Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyesen cselekszik férjem?

Helyesen cselekszik férjem?

Figyelt kérdés

Édesanyja halála után férjem örökölt egy lakást amit múlt héten sikerült eladnia.Ez kisváros,de több millió forintról van szó.

Tisztában vagyok vele hogy semmi közöm hozzá,csak bánt hogy ez az ő öröksége,megvalósíthatta volna belőle az álmát.Ami egy pici nyaraló a horgásztó mellett.

Ezzel ellentétben férjem a két gyerekének adja az saját örökségét hogy még jobban boldoguljanak.Pedig nincs szükségük rá,mindkettőnek meg van mindene és jól is keresnek hiszen diplomásak.

Férjem így elveszi magától a lehetőséget egy boldogabb életre,egy jóval örömtelibb későbbi nyugdíjaskorra.

A két gyerekének meg sem fordul a fejében hogy visszautasítsák a pénzt,pedig örökölni elhunyttól szoktak.Édesapjuk pedig még él.

Kezdem utálni őket mert kihasználják férjemet.Ő meg van olyan bolond hogy észre sem veszi.


2021. máj. 7. 12:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 A kérdező kommentje:

19-esnek külön köszönöm a korrekt hozzászólást.De természetesen a többiekét is.

Van egy felnőtt gyerekem igen,akit mindig próbáltam segíteni.Erről a részről megérteném a helyzetet.Csakhogy az én gyerekemnek kellő anyagiak híján közel sincs meg annyi mindene mint férjem két gyerekének,sőt lakása sincs.

Személy szerint úgy tartanám helyesnek ha már férjem mindent! megadott gyerekeinek az életkezdéshez,és meg is van mindenük ami fontos,akkor végre gondoljon már magára is.Nem hinném hogy lesz másik lehetősége erre.

Azt meg furcsállom hogy a két gyerekének eszébe sem jut hogy esetleg édesapjuknak is lehetne minőségibb élete,vágya valamire.

2021. máj. 7. 13:02
 22/85 anonim ***** válasza:
88%

Én megértelek. Az én apám is sokkal több áldozatot hozott értünk, mint szükséges lett volna, pedig sosem kértük, és a legapróbb dologért is hálásak voltunk neki. Igyekeztünk neki minél többet visszaadni, közös élmények és ajándékok formájában is, mert ha visszautasítottuk volna, csak megbántottuk volna vele (és ő akkor sem használta volna fel, amiket nekünk szánt, hanem eltette volna).

Az is lehet, hogy a férjednek jó "álmodozni" a nyaralóról, de ha megvalósulna, oda lenne az "álmodozós" rész, másrészt egy nyaralóval sok tud lenni a munka, amire lehet, hogy még nincs elég ideje.

2021. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
37%
Hát igen, én magamból kiindulva, megmondanám apámnak/anyámnak - Ha már van házam, kocsim -, hogy nagyon kedves és önzetlen dolog tőled, de sajnos nem fogadhatom el. Legfeljebb ha nagyon kötné az ebet a karóhoz, akkor talán.
2021. máj. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
71%
Akkor egy kicsit irigy vagy.
2021. máj. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
16%
24, itt egyáltalán nincs szó irigységről szerintem.
2021. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
63%

#21, Csakhogy az én gyerekemnek kellő anyagiak híján közel sincs meg annyi mindene mint férjem két gyerekének,sőt lakása sincs


Tehát papa menjen a horgásztanyára, és a te lányodé lenne a kéró? Mert a másik kettőnek már van? Valami itt nem okés, kérdező, de lassan majdcsak kibújik a szög a zsákból.

2021. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a férjed szemszögéből az jön le,hogy inkább a saját gyerekeire költse ,mint rád s a te gyerekedre. Amiben 100%-ig igaza van.

Hiába állítod,hogy azt csak magára költse. Nem. Abból profitoltál volna te is s a gyereked is. Addig duruzsoltál volna a fülébe,hogy csak ezzel ,meg azzal segítsetek a te csemetéted, hogy szinte elment volna az egész.

A gyerekei ,mindig a gyerekei maradnak. Te ,viszont nem biztos, hogy mindig a párja leszel. A gyerdkedhez s annak a "balsorsához " , viszont semmi köze.

2021. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
77%
26 -os nagyon rátapintott a lényegre.
2021. máj. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
15%
26-os szerintem rosszmájú, buta kővetkeztetéssel. Nyilván akinek horgász nyaralója van, az nem fog beköltözni
2021. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
61%
Nem a 26-os rosszmájú, hanem a kérdező.
2021. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!