Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám lehet megcsalja anyámat....

Apám lehet megcsalja anyámat. Mit tehetnék fiukként, hogy kiderüljön?

Figyelt kérdés
Anya félésből nem akar utána nézni, pedig van rá utaló jel. Ezekrők inkább nem beszélnék és ne írjátok kérlek azt, hogy de akkor nem tudunk tanácsot adni, hogy kutakodj, inkább általánosságban kérdem és kérek tanácsot. Én mit tehetnék? [20/F]

2022. júl. 13. 02:00
1 2 3 4 5 6
 51/56 A kérdező kommentje:
Sok válasz érkezett, nem tudok mindenre külön reagálni. Anyám nem manipulál ellene, nem beszéltem egyikükkel sem a dologról. Anyám csak mutatott egy hónapja egy képet, a nyaralónkon készült és egy női ruha volt rajta, azt kérdezte, ez barátnőmé-e, ismerősömé-e, de nem és még sosem láttam. Apám szokott feljárni a nyaralóra egyedül, nem szokott indokot adni rá csak kikapcsolódni hétvégékre. Nem tudom azóta ők mit beszéltek. Azért gondolom, hogy anya fél a komfrontációtól, mert semmi nyomát nem láttam annak, hogy bármit is próbáltak volna beszélni vagy oldani (máskor pedig nem bánják, ha előttem kell veszekedniük.) Minden más csalásra utaló okot én magam vettem észre, és igen, anélkül, hogy kutakodtam volna vagy megerőltettem volna magam. Értem hogy azt írjátok, hogy ne avatkozzak bele, de azért nem fogom befogni a szemem, semmi nem kötelez meghasonulni apámért és játszani a vakot, csak hogy csalhassa boldogan anyámat. Anya a kép óta amúgyis teljesen kivan, még ha nem is mondd semmit, látszik rajta, hogy annyira letargiában van, hogy az már rámegy arra is, hogy rólam és a testvéreimről rendesen foglalkozni tudjom. Apám amúgy se törődött velünk ezelőtt és most sem törődik, nem értem, miért kellene nekem nem foglalkozni ezzel amikor igenis nagyban érint, ezelőtt legalább megvoltam anyával de most már apa elfordulása anyámat is tönkreteszi annyira, hogy még őt is elvesztem. Azért egy gyereknek nem önző elvárni a szüleitől, hogy legalább az egyik foglalkozni tudjon vele, nem? De apám mindkét opciót ellehetetleníti.
2022. júl. 13. 19:50
 52/56 anonim ***** válasza:
87%

"Azért egy gyereknek nem önző elvárni a szüleitől, hogy legalább az egyik foglalkozni tudjon vele, nem? "


Húszévesen NEKED kellene foglalkozni anyáddal, és nem elvárni, hogy ügyürü-bügyürü-dédelgessen.


Ha annyira zavar a helyzet, akkor keress egy csendes pillanatot, és kérdezd meg anyukádat, hogy mi bántja, mert utóbbi időben szomorúnak látod. Ha megnnyilik, és beszél veled erről, akkor a beszélgetéstől függően biztosítsd a támogatásodról, és anyukáddal KÖZÖSEN tervezzétek meg a továbbiakat. De semmi esetre se kövesd apádat, vagy nézz bele a telefonjába, mert az a legnagyobb bunkóság - te se lennél boldog fordított esetben, még akkor sem, ha ártatlan lennél.

Anyukádnak nyilván egy hatalmas törés lenne egy válás, és a vagyonmegosztás (ház, nyaraló) sem egyszerű. Ha elválnának a szüleid, neked és a testvéreidnek (hány évesek?) is nehezebb lenne az élet, szerintem anyukád mindezeket a dolgokat mérlegeli.

2022. júl. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
86%

Megértem, hogy megvisel téged érzelmileg, amiről írtál, és foglalkoztat, hogy igaz-e.


De nem véletlenül tanácsolják terapeuták hasonló helyzetekre azt, hogy a gyerek - akárhány éves is - ne nyomozzon, kutakodjon, konfrontálódjon olyan kérdésben, ami a szülei privát szférája.


Főleg így nem tartanám jó ötletnek, hogy Anyukád eleve sejt valamit, tehát a beavatkozásoddal nem attól óvnád meg, hogy mit sem sejtve, jóhiszeműen asszisztáljon ahhoz, hogy megcsalja a férje, hanem azt a lehetőséget vennéd el tőle, hogy a saját pszichés megküzdő képességének, lelki állóképességének megfelelően a maga módján, a maga tempójában derítse ki az igazságot, dolgozza fel, ha van mit, és döntsön ennek megfelelően arról, hogy van-e közös jövője az apukáddal, vagy sem, és ha nem, akkor hogyan tovább.


Ez mindenképpen egy krízishelyzet a számára, amiben nem biztos, hogy az események hirtelen felpörgetése akár az ő, akár a család bármelyik tagja számára jobb, mint ha Anyukád dönt a továbbiakban arról, hogy hogyan kezeli ezt a helyzetet.


A környezetemben két hasonló eset volt, amikor - egyikben kamasz, a másikban fiatal felnőtt - szembesítette egyik szülőjét házastársi hűtlenséggel.


Mindkét esetben olyan következményeket vont maga után, hogy megbánták utólag. Egyikben ráadásul sajnos visszafordíthatatlan, jóvá nem tehető tragédiába torkollott másfél éven belül, ami élete hátralévő részében hatalmas lelki teher annak, aki önmagát okolja, tartja felelősnek érte, miközben nyilván a jó szándék vezette annak idején, amikor azt választotta, hogy nem hallgat, hanem kitálal.


Felnőtt vagy, a te döntésed. Ha egy kicsit is bizonytalan vagy olyan tekintetben, hogy mi lenne a leghelyesebb döntés, és nyitott vagy erre, szerintem érdemes lenne egy pszichológust felkeresned, és meghallgatni a tanácsát, álláspontját, hátha segít más nézőpontból (is) ránézni erre a kérdésre. Akkor még mindig dönthetsz úgy, hogy nem fogadod meg a tanácsát, és teszed azt, amit te jónak látsz, helyesnek ítélsz ebben a helyzetben.

2022. júl. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél kotont az apádnak, talán észreveszi magát.
2022. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám csalta szerintem egy időben. Nem mertem lépni, de azóta is bennem van. Lehet jobb lett volna, így most az én lelkiismeretem sem tiszta azóta .. Nagyon nehéz ügy, az biztos.
2022. júl. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
0%
Most miért sajnálod azt a kis örömöt is az apádtól?
2022. júl. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!