Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgoztátok fel, hogy...

Hogy dolgoztátok fel, hogy nem szeretnek titeket a szüleitek, nincs anyátok-apátok?

Figyelt kérdés

A szüleim gyermekkoromban elváltak, apámat azóta sem láttam, anyám pedig egy igazi kontrollmániás, gyűlölködő, agresszív személyiség volt. Érettségi után le léptem otthonról, egy ideig még tartottuk a kapcsolatot, de mindig bántott, belém rúgott és lelkileg kikészített, ezért végül megszakítottam vele minden érintkezést.


Mondhatni megkönnyebbültem, de úgy érzem, nem sikerült még mindig feldolgoznom azt, hogy nincsenek szerető szüleim, akikre számíthatok, akikhez fordulhatok a bajommal. Korábban évekig sokat sírtam, nagyon irigy voltam, amikor láttam a barátnőimnél a jó anya-lánya kapcsolatot, a bizalmat, a szeretetet.


Egy ideig javult a helyzet, mert a férjem anyukájával nagyon jóban lettünk, úgy tekintettem rá, mint anyám helyett anyára, elég bizalmas kapcsolatom lett vele. De aztán a sógornőmnek kisbabája született, majd nekem is, és rá kellett ébrednem, hogy bámennyire családtagként kezel és szeret, akkor is csak a menye vagyok, sose fog úgy fordulni felém, ahogy most a lánya és a lányától való unokája felé teszi. Én nem vagyok a gyereke, ez az igazság, sose fog úgy szeretni.


Nagyon sokszor érzem azt, hogy az egész életemre rányomja a bélyeget, hogy felém senki nem közelít azzal az igazi szülői szeretettel. Már nem vagyok emiatt depressziós, nem ez tölti ki minden napom, de néha feljön bennem az érzés, és nagyon fáj.



2021. nov. 4. 12:44
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Mentség nincs rá ez tény és igazad van abban is, hogy ha akartak volna, tudtak volna változtatni. De ezzel én már nem tudok mit kezdeni és csak magamat nyomorítom még jobban, ha ezen agyalok. Inkább elengedtem és megbocsátottam nekik. Nincs harag a szívemben és ez tesz igazán szabaddá. Csak az számít, hogy én nem lettem ilyen
2021. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Persze, ebben igazat adok és az nagyon szuper, hogy le tudtad tenni ezt az óriási terhet! A haragod egy idő után magunkért le kell tudni tenni (egy darabig persze meg kell élni ezt is),utána viszont az csak minket mérgez.
2021. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!