Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgoztátok fel, hogy...

Hogy dolgoztátok fel, hogy nem szeretnek titeket a szüleitek, nincs anyátok-apátok?

Figyelt kérdés

A szüleim gyermekkoromban elváltak, apámat azóta sem láttam, anyám pedig egy igazi kontrollmániás, gyűlölködő, agresszív személyiség volt. Érettségi után le léptem otthonról, egy ideig még tartottuk a kapcsolatot, de mindig bántott, belém rúgott és lelkileg kikészített, ezért végül megszakítottam vele minden érintkezést.


Mondhatni megkönnyebbültem, de úgy érzem, nem sikerült még mindig feldolgoznom azt, hogy nincsenek szerető szüleim, akikre számíthatok, akikhez fordulhatok a bajommal. Korábban évekig sokat sírtam, nagyon irigy voltam, amikor láttam a barátnőimnél a jó anya-lánya kapcsolatot, a bizalmat, a szeretetet.


Egy ideig javult a helyzet, mert a férjem anyukájával nagyon jóban lettünk, úgy tekintettem rá, mint anyám helyett anyára, elég bizalmas kapcsolatom lett vele. De aztán a sógornőmnek kisbabája született, majd nekem is, és rá kellett ébrednem, hogy bámennyire családtagként kezel és szeret, akkor is csak a menye vagyok, sose fog úgy fordulni felém, ahogy most a lánya és a lányától való unokája felé teszi. Én nem vagyok a gyereke, ez az igazság, sose fog úgy szeretni.


Nagyon sokszor érzem azt, hogy az egész életemre rányomja a bélyeget, hogy felém senki nem közelít azzal az igazi szülői szeretettel. Már nem vagyok emiatt depressziós, nem ez tölti ki minden napom, de néha feljön bennem az érzés, és nagyon fáj.



2021. nov. 4. 12:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek ezt nem lehet feldolgozni.

En is ismerem ezt a helyzetet, mindig nagyon fájt.

2021. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%
Mikor azt hiszem, hogy már feldolgoztam, rá kell jönnöm, hogy ez nincs így. Nem hiszem, hogy ez feldolgozható. Megtanultam ezzel együtt élni és bár bánt és fáj, tudom, hogy nekem ez mégis így a jobb.
2021. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es hozzászólást miért kellett lepontozni? Szerintetek megéri olyan ember után futni, aki nem szeret? És miért legyen annak a gyereknek lelkiismeret-furdalása, aki nem akar olyan szülő után futni, akinek nem kell? Egyesek elég érdekesen vélekednek...
2021. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Nehéz volt de túl tettem magam rajta már nem érdekel egy szülőm se
2021. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi intézetis gyerek tudna mesélni akik nem csecsemökprban kerültek be. :S
2021. nov. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az a kategória vagyok, amit 15 mond. Szerintem sem lehet feldolgozni, örökre ott marad a hiány, ráadásul tabutéma is, nem igazán lehet megosztani senkivel. Nekem a jövőbe vetett hit ad erőt, meg az átkeretezés. Tehát pl. igyekszem nem olyan szemmel nézni magamra, hogy mit szenvedtem el, hanem, hogy "ebből is felálltam".
2021. nov. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%

Jártam pszichológushoz, mindenféle önismereti csoportokba és végül megértettem, hogy a szüleim azt adták, amit tudtak. Abban az élethelyzetükben ennyire voltak képesek és ezt nem tudatosan csinálták velem, hanem a hozott mintáik alapján. (anyám egyszer ki is mondta, hogy mit akarok én tőle, mikor ő se kapott soha semmit az anyjától)

Néha nekem is eszembe jut, hogy milyen gyökértelen az életem, hogy mennyi évig tartott, míg úgy gondoltam, hogy egyedül vagyok a világban. Sőt még most is előjön ez az érzés- nem igazán bízom senkiben és folyamatosan azt érzem, hogy nekem mindent egyedül kell tudni megoldani, nem igazán tudok segítséget kérni senkitől. De igyekszem fejlődni és a gyerekeimnek abszolút más példát állítani.

2021. nov. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj 17-es, de ez az "azt adták, amit tudnak" csak egy kifogás, amivel a sz.r emberek mentegetik magukat utólag, és kifejezetten szomorú, hogy pár pszichológus is terjeszti ezt a hülyeséget (szerencsére nem mind). Mást se szerettek, és érdekes, nem egy ilyen embert ismerek, ő azonban tudja szeretni a gyerekét, sőt, annál inkább adja neki azt a szeretetet, amit ő sosem kapott meg. Azonban láttam olyat is (tulajdon anyám), akit sosem bántottak a szülei, ő azonban engem igen, és az volt a nagy mentsége utólag, hogy bocs, ki voltam idegileg...
2021. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudom szeretni a gyerekeimet szerencsére.

Lehet nem pont jó az adtak amit tudtak kifejezés, de igenis el kell fogadnom, hogy ők olyanok amilyenek. Nem tudatosan csinálták azt amit, hanem egyszerűen így lettek szocializálva és ez ellen soha meg sem próbáltak tenni, mert nekik ez így volt jó. Én le tudtam tenni ezeket a családi mintákat és egészen más értékeket adtam át a gyerekeimnek, de ehhez sok év tapasztalás és önmegismerés kellett, mire saját magamat is el tudtam fogadni és meg tudtam érteni a miérteket. Az, hogy a szüleim miért úgy viselkedtek és miért nem szerettek, miért nem akartak már sosem fog kiderülni, mivel évek óta egyikről se tudok semmit és ha tudnék is, akkor sem valószínű, hogy elmondanák, hiszen számukra ez így volt természetes. Csak azt tudom, hogy túl vagyok rajtuk, már nincs bennem egy űr miattuk és a gyerekkorom miatt, elfogadtam a helyzetemet és igyekszem a maximumot kihozni magamból.

2021. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind szép és jó, de pont, hogy a te példád és még számtalan ás emberé is azt mutatja, hogy tudtak volna tenni a magatartásukat illetően. Nem tettek, mert nekik így volt kényelmes, a saját nyomorukat verték le a gyereken. Erre nincs mentség. Aki nem tud szeretni, annak ne legyen gyereke. Viszont, ha már van, akkor nincs mentség arra, ha bántja vagy lelkileg megnyomorítja. Inkább adja akkor örökbe, az is gerincesebb sokkal.
2021. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!