Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgoztátok fel, hogy...

Hogy dolgoztátok fel, hogy nem szeretnek titeket a szüleitek, nincs anyátok-apátok?

Figyelt kérdés

A szüleim gyermekkoromban elváltak, apámat azóta sem láttam, anyám pedig egy igazi kontrollmániás, gyűlölködő, agresszív személyiség volt. Érettségi után le léptem otthonról, egy ideig még tartottuk a kapcsolatot, de mindig bántott, belém rúgott és lelkileg kikészített, ezért végül megszakítottam vele minden érintkezést.


Mondhatni megkönnyebbültem, de úgy érzem, nem sikerült még mindig feldolgoznom azt, hogy nincsenek szerető szüleim, akikre számíthatok, akikhez fordulhatok a bajommal. Korábban évekig sokat sírtam, nagyon irigy voltam, amikor láttam a barátnőimnél a jó anya-lánya kapcsolatot, a bizalmat, a szeretetet.


Egy ideig javult a helyzet, mert a férjem anyukájával nagyon jóban lettünk, úgy tekintettem rá, mint anyám helyett anyára, elég bizalmas kapcsolatom lett vele. De aztán a sógornőmnek kisbabája született, majd nekem is, és rá kellett ébrednem, hogy bámennyire családtagként kezel és szeret, akkor is csak a menye vagyok, sose fog úgy fordulni felém, ahogy most a lánya és a lányától való unokája felé teszi. Én nem vagyok a gyereke, ez az igazság, sose fog úgy szeretni.


Nagyon sokszor érzem azt, hogy az egész életemre rányomja a bélyeget, hogy felém senki nem közelít azzal az igazi szülői szeretettel. Már nem vagyok emiatt depressziós, nem ez tölti ki minden napom, de néha feljön bennem az érzés, és nagyon fáj.



2021. nov. 4. 12:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez nem feldolgozható dolog, hogy őszinte legyek. Nálam közel sem ennyire rossz a helyzet, mert szeret az anyám, viszont mentálisan nem egészséges, így rendkívül mérgező kapcsolat volt / van köztünk, de ezt hosszú lenne részletezni, és még nekem sem sikerült feldolgozni. Nem ebből áll minden napom, de van, amikor nagyon nehéz. Viszont a látszat sokszor csal, nem biztos, hogy minden anya-lánya kapcsolat olyan szép, mint az távolról tűnik, ezt azért ne feledd!
2021. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sikerült feldolgozni. Igyekszem elnyomni és jó anyja lenni a fiamnak. Anyósom nálam is pótanyuka, jó a kapcsolatunk, bár a házasságom meg szr. Szóval így még onnan sem várhatok őszinte szeretetet.
2021. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos mindent meg kell tenned, hogy érzelmileg le tudj válni a szülőkről, amennyiben esélytelen és reménytelen a kapcsolatotok megjavítása.


Személyes ismeretségemben van olyan 40+os hölgy, akit az anyja kiskorában eltaszított, a nő az anyjától távol nőtt fel, majd most, pár éve rendezték a kapcsolatukat. Sajnos az idős nő meghalt, de legalább a lányával az utolsó években helyreállt a viszony.


Nekem mindkét szülőm eléggé kontrollálós és sok tekintetben fura volt. Meghaltak. Anyám huszonéve, apám egy éve. Én végig mellettük voltam mindegyiküknek, így legalább az a lelkiismeret nem furdal, hogy meg sem próbáltam a kapcsolatot javítani a távolságtartásom okán.


Nálunk a legnagyobb baj, különösen a testvéremnél, hogy nem sikerült egy csomó dolgot lezárni, legalább a csökönyös, makacs, nem kicsit nárcisztikus apánkkal odáig eljutni, hogy belássa, hogy néha azért voltunk távolságtartóbbak vele, mert az ő viselkedése adott rá okot. Nem is bocsáánatkérést akartunk, csak belátást, tudomásulvételt. Ez apánk halála miatt nem jön már össze.


Nálad két dolog lehetséges: leválsz és éled az életedet, vagy teszel egy kísérletet, önálló felnőttként, függelmek néllkül arra, hogy a szüleiddel/szülőddel rendezed a viszonyotokat. Egy próbát már csak a leendő lelkiismeretfurdalások elkerülése érdekében is megér.

Ám ekkor is a leválást arra a szintre fel kell hozni, hogy ne legyenek elvárásaid, vagy legalábbis ha a szülőd nem vevő a közeledésedre, ne légy szomorú emiatt.

2021. nov. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
A szülő magatartásáért miért a gyereknek lenne lelkiismeret-furdalása? Felesleges olyan ember után futni, aki eltaszít és nem szeret...
2021. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Te gondolod, hogy anyád megváltozik? Max ideig-óráig megjátszaná magát. Olyan, amilyen, nem változik. Nem lehet helyrehozni a sz.r kapcsolatot, mert a résztvevői olyanok amilyenek. Nem kompatibilisek. Működhetne az a kapcsolat, ha TE változnál mondjuk ugy 90 %-ban. De nem fogsz. Ahogy ő se.Igen, lehet évtizedeket elbaltázni az életedből (én is ezt tettem sajnos) azzal, hogy rinyálsz egy nem működő kapcsolat miatt, de minek ezt tenni?? Helyette próbálj kialakitani a saját gyerekeddel (anyád hibáiból okulva) egy szeretetteljes, elfogadó, remek kapcsolatot.
2021. nov. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést én is kiírhattam volna. Nem írom le a történetem, nincs kedvem hozzá, és nem is lehet pár mondatban, de a lényeg: nem, sosem lehet feldolgozni, hogy az embernek nincs anyja, akire számíthat. Meg lehet, és még is kell vele tanulni együtt élni, de ennyi.

Tenni pedig nem lehet ellene, hogy jobb legyen a viszony, az ilyen anyaknal sajnos nem. Susan Forwardnak a mérgező szulokon kívül van egy olyan könyve, h mothers, who cant love. Sajnos magyarul nem jelent meg. Ajánlom. De megoldani ez sem oldja meg a gondot. Van egy pont, amire ha eljutsz, már nem tudsz tovább menni a feldolgozásban, csak az elfogadás, a ténnyel való együtt élés segít. És az is, hogy sajnos ezt soha, senki nem érti meg 100 százalékban, hacsak ő maga nem ment át rajta. Ez egy nehéz örökség, akit kaptunk, és sajnos erzelmileg mindig hátrébb leszünk emiatt az életben. Nem azért mert nem lennénk képesek érzelmekre, ellenkezőleg valamilyen szinten érzékenyebbek leszünk. Hanem a hiány, ami emiatt bennünk van, mindig ott lesz. Mindig. És ezzel kell meg tanulni együtt élni.

32/N

2021. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan dolog érhet az életben amit nem lehet feldolgozni. Ezért próbáld úgy, hogy nem is akarod. Koncentrálj a jelen életedre, annak minden egyes napjára. Ne azon gondolkodj: de jó lett volna ha..., hanem azon: de jó, hogy most... Amint jön a rossz gondolat csípd fülön magad, jaj, már megint a butaságon jár az agyam. Miközben ma csodás meleg van, mindjárt jön haza a férjem aki szeret, és itt a kisfiam, akinek én vagyok a világ legjobb anyukája. Ha a megváltoztathatatlant járatod az agyadban, megszomorodott emberré válsz, ha a jelenből a szépet és a jót, még a végén elégedett is lehetsz. Sok sikert az utóbbihoz!
2021. nov. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugy gondolod, hogy már minden negativ példát megkaptál akkor a gyerekednek biztosan jo anyja leszel. Hajrá!
2021. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
13%
Olyan is van, hogy az anya nagyon szereti a gyermekeit és a gyerekek visszautasitóak.Vagy lehet,hogy abban a tudatban vannak, hogy szereti õket az anya és ugy érzik, hogy nem kell viszonozni.
2021. nov. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet feldolgozni. Aki mást mond, soha nem volt ilyen helyzetben. Bár ha hasonlóan szociopata, érzelmek nélküli személyiségről van szó, akkor annak mindegy. Vagy ha csak simán primitív proli, akkor is.
2021. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!