Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyesen cselekszik férjem?

Helyesen cselekszik férjem?

Figyelt kérdés

Édesanyja halála után férjem örökölt egy lakást amit múlt héten sikerült eladnia.Ez kisváros,de több millió forintról van szó.

Tisztában vagyok vele hogy semmi közöm hozzá,csak bánt hogy ez az ő öröksége,megvalósíthatta volna belőle az álmát.Ami egy pici nyaraló a horgásztó mellett.

Ezzel ellentétben férjem a két gyerekének adja az saját örökségét hogy még jobban boldoguljanak.Pedig nincs szükségük rá,mindkettőnek meg van mindene és jól is keresnek hiszen diplomásak.

Férjem így elveszi magától a lehetőséget egy boldogabb életre,egy jóval örömtelibb későbbi nyugdíjaskorra.

A két gyerekének meg sem fordul a fejében hogy visszautasítsák a pénzt,pedig örökölni elhunyttól szoktak.Édesapjuk pedig még él.

Kezdem utálni őket mert kihasználják férjemet.Ő meg van olyan bolond hogy észre sem veszi.


2021. máj. 7. 12:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten 70-esnek szól a válaszom,de ő írta meg a lényeget.

Igen talán az az ok és a lényeg,nehogy nekem jusson valami abból a sok millió forintból.

Nem mintha kellett volna,hiszen pont nem is gondoltam arra hogy egyszer ha nem én megyek el előbb,örökölhetek is egy rész a nyaralóból.

Amiket mondtatok egész más megvilágításban látom már a helyzetet.

Tehát teljesen normális hogy én aki szeretem férjemet és jelenleg is gondoskodom róla,főzök rá,stb.Én aki jó esetben vele leszek még akár 30 vagy több évet,akivel kölcsönösen segítjük majd egymást öreg korunkban,még csak az hiányozna hogy örököljek tőle valamit.

Így van,menjen minden a két gyerekének,akik távol élnek,egyik külföldön,akik egy szalmaszálat nem segítettek férjemnek csak várták mindig a segítséget,így van ez jól.

Fordított esetben hát nem tudom férjemnek hogy esne ha még csak egy üdülésre sem vinném el,hanem azt a sok milliót rögtön továbbadnám a gyerekemnek,főleg ha olyan hogy felém sem néz csak ha kell valami.

2021. máj. 8. 16:08
 72/85 anonim ***** válasza:
93%
nem kell ezen ennyire meglepődni, a saját vérvonalától származó vagyont a saját vérvonalának akarja továbbadni. Nektek ehhez (vérségi szinten) semmi közötök sincs.És valóban, fordítsuk csak meg a helyzetet: Te örökölsz pl.50 milliót. Te a férjed gyerekeinek is osztanál belőle ? Kötve hiszem.A legtisztább dolog, ha te a saját örökségeddel majd azt csinálsz, amit te akarsz.
2021. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:
1%
Na de annyira a saját vérének akarja juttatni a vagyont, hogy inkább saját magát is megfosztja attól, amire régóta vágyott és most megkaphatná? Nekem ez fura
2021. máj. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
70%

nézd, ha a pasi helyébe képzelem magam, akkor valahogy így nézne ki a dolog:

itt ez a rakás pénz.. most vegyek egy nyaralót? jó lenne, de akkor halálom után örökölni fog a 2. nejem és annak a kölyke is és végül is mi közöm nekem ahoz a gyerekhez?? Semmi. Akkor inkább nem veszek semmit, hanem egy huszárvágással megoldom a dolgot, megy a saját kölykeimnek az egész lóvé MOST és nem fognak utálni halálom után amiatt, hogy kisemmiztem őket és egy vadidegen is kapott az örökségükből amit az édesapáméktól kaptam.

2021. máj. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 A kérdező kommentje:

74-es szépen beszélsz másnak a gyerekéről.Más kölyke.

Rendben van,akkor mondd meg nekem légyszíves ha az én gyerekem más kölyke és nagyon oda kell figyelni rá nehogy 1 forint is jusson neki,akkor te és a hasonló gondolkodásúak miért szólják meg azt a feleséget,aki szintén nem akar semmit juttatni,adni a férje gyerekének.

Netán kiszolgálni ha jön.Hiszen más kölyke.Nem igaz?

2021. máj. 8. 16:54
 76/85 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező!

Mi a szart nem keversz még bele ebbe a kérdésbe, amit szándékosan nyújtasz mint a rétestésztát?

Hogy lehet összekeverni azt, hogy a párom gyerekébe nem rúgok bele és amikor jön adok neki enni, azzal, hogy a gyerekek nagyszüleinek a házát nekik adja a szülő?

Eleinte nagyon tagadtad, hogy egy fillér is kellene neked az örökségből "nem vagyok rászorulva", meg "picike horgásztanya, picike telekkel" utána meg az utolsó pár válaszodból kiderül, hogy igenis sajnálod a gyerekeitől, mert utazás, meg mi a fene bajod van!

2021. máj. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 A kérdező kommentje:

76-os nem kell idegrohamot kapni.Én biztos hogy legalább egy utazásra elmennék férjemmel kettesben ha több milliót örökölnék.

Az ő esetében azt hittem végre megvalósítja álmát,nekem is jó lett volna hiszen boldogabbnak láttam volna őt,nem úgy hogy többször már unatkozott itthon.

Most is tartom,két gyereke az örökségét akkor is megkaphatta volna ha már nem él az édesapjuk.Ezért is örökség a neve.

De hagyjuk,köszönöm a normális válaszokat.

2021. máj. 8. 17:20
 78/85 anonim ***** válasza:
96%
Egyrészt az előbb a saját gyereket is és a feleségét is kölyöknek neveztem, ha nem tűnt volna fel neked. De nem ez a lényeg..Megint játszod a hülyét, kedves kérdező! 77. kommentedben megint említed, hogy megkaphatták volna az örökségüket az apjuk halála után is. De akkor te is és közvetve a te gyereked is kapott volna belőle. Ez így most ki van kerülve. A saját gyerekedet támogassa örökséggel, bármivel a saját apja, a saját nagyszülei, meg te. És képzeld, azt a pénzt se kell majd megosztani se a pároddal,se a párod gyerekeivel...
2021. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
97%
És igen, teljesen normális megkínálni a gyerekeket, ha jönnek, mert gondolom a saját gyerekedet is megkínáljátok, ha jön. Ennek semmi köze a családi örökséghez, a családi vagyonhoz. Akkor meg pláne normális kiszolgálni is a gyerekeket, ha netalán a férjed házában laksz. Ha nem így van, akkor szimpla udvariasság.A vágyott utazásra meg dobd össze a pénzt KÖZÖSEN a férjeddel.
2021. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
76%

71# , nezd ha ennyire zavar miert nem mondtad a ferjednek hogy dragam menjunk el egy kozos utra, a maradekkal csinalj amit akarsz.

Jó kis házasság.

A te oroksegedet meg majd a te gyerekednek adod( gyanítom nincs, es ez basssza a csőröd).

2021. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!