neki egyet. Látod, hogy a másik 4-et se támogatja és foglalkotik velük, min csodálkozol? Ad be víróságra, ítéljék meg a gyerektartást, viszont, ha akarja elviszi, ha akarja nem, erre nem lehet kötelezni. Tudom, hogy rossz nézni a gyereked rossz kedvét emiatt, de valamit nem lehet erőltetni. Ne hívogasd a pasit, ne könyörögj neki. A lányod most már abban a korban lesz, hogy úgyis rájön milyen ember is az apja.
2020. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

nem akartam ennyire bele menni, de akkor már az itt okoskodóknak akik azt hiszik én akartam így megtartani a pasit...amúgy titeket elhagyott a párotok egy harmafdikért, vagy miért kell így támadni? pont ellenkezőleg volt. nem akartam gyereket. nekem elég volt az egy, meg neki a 4. egyáltalán nem akartam gyereket. amiért ilyen bunkó volt el is akartam hagyni többször, sok vita volt emiatt. se veled se nélküled kapcsolat volt. ha jóba voltunk akkor minden remek volt. akkor még nem tudtam, hogy ez színjáték volt tőle. gyógyszert szedtem, viszont egy beavatkozás miatt nem szedhettem hónapokig, ezért óvszerrel védekeztünk. és ő ezt kihasználva kilyukasztotta azt. ezt útólag elmondta, mert így akart magáhozláncolni. tehát pont az ellenkezője. persze mikor megtudtam,hogy terhes vagyok,szóba se jöhetett, hogy elvetessem. nagy húzás volt tőle, de már nem bánom, mert van egy csodaszép kislányom tőle.

nem jár kocsmába, nem iszik, nem veszélyeztet gyereket (szerintem). azért mégis ott van mögötte 4 gyerek felnevelése. csak amiket csinál úgyérzem, hogy nekem szól, hogy ezzel bántson, mert tudja, mennyire rajongok én is a gyerekért. 2 naponta telefonálnak egymással. csak egyszerüen szeretném,ha a gyerek szempontjait nézné,neki mire van szüksége. igen is szüksége van az apjára. és én fogok is harcolni vele addig, amig a gyerek nem fogja felmagától, hogy mivan. a gytartás meg láthatás miatt meg azért akarok bírósághoz fordulni, mert a pénzt mindig későn vagy több részletbe kapom meg (tudom más megse kapja), deén számítok rá és sosincs semmi úgy. a láthatás meg azért, hogy legyen lepapírozva. bár én teljesen rugalmasan kezeltem idáig is a dolgokat.

de talán csak tanácstalan vagyok és kétségbe esve kicsit már :(

2020. jún. 26. 11:21
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Neked valami mentàlis problémàd van... Ez a sztori tuti kamu.

De ha mégsem... Akkor el kellett volna vetetni, nem akartad, mert hajjj de csodaszép.. Akkor ne sírjon a szád, edd meg amit főztél

2020. jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
15 Látható, hogy nem hogy nem tanulsz a hibáidból, és nem volt elég neked az eddigi fájdalom, csak fújod a magadét, még akkor is ha a környezeted atomjaira hullik, a gyereked meg hánykolódik. Neked biztos megéri, más anyának nem érné meg.
2020. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, én is megtartottam volna, de azzal a tudattal, hogy nekem egyedül kell felnevelnem segítség nélkül.

Én a helyedben hagynám a bíróságot. A gyk-t amíg megkapod (megha késve több részletben is) nem számolnam bele a költségvetésbe csak örülnek neki mint plusz ajándék pénznek.

A lathatast pedig pont a gyerek érdekében nem eroltetnem. Csak jobb neki ha távol van tőle.

2020. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a gumi kiszurást sosem értettem.. ha eg óvszer lyukas az reped vagyis folyik ki minden... nincs nő aki ne venné észre, hogy minden benne landolt és nem a gumiban...

+ kivétel után mi pl. Mindig ellenőrizuk...ok a pasinak nem volt érdeke de neked?

2020. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
87%

"ő ezt kihasználva kilyukasztotta azt. ezt útólag elmondta, mert így akart magáhozláncolni."


Persze. :D Na, innentől tuti, hogy kamu az egész.

2020. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!