Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne finoman beadagoln...

Hogy lehetne finoman beadagolni otthon, hogy a saját nememhez vonzódom?

Figyelt kérdés

A szüleim együtt élnek, de igazából apuval a kapcsolat anyu részéről is olyan, mintha csak egy random lakótárs lenne.(Hosszabba az egyéb családi problémákba nem mennék bele.) Még én is itthon élek, következő tanévben megyek egyetemre, de igyekszem minél hamarabb függetlenedni. Belátható időt nem tudok mondani, amikor már biztos, hogy ne kelljen az anyagiak miatt aggódni.

Egyik szülőm sem túl toleráns a mássággal, apu kiskoromban rendszeresen szidta a "bzikat", mostanában már annyira nem, vagy hát nem igazán beszélünk, szóval nem tudom. Anyu azóta szidja őket időnként, amióta már úgy érzi, hogy lehet káromkodni előttem. Néha olyan az elmúlt nagyjából öt évben, mintha sejtené, hogy van valami velem, olyankor undorodva megjegyzéseket tesz, hogy ugye nem akarok nemet váltani, ne legyek "bzi", mert gusztustalan, csak döntés kérdése, és ha meghoznám ezt a döntést, akkor tuti csak azért, mert én tudom, hogy ez neki nem tetszene.

Viszont 10 éve egyre világosabbá kezdett válni számomra, hogy itt valami nem stimmel, és lassan hét éve, hogy ezt magam előtt be is mertem vállalni, ugyanis akkor tudtam meg, hogy mi is ez az érzés.

És mindannak ellenére, hogy rossz a kapcsolatom a szülőkkel, én szeretném elmondani. Egyszerűen annyi az ok, hogy így nem tudok tartós párkapcsolatot kialakítabi, mert necces, hogy hol vállalhatom fel a párom, és egyszer ez mindig válságot okoz, minden kapcsolatom így járt. Ráadásul egyre idősebb vagyok, és már bőven gyanús, hogy miért nem volt párom, vagy legalábbis valaki, akiről áradozok. Arra jutottam, hogy finoman elkezdem most adagolni a helyzetet, csak nem tudom, hogyan. Ha rögtön azzal kezdem, hogy van párom, akkor az lenne a reakció, hogy ő vitt bele. Ha nem említek kapcsolatot, akkor az lesz, hogy nem tudhatom, vagy direkt csak azért döntöttem így, hogy őket idegesítsem.


A megoldásokat keresem. Nem kérem, hogy bárki is elküldjön szakemberhez, hogy kezeltessem magam. Nem kérem azt a választ, hogy semmi közük hozzá, ezt nem lehet így kezelni, amennyiben nem szeretném megszakítani a kapcsolatot, márpedig ez nem áll szándékomban. Nem kérek a szüleim szidalmazásából sem, ez nem visz előre. Azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet adagolni a témát finoman, főleg anyu felé. Eddig folyamatosan falakba ütköztem a véletlen olyan tartalmakat (aktuális hírek, sorozat meleg szereplővel, ilyenek, szigorúan a nem kompromittáló elemekre szorítkozva) mutatok megoldással, mert mindig vita lett belőle, aztán mosolyszünet. És az még fel se merült, hogy én...

Mit gondoltok, hogyan lehet szép lassan adagolni a témát?


2022. febr. 17. 19:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
75%
Lehetnek elégedett időszakok az életben az ember kamaszkorában is...
2022. febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 A kérdező kommentje:
#68 De semmiképpen nem lehetsz 14 éves kamasz, mert akkor bannoltak volna az oldalról értsd már meg. Én is ezt írtam neked korábban, hiába mantrázod a saját bullshitedet.
2022. febr. 18. 19:53
 73/82 anonim válasza:
38%
Szerintem ne mond el. Lehet hogy sejtik rólad sőt biztosan, de amég nem mondod te ki a saját szádból nekik, addig az csak gyanakvás. Ha külön élsz és nem függsz tőlük más dolog, de addig rengeteg bajt és fejfájást csinálnál csak magadnak. Senkinek nem kell tudnia a nemi életedről. Gondolni meg mindenki azt gondol amit akar!
2022. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 A kérdező kommentje:

#73 Én meg mondtam, hogy nem megoldás, ha nem mondom el. Egy párkapcsolatba nem fér bele az, hogy beláthatatlan ideig titkolja az ember a párját. Az összes kapcsolatom erre ment rá. Most akkor ne legyen fene tudja mennyi ideig párom, mert amint elég komoly lenne elcsesződik az egész a titkolózás miatt?

Egyébként ha hetero lennék sem a nemi életembe avatnám be a szüleimet, ha beszélek a páromról. Vagy ha most neked odaáll a gyereked, aki hetero hogy xy-nal összeköltöik/házasodik/gyereket vállal/bármi egyéb nyilvánosan vállalható, mert régóta együtt vannak, akkor is az a reakció, hogy minek mondta el, mert neked semmi közöd a szexuális életéhez? Gondolom nem...


Nem az a kérdésem, hogy elmondjam-e, mert erre egészen biztos, hogy sor kell kerüljön. Az a kérdés, hogy hogyan lehet ezt úgy előkészíteni, hogy kissebb legyen a sokk.

Nem úgy akarom a problémát kezelni, hogy görgetem magam előtt, mint a szkarabeusz bogár a trágya galacsint.

2022. febr. 19. 10:33
 75/82 anonim ***** válasza:
25%
Hát, pedig azt csinálod...
2022. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
80%

Mégegyszer leírom, hogy áruljátok már el, hogy mi az a nemi élet és hogy miben különbözik egy heteroszexuális házasságtól? Nem tudom, de a tekintélyelvűség tényleg agyára ment az itteni kommentelőknek és kérdezőknek, (tisztelet a kivételnek)?


Elmondom mi a nemi élet, a nemi élet, az hogy a szüleidnek arról beszélnél, hogy stopper órával lemérted, hogy hány órán át dugtad és milyen pózban az alkalmni vagy tartós partneredet, és hogy milyen pózban, vagy hogy volt-e orális szex, vagy leköpés, kinek mire van igénye. Erről nyilvánvalóan nem igazán beszél senki se, pláne a családjával nem beszéli meg ezt, max pszichológusa vagy orvosa előtt, hogy ha ilyen jellegű probléma miatt keresi fel a páciens az orvosát.


A szerelmi életről való beszélgetés, viszont egészen más. Szerintem normális esetben ha felnő a gyermek, akkor is jó viszonyban marad a szüleivel, és azért szeretnék tudni, hogy a főiskola-egyetem vagy szakma tanulás után, magánéletében is révbe ér a gyermekük, és hogy legalább olyan boldog és kiegyensúlyozott élete lesz, mint az ő idejükben volt.


Én leírtam, hogy mi nálunk pl bár én meleg vagyok, de olyan szerencsés közegben élhettem, hogy 12 éves koromig, három generáció egy fedél alatt élt, ugyanis addig élt velünk az én szépkort megélt anyai nagyapám, aztán 15 évesen meghalt az édesapám, és onnantól kezdve félárva lettem.


Az anyám egyik partnerét se rejtette el a szülei elől, hanem bemutatta, igaz mondjuk nem feküdt le velük, de mindenképpen bemutatta az aktuális pár jelöltjét a szüleinek. Volt egy időszak mikor édesapámmal összeházasodott, hogy külön éltek a szüleitől, hol albérletben, hol önálló házban, aztán amikor már pl engem mint negyedik szülött gyereket nem kellett a szoros anya-fia kapcsolatban tartani, plusz nagyapámnak is lett balesete, plusz nagyanyámnál rákot diagnosztizáltak, akkor a nagyszüleim oda költöztek hozzánk a 3 szobás panelbe, és úgy éltünk, hogy egyik szobában a fiúk, másikban nagyszüleim, és szüleim harmadikban... és harmonikus volt, még annak ellenére is, hogy nagyanyám 3 éves koromban elhunyt.


Viszont nyilvánvalóan arról anyám se beszélt a szüleinek, hogy apámmal, hogy és milyen pózban és mennyit szexelnek. Apám anyja is annyit kérdezett anyámtól, még a házasságuk után, mikor eljöttek a másik nagyapámmal anyám szülőfalujába, hogy hát szeret-e az én fiam csókolozni, de ezt úgy kérdezte meg, hogy nem gond-e hogy ilyet kérdezhet. Mert hát az apai nagyapám nem szeretett... Egyedül ez volt...


Egyébként meg azt is elmondhatom, hogy néztem annó a meleg férfiak-hideg diktatúrák sorozatot és olvastam is az interjú kötetet, ami a filmhez kapcsolódva megjelent, nos ott is elhangzott egy eset, hogy az első meleg kulturális lapot indító szerkesztő pár idősebb tagja, magához vette az apját, de az apjának sose mondták el, hogy milyen kapcsolat van köztük, holott nyilvánvaló volt,hiszen ott voltak a lapszámok az asztalon, ott voltak a szerkesztői megbeszélések, ők egy nagy francia ágyon aludtak.


Ennek ellenére pl mikor az apja ütött kopott edényét kellett kidobni, akkor nem merte megkérdezni a párja az após pajtást, hogy mit kezdjen ezzel az edénnyel, mert nem történt meg a hivatalos kibeszélése ennek a kapcsolatnak, vagy az olyan jellegű bemutatás, hogy igen ő Pista, a párom és mi melegek vagyunk és mi szeretjük egymást, úgy mint a Jani és a Kati..


Én nyilvánvalón elmondtam jó ideje otthon anyámnak,hogy meleg vagyok, kiakadt, de mára megbékélt vele, és tudjátok, ha 30 éves koromra végre megtalálnám a párom, akkor karácsonykor, biztosan neki is venne ajándékot és őt is befogadná a családi ünnepi asztalhoz... és nem kellene kamu történetek kitalálnom, hogy ó ő csak egy jó haver és hát távol él a családjától, és hogy hát be kell fogadni szenteste a magányosokat, és hogy ezért van itt ő karácsonykor... nem is érteném ezt a fajta nyakatekert álmagyarázotokat, jobb az egyenes őszinteség... legalább is anyám erre nevelt...

2022. febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
20%

"semmiképpen nem lehetsz 14 éves kamasz, mert akkor bannoltak volna az oldalról értsd már meg"


Aha, mert ő szerinted hány éves?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2022. febr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy kicsit ittam az előbb, de még így is bizzar számomra, hogy sokan úgy gondolják, hogy ha én melegként 30 évesen végre megtalálnám a páromat, akivel jó esetben leélnénk legalább 50 évet, akkor a párom bemutatását azzal hasonlítják össze, mintha egy férfi-nő azt ecsetelné videóblogjában, hogy hányszor és milyen pózban csinálták... mert a nemi élet erről szól, azt, hogy ha én simán csak bemutatom otthon, hogy ő Pista, és hogy ő a párom, akkor elkerülök számos konfliktust, pláne hogy már én is lassan 11 éve vallottam színt, hogy meleg vagyok, akkor meg minek találjak ki hazugságokat, vagy miért ne beszélhetnék anyámnak, hogy ha majd lesz párom, hogy igen is van, és hogy bemutatnám egymásnak.


Egyébként annó elmondtam, hogy pl nyári kollégista társamnak aki tőlem 4 évvel fiatalabb volt, bejöttem neki, csak hát lecsapták a kezemről, de pl azt a srácot anyám is látta és ő szimpatikus srácnak gondolta... és csak ennyit mondtam el anyámnak, és nem azt, hogy én most vele kapcsolatban milyen szexuális fantáziát táplálok... meg hogy milyen pózban csinálnám...

2022. febr. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
0%
Ha fiatal feszes fokhagyma segged van akkor tuti találsz magadnak egy korosodó sugardaddy-t szóval, simán közöld a szülőkkel aztán költözz egy ilyen csávóhoz.x"D
2022. febr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
89%
De édes vagy utolsó, komolyan mondom...menjen sugár daddyhez? Eléggé bunkó beszólás volt..
2022. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!